PDA

Pokaži Full Verziju : Koju klavijaturu kupiti???


Braco19
08.05.2009, 11:22
pozdrav,

imam jedno pitanje, imam korga pa80, malo mi je pocelo biti vise posla sa muzikom pa planiram da uzmem ili neku solo klavijaturu ili drugi arrenzer bolji. Mozeli mi neko pomoci, mislio sam da uzmem Korg Pa1x pro, ovdje u USA trenutno cijena za polovnog pa1xpro u dobrom stanju izadje 1,500-1,700 dollara. Druga opcija mi je bila da kupim nekoga tritona LE, ili Extreme pa nemogu se odluciti. Svidja mi se Pa1xpro, i kvalitetno je napravljena klavijatura a ovaj LE neka plastika sama......

svirko
08.05.2009, 11:24
Ako misliš koristit aranžer, odnosno svirat sa ritmovima, onda definitivno pa1x,
a ako ti treba samo solo klavijatura, odna definitivno Extreme

aleksandar031
08.05.2009, 11:24
Ako je lepo ocuvan pa1xpro, sto da ga i ne uzmes. A solo mozes i Tr

dalabu
08.05.2009, 11:28
Najjaca opcija je ipak sa aranzerom i sa solo sintom.Pa1 je puno jaci aranzer od pa80 o tome imas ovdje romane napisane,da ne komplikujem.A lee i extrem su daleko jedan od drugog,znaci extrem je vrh svih tritona po kvalitetu ali i po cjeni! Sto znaci ako imas pare kupi taj pa1 i extrema i miran si,ako nemas onda pa80 i lee opet mogu dobro odraditi poso!!

kreso
08.05.2009, 11:34
Prije svega odluči da li ti treba sampler ili ne, do kog iznosa je visina tvoje investicije i dal to trebaš sa svoje gušte ili se profesionalno baviš tezgarenjem.
Ako si KORG-ovac onda definitivno Pa800, Pa1X pro ili Pa2X riješavaju sve tvoje probleme, kao jaki aranžeri sa sample opcijom. Uz njih ti gotovo nit ne treba pride solo synth.
Ako želiš ostaviti Pa80 i trebaš dodatni synth prvenstveno radi boja tada uzmi Extreme ili M3 koji su vehunski vorkstation sampleri a jako dobro će ti odraditi i posao neki KORG TR pride ili M50 (M3 bez samplera).
Također možeš od aranžera pogledati nešto od Rolanda iz E serije (50/60 il 80) ili G70. Od solo rolanda isključivo samo Fantom, no on je vrhunski solo synth za prekaljene "muzičare" jer za početnike je podosta težak za programiranje.
Od Yamahe osim preskupog Tyrosa imaš novu PSR S seriju koja više nego dobro odrađuje posao u ritam sekciji, ali opet bez samplera.
Od solo Yamaha preporučam Motifa (što jačeg, to bolje).
Ostale marke : Ketron Audia je preskup a i nije toliko dobar koliko su ga razvikali, bolje ti se isplati onda uzet SD1+, a od ostalih solo mašina svakako Kurzweila iz novije K serija, ali opet oprezno VAST sinteza nije za svakoga.
U globalu, najbolji odabir za tvoje potrebe s obzirom da si radio na KORG-a ti je noviji i jači KORG aranžer.

svrakan
08.05.2009, 11:54
Ako si aranzerista kao sto pises ja bih uvek dao prednost dobroj ritam sekciji,znaci bolji aranzer,Kreso ti je dao objasnjenje pa vidi,a ako bude posla lako ces posle neku solo kupiti,to je moje misljenje,ritam sekcija na prvom mestu,dakle bolji aranzer.

makso68
08.05.2009, 11:55
Evo,već su kolege puno toga preporučile,ja ne bih o tome.Nego,interesuje me taj plastični Triton Lee,prvi put čujem da je napravljen od plastike.Ja sam ga imao i kod mene je kućište bilo metalno,a po kvalitetu izrade se ne razlikuje ni od,mlađeg,Korg TR-a,pa ni od extrema.Ipak,kao solo sint je najjači extrem.Pozdrav!

murtson
08.05.2009, 12:00
braco kupi pa 2xpro i budi miran.

mimiki
08.05.2009, 13:17
TR i LE su isti,a ja imam TR i kuciste mu nije plasticno nego metalno,nisam nigde ni video plasticno
Dodato:
nista ti se ne moze pomoci dok ne kazes svoj krajnji budzet...

kuki
08.05.2009, 13:25
Znaci ovako:imas korg pa80 i mozes kupiti jos korg triton extreme ili
prodas korg pa80 i kupis pa1x pro ili pa2x pro.

Moj ti je savet da kupis korg pa1x pro ili pa2x pro ako dozvoljavaju finansije.
Evo i zasto?! Sa korgom pa1x pro(2x pro) imas sve na jednom mestu,kvalitetna izrada
kucista,76 odlicnih dirki,sempler,vokal harmonizer,...

Pozdrav!