PDA

Pokaži Full Verziju : Lexicon MX 200...pomoc!


DinO74
06.05.2009, 12:30
Pozdrav kolege! Na zalost nepismen sam sto se tice Engleskog jezika i ne mogu da skontam funckiju "Duck Treshold" na Studio delay efektu. U uputstvu piše ovako:
MX200’s Studio and Digital delays offer a “ducking” feature, which causes the delay repeats to attenuate (or get softer) by -6dB when live (or input) signal is present. This allows the delay to remain as an effect,and not clash with the original signal. Thehigher this value is set, the louder an input signal must be for the ducking to take place.
Ako neko ima vremena i zivaca da mi ovo objasni ili prevede. Puno hvala !!!! Pozzz
Dodato:
Kolege ...zna li iko ovo ? :(

aleksandar72
08.05.2009, 23:57
Kao prvo pozdrav svim forumasima, ovo je moj prvi post,pa da pokusam:
Ducking Threshold je pravi alat za studio potrebe,iako moram naglasiti da je MX200 vise nisko budzetni live procesor srednijeg kvaliteta.
Vrlo jednostavno, regulise jacinu ponavljanja sa orginalnim signalom,tako da ga za -6dB smanji.Sto veci parametar odaberes,treba ti sto veci ulazni signal,da bi se ducking efekt ukljucio.
Pozdrav

DinO74
09.05.2009, 00:17
Hvala aleksandar72...inace ovaj MX200 mi se pravo svidja za cijenu koliko sam ga platio! Pozz