PDA

Pokaži Full Verziju : Kompatibilnost tipki kod Korga


alen248
05.05.2009, 17:09
Interesuje me dali su neke od tipki kod nekog korga kompatibilne sa nekim drugim korgom? Recimo da li tipke od TR mogu da se ugrade u Pa-50 i sl.?

Je li neko probao sta slicno i da li neko zna nesto oko toga? Pozdrav!!!

vladimir68
05.05.2009, 18:30
Pa to ti nije potrebno raditi ako ti nisu otisle vecina dirki na PA50 (mislim ako nisu izlomljene ili......).Uglavnom se uzme klavijatura koja ima bolje,kvalitetnije dirke.No ako si ipak resio staviti druge dirke trebalo bi uporediti duzinu,........Ako pak hoces mogu se na dirke staviti tegovi i druge cvrsce opruge da bi se dobio utisak boljih dirki ali kvalitet plastike nemozes menjati.O ovome je pisano ovde na forumu (otezavanje tipki na TR ,....ili tako nekako).

alen248
05.05.2009, 23:52
Ma nemislim ja otvrdjavati tipke nego onako. Konkretno imam pa-50 i imam kompletne nove tipke od TR koje su nesumnjivo kvalitetnije od tipki pa-50 pa me interesuje dali je to moguce staviti u pa-50 bez nekih vecih zahvata!

Misa91
06.05.2009, 00:37
Svirao sam na obe klavijature, i mislim da su dirke od TR-a duze, a moguce i za nijansu sire od dirki Pa50. Moj kolega je na Pa50 stavljao dirke sa Pa60 i uklopile su se!