PDA

Pokaži Full Verziju : Koji modul kupiti...


Minicevac
04.05.2009, 14:49
Kolege jel mi mozete pomoci oko ove kupovine jer se dvoumim sta da kupim i sta najbolje odradjuje posao...Posedujem Roland E-50 i posto mi je on slab za solo hocu da uzmem neki modul,najvise zbog narodnjaka...Dvoumim se oko modula TX81Z(DX 11) ili pak da uzmem modul od nekog rolanada.Ako mislite da ovi nisu zadovoljavajuci preporucite mi jos neki...Koj bi mi bio najbolji za rad?Hvala unapred!!!

dado-m
04.05.2009, 14:55
ja mislim da je TX81Z vrlo dobar modul, ja ga imam na prodaju. Bio sam vrlo zadovoljan sa njemu, super zvuci i jednostavan je za rukovati sa njemu.

milan84
04.05.2009, 15:08
Ja bih ti preporucio ako hoces rolanda onda uzmi fantom XR.

ivan_kv
04.05.2009, 16:04
Milance batali TX81Z,to je sprava stara skoro koliko i ti...
Ako vec planiras da uzimas nesto za solo,bolje uzmi celu klavijaturu,potrazi npr Korg trinity(super dirke,lepe boje,nije skupa) ili pak neki korg triton,Le ili Tr,mozda roland XP30 pa cak i korg x5d (legendarna,mala i lepa sprava) i ima masa jos klavijatura koje mogu da se super srede,a ako bas hoces modul,onda trazi triton rack ili nesto slicno,mada sto se tice svirke uzivo ipak sam za klavijaturu a ne modul(to je ipak više za studio)

mimiki
04.05.2009, 16:07
koliko para hoces da odvojis?

Vule
04.05.2009, 16:10
@ Minicevac

Kolega...kad bi nam rekao kolikim parama raspolazes bilo bi lakse da ti pomognemo...yamaha modul imas za 100-150 eura a Fantom XR je oko 900-1000...velika je razlika pa da ne nagadjamo?

Minicevac
04.05.2009, 17:37
Hvala na odgovorima kolege...Pa mislim da uzmem neki modul za najvise 200 eura posto sad toliko imam i da mogu da odradim posao posto mi je E-50 za solo slab...Eto ja planiram taj modul od dx 11 ili neki drugi koji moze da se nadje za te pare...Pomozite mi

jeftabgd
04.05.2009, 18:28
KorgX5DR,modul-oko 150-200e,a farbe su ti za solo bolje od svih gore navedenih za te pare koje imas.

svirac007
04.05.2009, 19:26
Na X5Dr nemas portamento dok na TX81Z imas i ja bi uvijek prije TX81 uzeo (koristio sam ga 2 godine) A opet sve zavisi kakvu vrstu muzike sviras. Misli da bi ti bila prakticnija klavijatura nego modul recimo DX21 mozes nac za 100-150eur. X5D isto tako pozz

ivan_kv
04.05.2009, 20:17
KorgX5DR,modul-oko 150-200e,a farbe su ti za solo bolje od svih gore navedenih za te pare koje imas.

Potpisujem,
plus za 200 eur(u halo oglasima par oglasa)imas celu klavijaturu da nadjes,sto je prakticnije od modula jer ces nekad mozda da podjes da sviras sa nekim,pa ti ne treba aranzer,samo stavis x5d pod misku i udri,a ima mnooogo lepih farbi za njega,pa i one zavijuse sto volis.

A nebi da se nako naljuti ali po meni je ta DX serija tooootalno prevazidjena,ja sam moju dx27 prodao jos pre 7-8 godina,jednostavno ne vidim joj svrhu ,a i da valja nebi imalo dx11 i 21 po 100 eura,nema stringa,nema harmonike,sax,truba... tj ima ali sve analogno.

svrakan
04.05.2009, 20:38
Posto imas vec E50 za 200-250 mozes kupiti Korg N5EX koji je ipak jaci od Korga X5d(ima i portamento),ali i on ce da radi dobro uz rolanda,bolje ti je nego modul,cene su iste.

Minicevac
05.05.2009, 01:54
Jel moze neko od vas da objasni kako se prebacuju boje na TX81Z modul?Jel se to radi preko kompjutera ili moze npr sa neke Dx 11 koja je vec sredjena pa direkno iz nje?

milanche007
05.05.2009, 03:12
za 200e najpre bih uzeo korg t3.

branoy
05.05.2009, 03:22
ja imam tx81z kupi mi prasinu od kad sam ga uzeo, a i v50 mi kupi prasinu... ali ako ces juznjake one su zakon, sve se moze presemlovati al nije to to... T3 sto je kolega naveo je za mene vrh ta i xp30 ako cemo klave za malo para ali tesko naci.. moduli samo od korga ti preostaje x5dr ili ona vec navedena N serija za te pare..
i da, boje mozes sa Bome's SendSX ubacivati sa kompa , moras imati midi kablove a sa dx 11 mislim sa dump funkcijom ili samo spojis te dve sprave sa midi i prebacis neku boju na dx 11 i na modulu ti dodje ispisano da je snimis negde .. kako vec zaboravio sam... pozz

ivanstanic
02.06.2009, 10:13
Pozdrav svim kolegama od novajlije na forumu. Sviram gitaru fender stratokaster sa dograđenim midi pickup-om i koristim rolandov gitar sintisajzer GR-20. Boje koje poseduje ovaj modul su pristojne za ono što meni treba. Međutim nemam kvalitetnu harmoniku (ne pitajte zašto mi treba-nužda). Povezivao sam se, radi probe, preko midija na KORG PA-60 i probao kako će da radi. Funkcioniše besprekorno, tj. "sviram" tri instrumenta u isto vreme: gitara, GR-20 i PA-60.

PLANIRAO SAM DA KUPIM MODUL (ZBOG PRAKTIČNOSTI) KOJI IMA PRIBLIŽNO KVALITETNE HARMONIKE KAO PA-60, A DA NE POTROŠIM MNOGO PARA (DOLAZI U OBZIR I POLOVNA STVAR). TREBA MI SAVET I PREPORUKA POŠTO NISAM BAŠ U TOKU.

UNAPRED HVALA

svrakan
02.06.2009, 11:30
Ivane za pocetak procitaj pravilnik.Pisanjem velikim slovom se smatra vikanjem.
Sa modulom neces bas proci jeftino,mozda da kupis neki sint tipa N5Ex Korg za 200-300 eura,tamo mogu harmonike pristojno da se nameste.Ili bolje mozda neki manji sempler.

ivanstanic
03.06.2009, 09:06
Hvala na odgovoru! Izvinjavam se zbog kršenja pravila foruma. U buduće ću voditi računa.

Inače drago mi je da muzičari razmišljaju na isti način. Nisam pročitao tvoj odgovor do jutros, a juče popodne sam se već malo raspitivao i došao do podataka o Rolandovom sempleru SP-404. Šta misliš o tom uređaju? Na internetu sam našao i uputstvo na engleskom i malo ga čitao (koliko sam mogao). Dosta toga mi je jasno ali dosta i nije. Nisam do kraja dokučio kako se u stvari vrši semplovanje-pravljenje boje. Koliko tonova, instrumenta koji semplujem, moram da snimim? Da li je boja odmah spremna za korišćenje? Mora li kasnije da se vrši neka obrada? Može li, i u kom formatu, da se vrši usnimavanje već urađenih boja? ...itd.

Gitarista na privremenom radu.