PDA

Pokaži Full Verziju : Cakewalk 7 vase misljenje


darko26
04.05.2009, 11:37
Ako je neko imao prilike da radi sa cakewalk home studio 7,interesuje me njegovo misljenje,nerazumem se nesto bas u te programe!!!:)poz

vingula
04.05.2009, 12:00
Ja koristim Sonar 7,mada imam i 8-icu...i mogu reč da mi je bolji i lakši za rad nego bilo koji Cubase,al to je sve stvar ukusa i navike,jakoooooo dugo a i sad još uvjek koristim Fruity Loops,ali za home studio izabrao bih deinitivno SONAR.

Marco7
04.05.2009, 16:29
Odlican je Sonar7 ali se ja drzim Steinberg-a ;)

Vaxter
05.05.2009, 16:58
Mislish Yamahe? :D

Marco7
05.05.2009, 18:30
Upravo tako :)

kreso
05.05.2009, 20:52
Meni je Cakewalk Pro Audio 9 čisto OK. Neznam još sve najbolje, al se već solidno snalazim u radu s njime. Cubase mi je kompliciran dosta. Radim rađe s Cakewalk-om iako na bendovskom PC-u imamo Cubase VST (no njega više frend mesari).

@Darko26

Kolega slobodno pitaj što te mući u vezi cakewalka, drage volje ću ti pomoći.

Sejox
05.05.2009, 21:16
I ja sam od nedavno poceo cackati sa Cakewalk Audio Pro 9 u kombinaciji
sa STW.To je tek neka pocetna faza,da se napravi ili doradi neki ritam,a ostalo jos nisam skuzio dobro.I meni je sasvim korektan program,ali kao i svaki drugi treba vremena da se provali sve sta on moze.
Mislio sam instalirati Sonar,ali on je jos na cekanju.
A Cubase-e njega upalim,pa ga za minutu ugasim....pa opet neki drugi dan isto..;) Znam da je stvar navike,ali meni se cini da u Cubase,svako slovo i svaki
prozor ima svoj menu i pod menu-a to je milion funkcija.Mozda i on dodje na red,
ko zna....

vingula
05.05.2009, 21:55
Eto još samo da nadodam: od svih Cubase verzija (pošto smo malo skreuli s teme)...ja bih preporučio najslabiju "LE" verziju,jel je u njoj ono najosnovinije za editing i snimanje,bez dodatnih čarolija i komplikacija.
A taj Cubase LE,je po meni kao Cakewalk Audio Pro 9...oba su jednostavna ali i učinkovita.
E a sad Sonar 7 je nešto drugo,isto kao i Cubase SX ili noviji.

Vaxter
06.05.2009, 04:19
Machke, to je sve stvar navike...
Ono, ja sam i dalje u Cubase i Nuendo fazonu...
Valjda zato shto sam sa njima pocheo.
CWPA9 sam koristio samo za midi, i toliko o tome...
Naravno, za chist midi i dalje njega koristim, i pored svih novotarija...
Brzo i jednostavno.
Za audio sam jedno vreme brljao nashto sa Pro Tools-om, ali nisam tu video neku vecu poentu, kada se radi sa osnovnom varijantom i polu-kucnom radinoshcu...
Za njega se zna shta i kako.
Elem.
Za Sonar7 ne mogu reci nishta loshe.
Shtavishe, nekako mi na prvi pogled i deluje jednostavniji za rad pochetnicima...
Ili se samo tripujem?

darko26
06.05.2009, 19:40
Trebace mi malo vremena dok provalim program,dobio sam ga na poklon od rodjaka a do sad nisam imao kontakata niti me je nesto bogzna interesovalo,tako da svaki pocetak je tezak,ali biti ce to O.K...:">

Dejan
07.08.2009, 03:15
Cakewalk nije los u opste ali ja se drzim Nuneda 3 i Reasona 4.