PDA

Pokaži Full Verziju : Snimanje u sound forge- Problem


yamahapassion
04.05.2009, 08:35
Evo ljudi, resio sam da napravim jos koji snimak sa mojom klavijaturom, ali da bude u stereo mixu, ovde mi je jedan kolega rekao da sound forge snima stereo mix po defaultu, i ja sam tako i probao ali opet dobijem zvuk samo na jednom zvucniku (mono). Napominjem da imam stereo kabal i povezao sam tako sto sam u klavijaturu ubo onaj dzek u "output L/L+R" (snimam direkt iz klavijature u PC bez miksera), a na racunar sam povezao na onaj plavi ulaz Line in. U podesavanjima sam otkacio na snimanje takodje "Line in". Da li postoji jos nesto sto treba da se uradi, a ja nisam uradio? Da li mora nesto da se podesava u samom sound forge (imam verziju 8.0)? Molim ako neko zna u cemu je problem da mi objasni, gledao sam po forumu, ali nisam nasao da neko ima takav problem. Unapred zahvaljujem!

neconix
04.05.2009, 09:00
Po defaultu snima mono.
Kad otvoris SF ides na opciju File pa New i tu biras dal stereo dal mono itd.

milnik
04.05.2009, 09:42
Meni je zahvalniji za rad Cool edit pro II, i za mix i efekte, rad po kanalima itd. Probaj, ja sam radio i u Sound Forge-u ali mi je ovaj bolji (mozda je to stvar ukusa)

vingula
04.05.2009, 11:56
Sound Forge je precizniji za rad od Cool Edit-a,pogotovo ako imate Roland Fantom klavijaturu,a recimo ja koristim SF verziju 9.e i po defaultu mi snima Stereo,mada i sve prijašnje verzije SF-a su mi defaultno snimale u Stereo,nikad mi nije prebacio MONO za default,uvjek je bilo Stereo.
E sad...znam da neke integrirane zvučne kartice snimaju u MONO MIX modu,to možeš provjeriti u Volume Control/Recording opciji tj. u onom Win Mixeru dal imaš tu opciju,ako imaš...onda če ti stalno snimat MONO,bez obzira što imaš opciju za default Stereo u SF-u.

TomyCroSound
04.05.2009, 13:03
a kakve sad veze ima ovo "ako ima Fantoma" ? U čem je caka?

vingula
04.05.2009, 13:48
Caka je u tome što možeš sve semplove sredit u SF-u (Loop,tempo,org. key.....) i snimiš ga u Aif (ne WAV) i u klavijaturi samo dodaš efekte i snimiš patch,znači nemoraš ništa radit na klavijaturi.

yamahapassion
04.05.2009, 15:30
Evo samo da se javim, sredio sam stvar pomocu nekog free programa audacity... Super programcic a i jako lagan tako da mogu da ga koriste i pocetnici u recordingu kao sto sam ja ;) Idem da postavim sad demo snimke sto sam snimio uz pomoc ovoga...

ognjen-ogy
04.05.2009, 16:21
Pa kolega kako ti nije palo na pamet da samo iskopiraš taj snimak i dolje ispod u onu prazninu i eto ga stereo :D ... i mene je tako zezao i tako sam radio.

Dakle: Snimljeni materijal, selektuješ COPY i PASTE u polje ispod i eto ga STEREO ....

Sada mi snima STEREO, a snimao je MONO prije, ne znam koji mu je, a na istom lapu snimam, dakle nije ni do muzičke karte kao što je neko naveo razlog.

Marco7
04.05.2009, 16:26
Ogy nije to stvar kopiranja,caka je u tome da ti on kad snima mono ne snima kvalitet zvuka kao kad je stereo!E sad kad snimate u Sound forge on ti snima stereo sliku i kad zelite da sacuvate snimak on vas pita kako da ga nazovete i koji format zvuka zelite da bude,vi onda odredite format zvuka(wav,mp3,aiff,ogg itd...) i zadate m uda ga sacuva u stereo slici i to je to!Verovatno vam je stajalo da ga cuva kao mono sliku i svaki tako cuva ;)

ognjen-ogy
04.05.2009, 16:30
Mare moguće i to da nije podesio čovjek ... ;)

yamahapassion
04.05.2009, 19:15
Drugovi moji, .ebavao sam se ja danas celo prepodne sa sound forge-om, i svaki put izaberem onaj stereo mix, ali mi je uvek, pod cega god da ga sacuvam izbacivalo zvuk samo na jednom zvucniku. Onda sam skontao da sample rate stoji normalno na 44.100 Hz, ali je Bit. Depth na 16. Channel je stereo, normalno. I sad ja probam da promenim sa 16 na 32 (reko da nije problem u tome), kad ne lezi vraze, nece da mi snima. Izbaci poruku da mi nedostaje neki Microsoft Soundmapper. E, tu sam odustao, nisam vise hteo da se preganjam sa SF, nego prosetao po forumima, video koji je najjednostavniji recorder, i skinem audacity. Odma mi je snimio mp3 stereo, i nemam sad problema. Efekti mi ne trebaju posto mastering ni ne radim, a i bilo bi smesno raditi neko finaliziranje sa efektima jednog free programa. tako da sam ostavio snimke takve kakvi jesu prirodno, i to je to. A sto se tice onog copy/paste sistema u SF to sam probao i radi super :D Hvala kolegi ognjenu na informaciji....

milnik
05.05.2009, 02:47
Veruj mi, probaj Cool edit pro II, ako nemas javi se na PM poslacu ti full.

svrakan
05.05.2009, 09:04
Ja sam rekao da po defaultu snima stereo nisam znao koji imas ja koristim 9,vidi ja sam imao isti problem meni je balans bio pomeren skroz ulevo tako da je snimak uvek ispao kao mono,Sound Forge 9 pronadji pa probaj,mozda ti nesto u instalaciji nije bilo kako treba ko ce znati.Ja licno ne volim da experimentisem sa programima koji nisu bas poznati,zato sam uvek za Sound Forge,Adobe Audition,Cubase i Nuendo,i samo cepas nove verzije kad izadju,inace za snimanje imas obican recorder na muzickoj kartici,mogao si i tako da snimas.Pozzz

stamenmeteor
13.06.2009, 10:50
cool edit pro 2000 po meni dosta bolje radi od sound forca... dosta je kvalititniji za obradu zvuka... a i bolje mu izlaze efekti

Dovijarski025
13.06.2009, 11:15
Nisam bas mogao da citam sve poruke, ali ako na klavijaturi ne izvuces signal sa slusalica nego sa L ili R izlaza normalno je da ce biti mono snimak.
Samo slusalice salju stereo signal u Sound Forge (naravno ako ide direktno u komp.)
Eto, meni se cini da je tako :)
Pozz...

makso68
13.06.2009, 20:07
Isti posao rade i Sound Forge i Cool edit.Ja sam radio u oba programa,biće da je kod kolege nešto do podešavanja ili drajvera.Ja nisam imao problema ni u jednom od ova dva programa.Pozdrav!

rale016
17.12.2010, 10:41
Ne vidim razliku u odnosu na kvalitet snimanja bilo kod Cool Edit-a ili Sound Forge-a. Jedino što primećujem je preglednost Cool Edit-a u odnosu na snimljeni materijal kada ga treba umiksovati. Sa Sound Forge-om mi je to uvek išlo teže.

zoric
23.05.2011, 15:55
Da neotvaram novu temu zanima me kako da uklonim sum na snimcima u sound forg-u.....od opreme imam Behringer home pasivnu mixetu i Behringer aktivne monitore i uz mixer sam dobio usb uredjaj sa 2 inputa i 2 outputa ......kada ih spojim sa laptopom dobijam jako veliki sum cak i pre pocetka snimanja mi baca eq.na pola........imam Sound forge 10 i windows 7 OS.???hvala.

just_be
24.05.2011, 19:45
Velike su sanse da ti se javlja sum zbog laptop-punjaca.Ja sam to rijesio tako sto sam ga iskopcavao dok snimam, pa kasnije laptop na pauzi malo natankam strujom i rijesilo probem.