PDA

Pokaži Full Verziju : Koje greske pravite


saki1
02.05.2009, 19:05
evo mozda malo cudna tema, ali me zanima koje greske radite dok svirate,
tj sta mislite da treba da ispravite u svom sviranju?
jedna od mojih gresaka je nepravilno razvlacenje meha, i nepravilan prstomet.

shtimerserviser
03.05.2009, 09:33
saki ! Iako nesviram aktivno 24god.samo servisiram,mogu da si dozvolim da ti dam moj odgovor.Neznam koliko dugo svirash, i koliko dugo ti se provlace ove tvoje greshke koje navodish,ali je dobro shto si sam svestan da pravish te greshke i gledaj da te osnovne greshke shto brze odklonish.Pozz

saki1
03.05.2009, 10:56
pa sviram amterski, tj nikad nisam svirao profesionalno u nekom bendu,
a sviram dosta dugo, ustvari harmonika mi bliska jos od moje 3godine
kad su mi roditelji kupili jednu malu zelenu od 16 basova,
onda je usledila weltmeister od 32 basa i onda dve harmonike hohner lucia 96b
i melodija od 80b,
sad imam ti melodiju i malu weltmeistericu.
isao sam 4god nize muzicke skole i na kraju odustao jer klasika mi nije bliska,
najvise volim svirati starije pesme od haris dzinovic, halid beslic-muslimovic
malo i sevdalinke, a sto se tice sviranja, meh mi i nije toliki problem kao sto je prstomet, jer ponekad ubacim neki prst tamo gde i nije trebao da ide,
znam onaj standardni prstomet kako idu skale dal u duru ili molu sve ih znam,
ali me zeza prstomet u pesmama jer je to malo drugacije,
moram si naci neke vezbe takvog prstometa.
valjda ce se jos neko javiti pa izloziti teoriju o svom sviranju
jer dobro je cuti za ostale greske jer mozda ih i sam takve pravim a da to neznam.

mordent2@guerin
09.06.2009, 12:54
prijatelju prstomet je isti i u Loznici i u Zagrebu a bogami i u japanu.Stvar je u tehnici. Kad vjezbas probaj vjezbat u tempu prvo polako pa povecavaj brzinu a pazi i vodi računa da svi tonovi budu cisto odsvirani da imaju DEFINICIJU.Skale su ti osnova za dalje bbez toga nema napretka

Dell
09.06.2009, 17:03
pa moram se malo nadovezat, prstored je isti kod svih to stoji, samo nasa je muzika balkanska specificna, ima trilera, ponovljenih nota, zato je kod nas prstored malo drugaciji. A moja mana kod sviranja je recimo, da ne mogu u isto vrijeme dok sviram harmoniku i pjevati :D dobro u zadnje vrijeme mi to vec ide. Takodjer dok sviram ne mogu nikome nesto odgovoriti sta me pita, nemam jos tu koordinaciju, meni fali dosta tehnike zato samo tucem po kolima, pozdrav ;)

toni-bt
09.06.2009, 20:52
Koje greske?Najveca, kad vidim neka jaka riba izgubim se i ne znam koja strofa je u toku ,prva il poslednja,pomos "sta da radim kad ne mogu..."

jeftabgd
12.06.2009, 17:58
Mnogo zevam u sise i dupeta po sali a i unervozim se ako lova slabo ide a jos ako sam gladan onda mi nista ne valja.=))

milan-banjaluka
12.06.2009, 20:36
eh te žene............meni su problem samo žene nemam dru gih grešaka na svirkama

jeftabgd
13.06.2009, 01:00
Malo smo skrenuli sa teme sa ovim zezanjem a ako je pitanje bilo ozbiljno,mogu da kazem da je svirka o.k.neka 3-4 sata maximum,posle toga su sve greske moguce.Ima dana kad me ne sluzi ruka a ima dana kad me ne sluzi mozak.Jednostavno mi ne ide i ne mogu da se setim forspila pesme koju sviram 30 godina 10 puta mesecno a nekad sam sebe odusevim jer se setim pesme koju sam odsvirao poslednji put pre 15-20 godina.A na sve te stvari pored licnog muzickog kvaliteta(poznavanja i uvezbanosti),uticu i one banalne stvari kao:da li sam gladan,imam li neke privatne probleme i sl.Kad je situacija cool onda je i svirka dobra,a ako je neka stresna varijanta to se odmah odrazi i na kvalitet svirke.