PDA

Pokaži Full Verziju : Krcanje?! :S


DjoleBn
30.04.2009, 15:45
E ovako, kad pojacam zvucnike (MS 2+1) cuje se neko krcanje, konkretno kad pomjeram mis po stranici i kad koristim scroll, nosio sam na servis racunar, covjek kaze da nista ne cuje, da je pojacao do maximuma? :S
U cemu je problem? :S

milanceshow
30.04.2009, 16:01
I meni se to desavalo pre par godina i nestalo je samo po sebi.Sta je bilo u pitanju idalje neznam....

Mozda mis treba da ima bolje uzemljenje.....:D:D:D

alen248
30.04.2009, 17:36
Imam i ja isti problem ali neznam kako da ga rjesim, ajd ako sta saznas javi. POzdrav

Milan$
30.04.2009, 17:46
Imao sam i ja taj problem,i mislim da je bilo nesto do zvucnika,jer kad sam ih zamenio,nestalo je i ''krcanje''...Ne mora da znaci da je do nih,ali eto tako kod mene bilo,i bilo je neke veze sa zicama i transformatorom zvucnika,sad da ne lupam,ne znam tacno sta ni ja,ali uglavnom,kad sam zamenio zvucnjake,vise nije bilo problema...Pozz

akordi
30.04.2009, 19:43
Nisi napisao da li ti je zvučna kartica integrirana na matičnoj ploči ili koristiš PCI karticu. Ja sam imao isti problem i stvar je bila u matičnoj ploči tako da se nije moglo riješiti niti sa posebnom karticom jer su u zvuku stalno bili šumovi. Jedino rješenje je vanjska zvučna kartica koja se na računalo spaja preko USB ili nekog drugog porta.

Vaxter
04.05.2009, 07:48
Zavisi kakvo je krchanje...
Da imash neki mp3 ili neshto pa da malo to samplujesh...

nehija
04.05.2009, 13:40
mutiraj microphone u playback control mozda nestane! meni se tako desava kad je on ukljucen

DjoleBn
04.05.2009, 14:22
Hajde vidjecu sta mogu uraditi... nesto cu probati, ili da vam snimim, ili da vidim da nije do mikrofona, pa cu vam javiti sta je :)

vita_kg
29.05.2009, 23:11
Meni se to desavalo na win XP, i resavao sam ga tako shto u "mikseti" (dupli klik na zvucnik u tjoshku) iskljuim Phone, Line In (ako ga ne koristim) i Microfon...

DjoleBn
08.07.2009, 21:14
Kako da uploadujem ovo krcanje, izludi me, snimio sam ? :(

Sejox
08.07.2009, 21:39
Ma svejedno ti je.
Postavi na Speedy ili Rapid....svakako je za jednokratnu upotrebu.
Mozda bolje na speedyshare....moze vise ljudi skinuti....pa ko se razumije,neka proba pomoci.

Pozdrav,

DjoleBn
08.07.2009, 21:41
http://www.speedyshare.com/313443566.html

cvele
08.07.2009, 22:10
Je li mis bezicni ili obicni sa kablom? Kod mene krci ali imam bezicni mis pa je zbog toga, a i ako je integrisana zvucna, moze da stvara ovakve probleme jer je loseg kvalitata i lose uradjena. Probaj da mutiras CD player mozda i to rijesi problem (bar je kod mene smanjilo krcanje).

DjoleBn
08.07.2009, 22:13
Mis je sa kablom, i mutiram sve kanale, al dzaba ono krci pa krci .... :S

cvele
08.07.2009, 22:15
probaj sa drugim zvucnicima, mozda je kabal los, ako je isto i sa drugim zvucnicima onda ne znam sta da jos uradis osim da probas sa novom zvucnom karticom. Je li racunar prikljucen na suko uticnicu?

DjoleBn
08.07.2009, 22:22
Hm ne znam sta da radim sa tom karticom, nosio sam na servis nedavno, covjek kaze da je sve uredu... Imam poseban produzni kabal na koji je ukljucen monitor i komp, i zvucnici... i sve to na jednu uticnicu.

Dejan
11.07.2009, 04:19
Meni se to desava na lap-topu dok je ukljuceno napajanje...

svirko
11.07.2009, 11:49
Iako se mozda neki kolege nece slozit sa mnom,i sasut ce drvlje i kamenje,ali mislim da je i ovdje problem u uzemljenju.
@Dejan87,
probaj na laptopu,na njegovom adapteru,njegovu utikacu,izolir trakom omotat dobro one izvode od uzemljenja,i zatim ustekat u struju.
Ili probajte kupit one prelaze sa suko u obicne utikace.
Za laptop znam da ne bi smio vise onda krcat ili zujat,ali sad za komp vise nisam siguran

DjoleBn
11.07.2009, 17:22
Sad cu se raspisati, al moram da vam kazem sta sam uradio...
Kome ne bude jasno, neka pita :D
Danas sam htio da snimim nesto preko mixete i aranzera u komp.
Prvo kad sam upalio komp, ovo "krcanje" se nije culo.
E sad kad sam postavio mixetu do kompa... i kad sam gurnuo kabal u isti produzni gdje i komp (nisam upalio mix) krcanje se javilo... posto sam imao jos jednu slobodnu uticnicu, ukljucio sam u nju, i onda je prestalo...
Spojim kablom banana-banana, mix i siny, krcanje se javlja... Promijenim 4 kabla, krcanje i dalje... Nadjem kabal jedan sa jedne strane velika banana, sa druge strane mala.. i gurnem iz sinta direkt u komp, krcanje se ne cuje.
Uzmem mp4 player i spojim ga na kanal od sinta, sa kablom mala banana-mala banana, ono ne krci.
Eto sad vi razmislite, pa da cujem misljenje :)