PDA

Pokaži Full Verziju : Kopija SM-58 > Takstar


b.o.Y.c.h. ČK
30.04.2009, 08:09
Pre 5 godina kupio sam novi mikrofon "Takstar" za kojih 40evra...Taj "Takstar" je kopija legendarnog SM-58...Eksetrijerno mikrofoni su potpuno isti, pa me zanimalo dali postoje razlike u unutrašnjosti...Uspoređivao sam sa pravom sm58micom i po zvuku nema nikakve razlike, nisam mogao vjerovati...Evo koda su isti samo što je original puno skuplji...Sa kolegom vodim svađe oko toga već godinu dana :) i nikako da prizna da nema razlike...
Pa jel znate u čem je razlika? Kako to da je toliko jeftiniji a isti su...

kreso
30.04.2009, 09:14
Ima razlike, ponajviše u inpedanciji i frekvenciji. To što je Takstar za više od pola jeftiniji je stoga što i nema ime jer Shure ipak nešto znači u svijetu muzike, a pravu razliku u kvaliteti isprobaj u profi studiju.
A preko razglasa ne čuješ razliku jer mikseta odradi uz pomoć efekata svoje. Stavi i jedan i drugi u mikser na "suho" bez efekata i na iste parametre pa češ itekako čuti razliku. ;)

b.o.Y.c.h. ČK
30.04.2009, 14:36
U studiju se vjerovatno uočava razlika, al ok to mi i nije tako bitno jer sa studijima za sada nemam posla :)...a zanimljivo je što uspoređujući ih na suho nisam osjetio razliku

kina
30.04.2009, 15:15
Moj prijedlog, uzmi stani kraj kutija i nastimaj oba, pa probaj mijenjat zajedno freq., pa onda polako pojacaji i vidices koliko pije taj mikro od 40eur vode,
mislim kolika je razlika.
A za inpedaciju i frekvenciju ko zna da razlozi to je to i lakse moze sprijecit
kojekakve mikrofonije i lakse nastimat mikrofon

milanceshow
30.04.2009, 16:10
@boych
Sta te briga ko sta prica....ako tebi odgovara,onda je to to.