PDA

Pokaži Full Verziju : snimanje pa50


goran91
28.04.2009, 20:05
ja mislim da sam koliko toliko pogodio temu posto stvarno ne mogu da nadjem, izvinjavam se ako sam promasio.. hteo bih da pitam, koji program treba za snimanje na kompu nekog dema, cuo sam da treba program cubase 3. eh sad me zanima kako da povezem racunar i klavijaturu?

Dell
28.04.2009, 20:17
pa nije da ti bas treba cubase, ali dace ti najbolje rezultate. A klavu i komp mozes povezat najjednostavnije da uzmes kabal koji s obe strane ima ulaz kao kod zvucnika za kompjutera. Jednu stranu ukljucis u phones ili ako vec moze audio out, a drugu u line in na kompjuteru na zvucnoj kartici. Potom u sistemskom mixeru provjeris da ti nije pod line in oznaceno mute i uzmes neki program kao goldwave, cool edit pro, nero wave editor, wavepad i snimas. Cubase bi bio najbolji, ali treba ti malo vremena da se naucis tu snimat, nadam se da sam pomogao pozdrav ;)

goran91
28.04.2009, 20:22
uh hvala ti puno sad cu da pokusam :)

Sejox
28.04.2009, 20:33
Cubase uopste nije neophodan....
I ako ce samo direktno snimati,bez neke dorade i efekata i slicnog,onda jedan od vec gore navedenih programa.

Ako snimas direktno iz klavijature u racunar,bez miksete:
- potreban je samo audio-stereo kabal....Sa jedne strane deblja banana a sa druge tanja.I deblju bananu ustekas u izlaz za slusalice,a tanju u LINE IN u zvucnu karticu na racunaru.Neki od programa imaju opciju,da ti pokazuje ako
prekoracis jacinu ulaznog signala i gledas da namjestis da ne bude prejako,
da ti snimak ispadne korektan.

Pozdrav,

nermin94
28.04.2009, 22:10
Ja kad snimam demo snimak koristim "Audacity".Vrlo fin program s kojim mozes sve da odradis.Samo spojis klavijaturu sa najobicnijim kablom u kompjuter.A da bi ti mogao onaj ulaz ući u zvučnu karticu kupis onaj produzetak sa velikog na mali.I to je to.Pozzzzzzzzzz

cvele
28.04.2009, 22:20
Gdje mogu da skinem Cubase? Ima li neka free verzija tog programa?

Pozdrav

nermin94
28.04.2009, 22:25
Ja mislim da ima na netu sve, ali se samo treba potruditi.Ja sam ima mjesec trazio po rapidshare-u, nema gdje nisam isao na koje sve stranice ali nigdje nisam nasao ni demo verzije.Ako neko ima link stranice gdje se moze skinuti taj prog. neka kaze.Pozzzzzzzz

goran91
28.04.2009, 23:12
hvala momci, samo da skinem program i krecem :D

nermin94
29.04.2009, 00:12
Ok samo naprijed.Pozzzzzzz

Minicevac
29.04.2009, 00:29
Kolege za tu rabotu vam je i vise nego dovoljan windows movie maker koji vam je uvek pri ruci...PozZ

nermin94
29.04.2009, 00:32
Pa Minicevac mogu ti rec da si upravu.Stvarno je Windows Movie Maker vrlo jednostavan.Ja njega koristim kad prebacam nesto sa digitalne kamere sto sam snimio.Ali sad cu pokusat i muziku.Pozzzzzzz

erno11
28.05.2009, 11:43
Pozz. Zelim da vidim kako izgleda "audio-stereo kabal" da neko postavi sliku.

nemam miksetu, zelim direktno prikljuciti svoj Korg pa 50 u KOmp ;)

lijep pozdrav

svrakan
28.05.2009, 11:59
Inace o ovome se vec dosta pisalo,trebao si malo prelistati forum ima dosta toga vec recenog.

erno11
28.05.2009, 12:07
Pozz svrakan

ma znam ja to prikljuciti bez problema, ali "audio-stereo kabal" ima ih dosta, samo je problem ne znam koJI se koristi.?

grandia
28.05.2009, 12:44
eto konacno sam naso kome treba cubase ...:D

gorane ako ti treba cubase javi mi sa i saljem ti ja jednu malko stariju verziju orignial!

za tebe kao starter taman pasent

pozdrav

Dell
28.05.2009, 18:26
erno, mislam da je ovaj
http://www.pc1.hr/Img/Artikli/9174.jpg

Sejox
28.05.2009, 22:04
Nije ovo taj kabal koji njemu treba.
Mada moze i on posluziti,ali opet trebaju prelazi,to jest dvije stereo banane,koje bi isle u Left i Right izlaze na sintu.

Erno brate dragi,napisao sam jednom vec.
Otidji u prodavnicu i trazi audio-stereo kabal.Sa jedne strane jedna deblja
stereo banana a sa druge strane tanja,isto stereo banana.
E tu deblju bananu ustekas u,recimo,izlaz sa slusalice a tu tanju u kompjuter
u Line in.To je inace jeftin kabal....
I onda snimaj do mile volje....;)

grandia
28.05.2009, 23:23
dellboy .. taj kabl koji si ti nasliko bi bio koristljiv iz miksete u zvucnu od kompe ...

sejox je mislio na ovaj kabl = 6 evra

goran91
29.05.2009, 13:12
momci imam problem...ubodem ja sve sto treba lepo. imam gold wave, i kada ubodem u PHONES veliku bananu zvucnici na klavijaturi se ne cuju. kliknem da snima u gold wave-u i tu nista. jel znate mozdda sta je? ubedjen sam da je sve lepo povezano...

BoleroBend
29.05.2009, 15:00
pa i ne treba da se cuju zvuc od klav kad ubodes u phones.
a u programu odaberi mic ili line in u zavisnosti u koji su input ubo klav.

Sejox
29.05.2009, 21:42
Ne poznajem taj program Gold Wawe,ali bi u njemu trebalo da bude opcija da
ti prije snimanja ponudi sta ces cekirati na zvucnoj-da li Line in ili mikrofon.
Tako da bi kada to odaberes trebalo sve da radi,posto kazes da je sve dobro povezano.

Pozdrav,

grandia
30.05.2009, 01:35
otvaraj menu od zvucne ili integrisane i pogledaj tamo gde je mixer dal ja mic ili line aktiviran il ne ...

glupo pitanje ... jel si prikljucio neke zvucnike na kompu?

goran91
30.05.2009, 03:59
sve je sredjeno po vasim instrukcijama, radi pa ubija , hvala puno ;)

ViktAn
12.06.2009, 11:34
Dugari jas imam cubase 3 i pa50. sega sakam da go povrzama preku midi kabel, pred nekoe vreme se bese ok. sega go smeniv kompjuterot i nemozam da namestam zvuk vo cubase . imam drajver ASIO4 2.7 samo ne znam kako treba da go namestam vo cubase. ako moze nekoj da mi kaze kako odea postapkite :)

Vule
12.06.2009, 11:38
Pravilnik,Tačka 22 glasi:

Pišite jezikom koji će svi razumeti

Mi ćemo ga ovde definisati kao Balkanski, a to podrazumeva Srpsko-Hrvatski, Hrvatsko-Srpski, Srpski, Hrvatski, Bosanski, Crnogorski ili kako već. Molimo članove kojima je maternji jezik Slovenački ili Makedonski da pokušaju svoje postove da pišu onako kako bi ih ostali članovi razumeli.


Kolega,samo se malo potrudi da ne bi ovde nagadjali šta si hteo da pitaš,jer ako uspevaš da pročitaš nešto sa ovog foruma sigurno umeš i da napišeš da većini bude razumljivo?! Hvala

BoleroBend
12.06.2009, 12:12
evo pomocicu i vama i njemu.
maked se lako razume dok slovenacki malo teze vec.

naime: on ima kjubejs3 i korg pa50. i to povezije midi kablom. i bilo je sve ok,a sada mu ne valja zvuk na cubace3, ne moze da namesti.
ima drajver ASIO4 2.7,al ne zna kako da ga nasteluje u cubace-u.
ako neko moze da mu pomogne.

Dell
12.06.2009, 13:07
i meni se desava na mi pise u asiu da mi je iskljucen drajver, to je sigurno do toga jer mu je jos neki driver instaliran. To sam rijesavao tako sto u sound and audio devices odaberem taj svoj driver.

driftkiller
12.06.2009, 13:13
bude nekad problema s tim cubaseom,npr ja imam nuendo 3 verzija cubasea i nekad nece jednostavno da radi,al odlican je i meni sada jednostavan za snimanje

ViktAn
13.06.2009, 11:42
Ja se stvaron izvinjavam za mojot recnik, ali potrudicu se.. Ovako sad Instalirao sam i Nuendo, Nov drajver Aiso2.9. Sad nema nikakav zvuk u nuendo. Mislim da sam na pocetka , sada ke moze li neko da mi pomodzi zasto stvarno ne ide nesto. hvala

erno11
28.10.2009, 19:32
Klavijatura: korg pa 50
Pozdrav, napokon sam sebi kupio kabol za snimanje direkt na komp.

Sad je problem kako da prikopcam i kako da sredim u opcijama VOLUME?


Molim vas da mi pomognete! Hvala ljepo

BoleroBend
28.10.2009, 19:50
ovo pisem vec drugi put danas
nema veze..nije bas isto..:p
kabel u phones na klavijaturi a drugi kraj u komp (recimo u mic) , ja koristim prelas sa velike na malu dzeksnicu.
skinuo sam program auda city jer je za mene najjednostavniji, nista profesionalno. (mada koristim nekad SF 8,a postoji i nuendo, cubase itd..)
uz njega ces morati da skines i decoder "lame 3.12" ili tako nesto da bi mogao kasnije svoje snimke da bacis u mp3 format.
u tom programu odaberes Mic, da ti to snima (mada mozes bilo sta zavisi gde ustekas kabel)
input volume stavi na 0.2 da ne bi bilo preglasno.
i snimaj!
eto krajnje slikovito sam ti opisao..i mislim da je tako najlakse;)
ako ti je nesto nejasno pitaj.
neke detalje (kvalitet zvuka,trajanje, efekti..) ces sam provaliti..sve je prilicno lako.
uzivaj!;)

erno11
28.10.2009, 20:06
BOlero Hvala ljepo. Ali neko mi je rekao da bijeli i crveni ustekam u INPUT (bijeli u L crveni u R) i drugi kabol u kompjuteru gdje se slusa muzika.

Tako da sam mogao da snimam, ali zvuk bio slab slab i kvalitet skroz slab.

Neznam sta bi bilo najbolji. Meni je samo vazno da snima super, a ostalo sve se moze nastimati.

Pozdrav

BoleroBend
28.10.2009, 21:04
a pa to ti je aux kabel. samo ne bi trebalo u INPUT nego u OUTPUT na mixeru ako snimas preko mixete
ako snimas direkt iz PA50 kupi jedan najobicniji banana - banana kabel.
dakle jedan kraj u PHONES drugi u komp ;)

Sejox
28.10.2009, 21:16
Erno druze,ja bih ti savjetovao da jos jednom procitas ovu temu od pocetka.
Ozbiljno....Na njoj ti je sve objasnjeno i to vise puta,koji kabal trebas da kupis,
i kako trebas da povezujes klavijaturu i racunar.

I da ti napomenem-ne moze se kopcati niti jedan kabal u Input a da ocekujes da dobijes izlazni ton.Za to sluzi Output....
I sa Outputa kopcas na racunar i to u Line in na zvucnoj kartici,a ne u microfon,zbog kvalitetnijeg snimka.

Na opcijama provjeri da ti je Line in slobodan,to jest da nije na Mute.
I takodje,Line in smanji sto vise mozes a u programu prati da ti snimak ne
probija,da ne ide u crveno,tj u peak.

Pozdrav,

erno11
28.10.2009, 22:10
Boler Ok. :)

Brate Sejo procito sam vjeruj mi 3 - 4 puta ali nisam mogao da skopcam. Kupio sam bio tacan kabol :)

Nema problema brate ;)

Cao

BoleroBend
28.10.2009, 22:10
pa ne znam bas..kod mene ide u mic i sasvim je cist zvuk. poslusaj na demo,nema suma uopste
i 90% kolega mislim da kopca u mic, jer mic svima radi i aktiviran je po def.
a kvalitet zvuka je isti jer je ulaz te ulaz,nebitno dal se snima glas ili nesto drugo.
konkretno klav kopcam u line in a mikr u mic, a kad snimam samo klav kopcam je u mic
bilo kako bilo sve je receno to je poenta ;)