PDA

Pokaži Full Verziju : dynacord 600 plus aktivne kutije??


Harko
27.04.2009, 20:27
ljudi imam behrinher B212 DSP aktivne kutije , po 600 w ah hocu da kupim dynacord mixetu ovu PM 600 . kako bi ih mogo prikljuciti i da li je to uopste moguce?? jer bi trebo opet svadbu da odradim ah nemam mixetu koja valja , pa se mislim sta da radim ...:s hvala unapred svima :) pooozdrav

svrakan
27.04.2009, 20:31
Pa kupi Dynacord ali suvu,sa efektom i rokaj,ako vec imas aktivne kutije.

Harko
27.04.2009, 20:38
hm mislis passivnu ili?

svrakan
27.04.2009, 20:44
Da,bez snage sa efektom imas takvu varijantu koja je naravno jeftinija.

Harko
27.04.2009, 20:54
moracu vidjet , ah u svokom slucaju da uzmem aktivnu hocel radit? mislis prikljucijo bi onda na main out?

svrakan
27.04.2009, 21:09
Ne nikako,mozes na monitorski izlaz npr.

Harko
27.04.2009, 21:12
okeej :) hvalaa punooo :D poozdrav sve najbolje

Beethoven
28.04.2009, 02:44
Pa naravno,na MAIN OUT...

Otkud to da nesme?

Taj izlaz je bas za to i namenjen...:(

Pozdrav.

svrakan
28.04.2009, 08:09
Pa da ali ako su pasivne kutije u pitanju,a ne aktivne.

Beethoven
28.04.2009, 08:38
Aktivne kutije vezujes na Main out.
Pasivne kutije na izlazne spikone,tamo gde pise speaker out.

Pozdrav.

Harko
28.04.2009, 18:20
aaaah okeeej onda jos bolje :D hvala momciii poozdrav veliki ziveli :D

romario
28.04.2009, 20:15
Dali je bolji ići u main out ili EQ out ?

vladimir68
28.04.2009, 20:46
Nešto bi tu možda trebalo pojasniti:
1.Šta će ti power mixer na aktivne kutije?uzmi onda suvu mixetu(najjeftinija varijanta)
2.Na power mixer je logično( i preporučljivo) kačiti pasivne kutije jer imaš trafo ,tranzistore,neku temperaturu......koji daju neku snagu......koja mora negde ˝izaći˝ da nebi došlo do kvara (uglavnom vrisnu(probiju) izlazni tranzistori i trafo ako power mixer koristiš kao suvi ,smanjiš mastere na nulu i misliš rešio si problem,a ne prikačiš mu ˝neku snagu˝ ) -taj deo bi nazvao pojačalo ,iznad koga je mixerski deo koji u to pojačalo ˝samo jednim stereo kablićem˝ daje signal ,a sve to je lepo upakovano u ˝jedno kućište˝ -DINAKORD POWERMATE.Za aktivne kutije treba ti samo ˝odnekud˝ signal a dali ćeš ga vući iz ˝tog kablića˝ ili iz onih silnih priključaka (čak može i iz REC) nebitno.
3.Znači power mixer+pasivne kutije.A aktivne kutije koristi kao dodatnu snagu,monitore,.....
4.Akot ti PM 600 nije dovoljan (mislim snagom) onda uzmi PM 1000 I ili II ,prikači lepo 2-4-6 pasivne kutije i piči brale.

Harko
28.04.2009, 20:54
pa mozda sam planirao sada da uzmem neku jaku mixetu , ah uzo sam ove aktivne kutije prije nekolko meseci , mislijo sam da odaradim jedno vrijeme sada tako dok skupim opet pare da uzmem passivne da ih prikacim :) jer da nebi poslen moro opet kupovati drugu mixetu , pa rasprodavati poslen i sve to .... sta mislite?

vladimir68
28.04.2009, 21:07
OK onda uzmi PM 6oo ali vodi računa da je to powermixer snage 2x300wRMS i da mu moraš prikačiti pasivne kutije najmanje iste snage (a preporučljivo je malo jače) i onda na main out,rec......(gde ima signala) prikačiš tvoje aktivne,što praktično znači da vučeš 4 kutije,˝malo više kablova˝ ,stalkova,....
Samo PM600 i da na njega kačiš aktivce ne preporučujem iz predhodno opisanog.Tvoj rizik.

Harko
28.04.2009, 22:28
okeeej hvala ti puno druze :) pooozdrav iz luxemburga :D sve najbolje pomagao si mi stvarno :D ah hvala i svim drugim :)

Beethoven
29.04.2009, 01:56
@romario

Dobro pitanje,kratko cu...

Na MAIN OUT imas suv signal bez mogucnosti koriscenja EQ-a,a na EQ OUT mozes koristiti EQ od miksera.Da ne duzim,mogucnosti su ogromne,kombinacija milion...To je Dynacord odlicno resio,zato je i ok mikser...MAIN OUT ne prolazi kroz ekvilajzer a EQ OUT,da.

@vladimir68

To sto si reko u vezi power miksera,da mu smeta da radi kao suv i da nema nakacenu ni jednu pasivnu kutiju je velika nebuloza.Kakve to ima veze sa snagasem tog powermiksera?Ili me demantuj,nadji gde si procitao ili daj neki normalan razlog...

To ti je isto kao da kazes da je opasno da sedimo u autu koje nije startovano,da mora da se odma krece,cim se udje...Smeta autu...:)

@Harko

Slobodno koristi powermixer kao suv ako ti tako odgovara,,nista mu nesme biti,ustvari,bice mu lakse,ne tera nista...Ja prvo nisam razumeo tvoj razlog zasto bi koristio powermixer i aktivne kutije ali mi je sad jasno.Ako je takva matematika,furaj slobodno...

Pozdrav.

Davidovic
29.04.2009, 04:21
Tacno je to sto je vladimir68 rekao!!! I meni se to desavalo, jer dok se kutije ne prikljuce na mixer ne pale se ventilatori (bar je tako na PM I).

Beethoven
29.04.2009, 06:37
Pa sta ako se ne pale ventilatori?Ne pale se jer mu ni ne trebaju...

Pale se kad mikser miruje,u to sam siguran,ali samo 1. brzina...Snagas nema opterecenja,ne greje se pa se samim tim i ventilatori ne pale,to je logicno...

Uopste se ne trebate zamarati sa tim,powermixer mozete koristiti kao suv 10 dana bez prestanka i nista mu nece shkoditi...

Pozdrav.

P.S. Zna on mnogo bolje od nas kad treba da pali ventilatore.:)

vladimir68
29.04.2009, 16:34
Pa zašto onda postoje suvi mixeri i posebno snagaši (zamisli velike sisteme gde nekoliko kW vuče bass,nekoliko kW srednjake,i nekoliko kW vuče visoke)?Ko hoće tako da radi nije problem.Powermixeri su za ˝manje jačine˝ i koriste se zbog praktičnosti,.......a radi te iste praktičnosti ˝neko je izmislio˝ aktivne kutije.
Ako si video rasklopjenog PM vidi se da ima mixerski deo i snagaš.E iz tog mixera ti ide samo kabal za levi i desni kanal u njegov snagaš (znači prenosi se signal).Ako bi se taj kabl unutra otkopčao može se onda PM koristiti kao suv mixer (ali čemu to)jer si time iskopčao njegov snagaš i onda koristi ili druge (recimo jače) snagaše ili aktivce uzimajući signal odakle god hoćeš.Dokle god je taj kabal spojen sa tim njegovim snagašem u taj snagaš neki signal ulazi jer se kanali mixera tretiraju kao predpojačala (pogotovo volume ili gain) a ti ako si smanjio na mixeru master volume neznači i da si prekinuo dolazak signala u snagaš ,ustvari smanjio si volume snagača(slično kao kad bi na posebnom nekom snagašu smanjio volume na nulu a u njega iz nekog suvog mixera dolazi signal) ali taj snagaš radi i to što mu dolazi mora na nešto da izađe tj mora ˝osetiti˝ neki otpor ,jer u protivnom probijaja prvo onaj crni čip (čini mi se da ima 8 nožica pa izlazni tranzistori(to su oni okrugli) pa onda trafo (lično iskustvo),mada nemora sve u paketu da crkne.

Zamisli da imaš posebno suvu mixetu ,aktivne kutije i dodatni neki snagaš na koji nećeš prikačiti kutije ( a u snagaš i u aktivce šalješ signal) i nabi taj snagaš do daske pa mi javi šta se desilo,ili probaj i sa PM ono što tvrdiš nije zabranjeno.;)

romario
29.04.2009, 17:27
Vladimire ne mogu te baš shvatiti.

Power mate se može koristiti kao suha mikseta.
I zato su na njemu već spominjanu ulazi-izlazi.

Šta tu nije jasno?

vladimir68
29.04.2009, 17:41
Mala dopuna:
Iz omovog zakona.......paralelnom vezom otpor pada na pola (dve kutije od 8 oma spojene paralelno daće 4 oma, dve po 4 daće 2 oma,dve po 2oma daće 1 ohm otpora itd...takvim kombinovanjem otpora možemo se približiti nuli.Poznato je da snagaši ˝kuvaju˝ ako im se zbije omaža od fabrički deklarisane zato i vršimo kombinovanje paralelne i serijske veze da bi podesili omažu.Pa ako se omovim zakonom možemo približiti O ohm otpora zar to nije isto kao kad snagaš nebi imao nikakav otpor tj ništa od kutija prikačeno?Zar onda nebi ˝prokuvao˝ a na tranzistorima ti piše do koliko stepeni mogu da se greju ...posle crkavaju i ˝povuku za sobom˝ još neke delove koji isto crknu.
E tu je objašnjenje predhodno opisanog.Za vatažu nije toliko bitno,jer snagaš daje snagu samo koliko ima ,mada se preporučuje neka racionalna snaga kutija za taj snagaš i bez obzira kako- on će raditi ,a zbij mu omažu prokuvaće za nekoliko minuta i ........ možda pošalje dimne signale pa ako ima nekog indijanca u blizini može da ih protumači.:lol:

romario
29.04.2009, 19:24
U pravu si za Ohmov zakon .

Ako nije ništa prikačeno tada otpor ne teži nuli
nego beskonačnome...;) Žnači hladno.Ne toplo.

Koliko se sjećam fizike .

A i za watažu je bitno.

Snaga je proporcionalna struji i naponu...KOji ovise i o otporu.

Da power mate nije predviđen i za takav režim rada,
tada nebi postojalo main out i EQ out .

Kontaš ?

vladimir68
29.04.2009, 20:14
1) Kolega se raspitivao za PM 600 koji nema .........(pominjano) ,kao jači modeli
2) uvezi otpora.DA tačno ,ali trafo ,tranzistori ,......nisu sami za sebe nego su povezani.......a i sama licna za sebe predstavlja tj daje neki otpor.
3) zakači na pm600 recimo 2 kutije fbt max 6 ili 60 ,koje imaju 700 wRMS i 8 oma otpora i zakači mu 6 kutija (3 na kanal) može isto neke fbt ali snage 200-250wRMS sa 8 oma otpora.Znači vataža nam je približno ista a otpor je različit,i u prvom slučaju PM će raditi bez problema ,daće snagu (vatažu) koliko ima a u drugom slučaju će kuvati (doduše možda će se aktivirati zaštita,jer 6 kutija na 8 oma može vući PM1000 i jači modeli pošto imaju 2 omsko pojačalo) i ...... U tom smislu sam mislio da vataža ne igra toliko bitnu ulogu naspram omaže.

JA NIKAD NE BI PM600 ( i za one jače bi razmislio) koristio kao suvu mixetu bez kačenja pasivnih kutija a kolega i ostale kolege neka rade kako im je volja.

ENDE.pozdrav.;)

Beethoven
29.04.2009, 20:32
Nemoj nikada da ti se desi da udjes u Wc a da ne obavis veliku nuzdu,to ne valja za tebe a bogami ni za WC...:)

Ja stvarno nemam nista licno protiv tebe samo mi smeta kad si u nesto tako siguran a to apsolutno nije tacno.Sve sto si pisao ne daje obrazlozenje za tvoju tvrdnju a i ne dokazujes da nisam u pravu.Na kraju,ja ti ostavljam kao licno tvoju stvar da nikada ne vezes power mikser da radi kao suv ali nemoj tvrditi da si u pravu jer nisi.Sta bi ti u tom slucaju uradio,poneo bi bilo kakve pasivne i pokrio ih cebetom ili izbacio napolje samo da posto-poto sviraju?Stvarno mi nije jasno...Ja ne bih isao dalje sa ovom temom jer mi je bezveze a tebi preporucujem da se raspitas malo kod ljudi koji se bave elektronikom,eto,ne moram ni ja biti u pravu...

Pozdrav.

svrakan
29.04.2009, 20:40
Ma nemojte se prepirati,bitno je da moze,ja sam mu rekao na pocetku da ih izbaci na monitore,ako vec hoce tako da radi,ja sam tako davno radio bez frke,STOP WAR.

Beethoven
29.04.2009, 22:35
Ma nema rata,daleko bilo,bar ja nemam neku zlu nameru...Jednostavno ne shvatam neka izmishljena pravila,kada neko ide svojom logikom i postavlja pravila,srecem se svakodnevno sa slicnim ubedjenjima i jednostavno zelim da to iskorenim...Nemam nista protiv kolege ali imam protiv njegovih tvrdnji.Jednostavno to sto prica nema veze sa stvarnoscu.

Inace,imao sam do skora PM 600/2,snagas CP2200 sa kojim sam vrlo cesto radio a PM 600/2 koristio kao suv mikser.Milion puta...:)

Cak sam se sa kolegama koji su koristili tako powermiksere kad im je trebalo na forumima i shalio da zachepe nechim izlazne spikone na PM da ne bi neko dete na nastupu gurnulo neku zicu...;)

Voleo bih da baratamo dokazanim stvarima i povrh svega tacnim.

Pozdrav.

vladimir68
30.04.2009, 15:47
Vidi ovako kolega(stvarno nemam ništa protiv tebe ,poštujem tvoj stav.....),najverovatnije taj PM600/II kod tebe radi kao suva mixeta (šteta para ,imao si za jeftinije pare isti kvalitet suvog mixera).Meni je isti takav PM crknuo kad mu nisam zakačio kutije,išao u zvaničan servis,potvrdili iznetu priču o kutijama.......I od mene i od tebe sigurno ima boljih električara-servisera,čak i da si i ti serviser (ja nisam) i od najboljeg ima bolji).Ti od mene tražiš racionalno objašnjenje ili negde nešto napisano ,.......zašto nemože.....
PA STAVI TI NAMA KOLEGA ISTO NEKO RACIONALNO OBJAŠNJENJE ZAŠTO MOŽE,gde si to pročitao ,deklariše li to proizvođač,ima negde na sajtu Dinakorda .....-ili i ti i ja dajemo iskustvene savete........
Po tebi su onda kolege koje sviraju na suvim mixerima sa snagašima i aktivcima
naivci koji neznaju da mogu kupiti power mixer i .........ili predlažeš da svi mi koji radimo na power mixerima pobacamo pasivne kutije i kupimo aktivce.

OK ˝PM MOŽE TAKO DA RADI i za takvu namenu je i predviđen˝-zadovoljan.

Moba:Ajde da se ne prepucavamo po forumu , a kolegi koji je postavio pitanje ostavimo mogućnost biranja režima rada svoga PM.

romario
30.04.2009, 17:08
Eto sam kažeš ,

predviđeno je da može i tako da radi .Tvornički .

Zna li netko kolika je razlika u cijeni power mate i modela bez snage.
CMS čini mi se da je model ?

Beethoven
30.04.2009, 17:57
Ja obicno dizem ruke kad budem u ovakvoj situaciji ali ovo je jace od mene...

Prvo,na netu takve stvari nigde neces naci kao sto neces ni naci da se negde posebno objasnjava da covek hoda na nogama a ne na rukama,da oluk moze da stoji i kad nema kise,da ne moras koristiti sve ritmove na klavijaturi zbog straha da se nekorishceni mogu pokvariti od nekorishcenja...Ja sam trazio, ne strucno objasnjenje tvoje i moje tvrdnje vec neki slican post,nisam uspeo da nadjem...Niko nije smatrao da to smeta mikseru,ti si prvi.

Mikserski deo i pojacalo u powermikserima su totalno dve razlicite stvari.Mogu raditi totalno odvojeno tj. ne moraju se oba koristiti u isto vreme.To ti dokazuje EQ OUT na PM 1000/1600,POWER AMP IN takodje,MAIN OUT...

Dalje,sto se tice toga da mislis da sam toliko glup da kupim powermixer da bi radio sa aktivnim kutijama,tu se tek vidi dokle sa idejama mozes da ides...Ja imam samo jednu aktivnu kutiju i to je monitor.Ostale su mi sve pasivne.PM 600/2 sam kupio zato sto u principu radim manje nastupe gde mi on zavrsava odlicno.Napravio sam matematiku da za cenu PM 1000/2 mozes kupiti PM 600/2 i jos snagas od 2x800w(naravno ako ti broj kanala na PM 600/2 zavrsava posao,a ja sam one man band).Pa tako,kad radis nesto manje nosis samo malog PM-a a kad ti treba vise snage poneses i snagas.A da ne bi kupovao na to jos i suv mixer koji ce imati drugacije efekte i zvuk,ja smatram da je pametnije iskoristiti PM koji vec imas plus on moze terati pasivne monitore sto je super.Ja sam sa tom kombinacijom terao svih 5 para kutija koje imam plus aktivni monitor.I to,civilizovano,za sve postoji poseban klizac,sve se shteluje posebno...;)Voleo bi da to vidis,jeko lepo izgleda...
Tebi PM nije crkao zbog toga sto mu nisi zakacio kutije.Slazes se da moze da crkne i iz drugog razloga?Meni je PM 600/2,kupljen nov,crkao na 2. nastupu,imao je nakacene 4 pasivne kutije.Zasto je crko?Ja neznam,otisli su tranzistori...

Kada se dizajnira neki mikser,onda proizvodjac ima u vidu situacije u kojima se mi muzicari mozemo naci pa shodno tome ostavlja vise mogucnosti.Jedna od mogucnosti je da se Powermixer koristi i kao suv pa su ljudi ostavili i vise od jednog stereo izlaza.Da mu to sto ti kazes smeta,pisalo bi u upustvu...Ja ga znam napamet,nigde ne pise jer se podrazumeva.Choveku koji je pitao iz nekog razloga takva varijanta odgovara i on moze to uraditi bez problema a svako ko koristi aktivne kutije nikad ne bi trebao kupovati Powermikser jer bi dzaba bacio pare i teglio.za te pare ce kupiti mnogo bolji suv.

A sto se tice toga da se ne prepucavamo i savetujemo coveka koji je pitao,sa tim se ne slazem jer ga ti savetujes da to nikako ne chini sto je dezinformacija.Chovek bi zavrsio ovako posao i odgovara mu ali,posle tvoje tvrdnje,on ce morati da predje na plan B koji mu mozda manje odgovara (finansijski ili kako vec).Najbolje je da ako koristi aktivne kutije ima i suv mikser ali ko zna zasto mu PM 600/2 odgovara,cak je bio i izrichit.

Predlazem ti da pitas svaki put kada budes u situaciji ljude koji se razumeju.A mislim da je dovoljno da pitas i one koji se toliko ne razumeju a imaju odlicnu logiku.A onda budi fer pa se javi,ja chastim.:)

@romario

Cene su ti ovakve,kod nas,kod ovlashcenog distributera za Srbiju:

PM 1000/2- 1850 eura
CMS 1000 - 1340 eura
PM 1600/2- 2150 eura
CMS 1600 - 1650 eura

Kad smo kod ove teme,ne postoji manji CMS od hiljadarke tako da je izbor nekoga ko po svaku cenu zeli Dynacord, koristi aktivne kutije a svira npr sam,jeftinije mu je da uzme PM 600/2 i da njegovu snagu koristi za monitore kad mu to bude bilo potrebno.Voleo bi da postoji CMS 600 ali ja takodje nikad ne bi uzeo suv dynacordov mikser jer za mnogo manje pare imas 1000 puta bolji suv mikser.Takodje tvrdim da je PowerMate zvucno jako los ali da nema konkurenciju.Ostali mikseri su smesni u odnosu na njega.Sve sto on poseduje,ostali nemaju ni pola.Ja sam inace promenio moj razglas,sada imam PM 1000/2 jer mi se i posao malo promenio.PM 1000/2 opravdava svaku paru (a nije mala para) i odlicno radi.Jos kad bi imao zvuk kao npr Soundcraft ili Mackie,bio bi vrh vrhova.

Pozdrav.

vladimir68
30.04.2009, 19:35
Kolega:

kolega koji je postavio temu u prvom postu napisao je Ovo;˝ljudi imam behrinher B212 DSP aktivne kutije , po 600 w ah hocu da kupim dynacord mixetu ovu PM 600 . kako bi ih mogo prikljuciti i da li je to uopste moguce? jer bi trebo opet svadbu da odradim ah nemam mixetu koja valja....˝

Iz ovog ja bi zaključio da čovek ima samo dve aktivne kutije i ništa više koje hoće da kači na PM(Hoće izričito PM i to ti je.)

Ti si između ostalog izneo i sledeće;˝....Dalje,sto se tice toga da mislis da sam toliko glup da kupim powermixer da bi radio sa aktivnim kutijama,tu se tek vidi dokle sa idejama mozes da ides...˝-IZVINI ALI OVO NIJE MOJA IDEJA a po ovome tvome - kolega nek se svrstava u ..... ili pametne.I savetuj-mo ga.:">

Pošto smo obadvoje iz Srbije ˝postoji verovatnoća da nas putevi navedu na isti kolosek˝ ČASTIM TE SIGURNO ;) Pozdrav

romario
30.04.2009, 19:40
Halo vladimire ,

ja nisam u turi ?;)

vladimir68
30.04.2009, 19:47
E pozdrav romario .Pa nas dvoje smo se složili da može (samo što nije preporučljivo i ekonomski isplativo-moja tvrdnja) i ˝zato nisi u igri˝:lol:

Beethoven
30.04.2009, 19:55
Nije preporucljivoooooo??????!!!!

Shalim se samo,dizem ruke,pobedio si...

Nemam volje vishe...:)

Pozdrav.

romario
30.04.2009, 21:14
Drago mi je zbog vas dvojice .

Mislim ,što ste se složili ;)