PDA

Pokaži Full Verziju : Da rešimo dileme o novim harmonikama.


milan-banjaluka
22.04.2009, 12:43
Jedina fabrika na svetu koja ručne izrađuje sve delove za harmonike(tj. proizvodi harmonike ručne izrade)je firma Dallape.Ove harmonike na slikama su jedine klavirske harmonike koje se proizvode za naše tržište (Balkansko).Ove sam slike jedva nabavio.Molim vas da stavite svoj komentar.

milan-banjaluka
22.04.2009, 12:46
evo još slika

dalabu
22.04.2009, 13:24
Sve harmonike su rucne izrade Milane i sve su jedna do druge u Italiji,i saradjuju jedna sa drugom cak su i podjeljeni poslovi jedni rade jedne drugi druge djelove.Nije samo dallape rucni rad.A da si u pravu da je proizvodnja podijeljena na razlicita geografska trzista jesi.Tako da se zna da recimo neke stvari kao piskovi u harmonici su takodje klasificirani po geografiji tj klasi.Balkan ima daleko slabiju klasu nego recimo skandinavija hahaha,nazalost.Al eto danas su i oni u krizi sa svojom proizvodnjom.Harmonike umiru pjevajuci!!1

shtimerserviser
22.04.2009, 18:44
milan-banjaluka ! dalabu je u pravo.Harmonika nije SAJZER pa da shtampane ploce i sve elemente sklapa robot. Nemojte samo pricati, narocito Vi mladji.Da bi ste davali komentare za bilo koju oblast trebate biti strucni ili da imate bar koje kakvo iskustvo za odredjenu temu. Kad bi mogao poseti samo Castelfidardo koji je blizo Ancone i cesh da se uveish koliko puno ima radionice-fabrike za izradu harmonike.Primer; Baffetti Dino,Ballone Burini Lido, Beltuna, Bompezzo, Borsini, Bugari Armando,Cemex/ Excelsior/Dega-Morbidoni, EmmeFactory,Fantini, Fas,Fisat,Fisitalia,FratelliAlessandrini, Guerrini, Marzioli Antonio, Mengascini Nello, Menghini, Piatanesi, Pigini, Regina, Sabbatini Lucia, Sonola, TLR, Tombolini Emilio, Victoria, Vuemme, Zero Sette. Takogje ima u gradu Chieti,Castiglion Fiorentino, Osimo Scalo, Porto Recanati,Stradela i dr. Pozdrav

milan-banjaluka
22.04.2009, 19:59
nisam baš mislio bukvalno da ih izbaci mašina kao sint,ali neke delove oni naručuju od nekih proizvođača koji ih fabrički prave a oni ih samo sastave.Dallapa sve delove pravi ručno
Dodato:
možete li m i molim vas reći zašto onda kažu da nove harmonike ne valjaju(DAlape i guerrini)a prave ih ručno.

dalabu
22.04.2009, 20:19
Evo ja cu probati da ti odgovorim.Drvo od kojeg se pravi harmonika trebalo bi da je staro 20-30 godina i nekada se tako i radilo.Danas se nema vremena za toliko cekanje iz objektivnih ekonomskih razloga pa zato i danasnje harmonike nemaju "muda" kao starije.Odprilike harmonika je sto starija to bolja kao vino heeheheh.To je jedan od razloga........Pa izasle su evo i harmonike od plastike heheheh,ove Rolandove mislim!!!!Ima ovdje jacih strucnjaka,objasnice ti vec neko druze!!!Samo ako ti se ukaze prilika u zivotu obavezno za Italiju da odes i da sve to lijepo pregledas hehe

milan-banjaluka
22.04.2009, 20:31
hvala puno dalabu.preko leta ja odo u Italiju na more pa ću verovatno svratiti do prodavaca harmonika(Guerrini,Scandalli,Dallape itd..).

romario
22.04.2009, 21:22
Jedina fabrika na svetu koja ručne izrađuje sve delove za harmonike(tj. proizvodi harmonike ručne izrade)je firma Dallape.Ove harmonike na slikama su jedine klavirske harmonike koje se proizvode za naše tržište (Balkansko).Ove sam slike jedva nabavio.Molim vas da stavite svoj komentar.



Milane ,Milane.Crni Milane ,;)

shtimerserviser
22.04.2009, 21:35
Nijedna fabrika ne izradjuje sve delove harmonike.Ne bi radila nijedna rentabilno ako svaka izradjuje: Glasove,Automate za registre, Mehove,Okove, Dirke-plastike i dr. Zamisli dali bi se svakoj isplatilo za svaki proces da imaju mashine, kalape za livenje plastike i dr.a da izradi mesecno par komada.Gde su satnice za ljude koje su ukljuceni u taj proces rada. Recimo :Koliko koshta jedan kalup za livenje dirki? A posle odredjeni br. odlivka on se razjede. Dakle jedna do dve fabrike to rade za sve proizvodjace i tako svi vide svoju korist i rentabilnost.Nekoliko fabrike rade tonove kako: SalpaBinci, Cagnoni,koje tonove pretezno ranije stavljala Dallape,Artigiana voci, za tonske sklopove i elemenata od kvalitetnog aluminijuma,CAM proizvodi MEHANICKE SKLOPOVE kako shtpo su: patos, klapne, dirke. Italcinte izradjuje pratecu opremu i galanteriju kako :kofere,kaishe, kopci i dr. opreme. MARCONI je proizvodjac svih tipova na mehove, isto kako i GALASSI od mesto Osimo Stacione nedaleko od Kastelfidarda proizvode mehove za sve tipove harmonike, koncertne i bandeneon. Valjda cesh sada malo od malo da shvatish sa ovih nekoliko primera. Pozdrav

caka012
22.04.2009, 22:05
@shtimerserviser

Vrlo lepo objasnjeno, vidi se da se dobro razumes u ovu temu. Zato cu da iskoristim priliku da te pitam nesto. Posto planiram za klinca da kupim harmoniku jer upisuje srednju muzicku a planira i akademiju (instrumentalni smer za harmoniku), razmisljam se izmedju Pigini i Bugari, sta preporucujes? Napominjem da se radi o klavirnoj harmonici, i da ne bih mogao da se "pruzim" vise od oko 4000 evra.

Cuo sam i da u Kragujevcu neka firma prodaje reparirane Bugari harmonike. Znas li sta je to i da li vredi?

shtimerserviser
23.04.2009, 00:21
caka012 Pigini i A.Bugari mogu ti reci da u kvalitetu su jedno te isto.Samo Bugari shto proizvodi i glasove. Cuo sam za Kragujevac kao ovlashceni prestavnik, a dali prodaju reparirane harmonike neznam. Imam pozitivno mishljenje i za MENGHINI koji imaju naj jednostavnije reshenje za bass mehanizam. Puno malo se razlikuje od standard bass i sa konvertorom.Moram ti josh reci da i kod jedne i druge moze se desiti fabricke anomalije za koje i u fabrici znaju da im se to dogadja./reklamiraju kupci/ a i mi kako serviseri to gledamo i otsranjujemo te fabricke propuste, zato shto vlasnicima se ne isplati otici u fabriku na koji dan.Put, hotel, gubljenje posao itd.iako harmonika je pod garancijom.Skoro smo imali na forumu slican primer sa jednim clanom foruma.Problem sa shtimom harmonike. Kada se budete odlucili za bilo koju harmoniku, najbolje je povesti coveka koji ima solidno iskustvo da bi je probao.Nadam se da sam ti bar nekako pomogo sa mojim odgovorom.Pozdrav

milan-banjaluka
23.04.2009, 12:38
dragi shtimerserviser onda je mene slagao zamenik direktora firme Dallape.Ali hvala vam .

Vaxter
23.04.2009, 21:11
Pa, znash li, Milane, onu:"Svaki cigan svoga konja hvali"?
Normalno da ce svaku pljuvati konkurenciju, a sebe velichati... ;)

milan-banjaluka
23.04.2009, 21:31
ma znam svi su oni prevaranti i lopovi,jedino se ja dovoljno ne razumem u harmonike pa nisam znao te informacije.

shtimerserviser
23.04.2009, 23:43
milan-banjaluka ! Shvati da moji odgovori su istiniti. Kako vidish i drugi iskusniji /stariji harmonikashi / to isto i potvrgjuju. Ja nisam hvalio niti jednu firmu.
Poshto si rekao da cesh da idesh u Italiju, idi u STRADELU i nek ti taj direktor pokaze sav proces izradu svih delova harmonike, a ne ovako na slikama.Valjda cesh se tada stvarno uveriti.

milan-banjaluka
24.04.2009, 11:27
shtimerserviser nisam mislio da ste vi lopov nego ti koji prave te karmonike,ja se stvarno izvinjavam ako sam vas uvredio ali nisam mislio na vas.