PDA

Pokaži Full Verziju : A sta je sa Korg PA80????


Korgminator
02.06.2006, 14:01
Znali iko od vas hoce biti sta od one Mikikg "64MB Kartice" za sampling? Hoce li Korg OS novi izbaciti sa popravkama "za strance":) ?
Prije malo vise od mjesec dana nisam mogao da disem na forumu od ovih tema a sad se svi usutili....ccccccccc... :D :D :D

yu-midi
02.06.2006, 14:07
pa dobro je kad nas podsjeti prijatelju na ovu temu, mogao bi i ti da uradis jedan REPLY Korgu ponovo pa da ih njih malo podsjetimo :lol:

DaCappo
02.06.2006, 14:12
Slazem se sa navedenim konstatacijama. Mene samo interesuje zasto za pa60 nikad nista novo ne izadje? Jos su mu i oficijelnu stranicu zatvorili!

kreso
02.06.2006, 15:10
@ Da Cappo

Prijatelju, zatvorili su je jer se KORG Pa60 ne proizvodi već dobre 2 godine. A i čita sve od Pa50, kao i gotovo sve od Pa80. U biti Pa60 i Pa50 su gotovo identični sintevi, samo što je Pa60 imao mogučnost nadogradnje HDD-a, a Pa50 kao nema. No naš MikiKg je to dobro razhebo i dokazao da i baba može biti muško :lol: Tako da sad od Pa50 napravi ko od šale Pa80. Čak ispadi jeftiniji za oko 350 Eur-a nego novi Pa80, a isti je u dlaku, osim natpisa na kučištu.

BasariStudios
02.06.2006, 16:33
Razmisljao sam o ovim stvarima koje sam cuo.
Cuo sam da PA80 ide do 32 il 64 MB, onda sam tek cuo da PA80 bice SPOSOBAN da cita samplove i direktno iz HDa, sto znaci RAM BEZ GRANICA.
Poznavajuci ovu masinu a i ostale a i samu TEHNOLOGIJU palo mi na pamet a vidim nikome ne pada...OK, recimo moguce je sve to i 64 MB i HD i sve...
A gde ce sve to stati u OSu? Onda naravno sa 64 MB RAM trebace nam ne samo 128 USER PROGRAMS nego mozda 1128 USER MESTA, mozda i 250 USER DRUM kitova, znaci imas puno samples al si ogranicen na USER mesto samog sinta.
Sto ce ti 64 MB samplova kad ne mozes sve odjednom u sint? Jer u 64 MB RAM mozes ubacit i 300 tih razlicitih boja.
Jer stvarno mislite da ce KORG promenit OS i napravit kao PA1X umesto 2 stranice po banku da stavi 4? Il umesto 8 stranica po USER PROGRAM BANK da stavi i po 16? Tesko za poverovat.

Pozdrav

Korgminator
02.06.2006, 17:49
:D ma ljudi, nisam ni mislio da ce Korg napraviti novi OS, zaboli ih guz*ca. Bilo je price da ce Mikikg izbaciti novi OS, a ja sve cekaj i cekaj, i kao po obicaju nista nisam docekao. Sto se USER pozicija tice Nedime, 128 je sasvim dovoljno, ne treba se siriti na 1128...ovih 64MB nam dozvoljava da stavimo MNOGO KVALITETNIJE samplove, na primjer, bubnjeva nego sto sad mozemo...64MB pravi veliku razliku u zvuku