PDA

Pokaži Full Verziju : harmonika - misljenje


husse
20.04.2009, 17:32
Zdravo. Moram zamoliti sve one koji imaju vise iskustva i saznanja o harmonikama a uvjerio sam se da ovdje na ovom forumu postoje pravi majstori. Da li mi neko moze reci nesto za ove dvije harmonike?

Hvala

Dell
20.04.2009, 18:48
javice te se maestro Kiro shtimerserviser u brzom roku, ja cu mu reci ;)

shtimerserviser
20.04.2009, 21:40
husse ! Shto se tice nashega iskustva i saznanja za harmonikama, svaki akusticni instrumenat je posebna prica za sebe. Ovako preko slike se nemoze puno da kaze, vec se treba videti i probat.Moze biti tonski bolja Superior2 nego President. Da je malo veca slika Presidenta mozda bi bolje zaprimetio neke stvari / sa zadrshkom za nju, mozda i nije original / mute mi pamet basovski registri, a i neke dr. sitnice.Josh jednom se izvinjavam, da mozda ne pogreshim ovako sa slikama u ovaj format. Najbolje ti je, da ti da mishljenje neki tamo blizi majstor sa iskustvo ukoliko hocesh neku od njih da kupujesh. Pozdrav

husse
21.04.2009, 06:02
ja sam licno probao i jednu i drugu harmoniku ali nekako mi nisu legle, kako mi to kazemo. Pretezno mi se basovi nisu dojmili jer nekako su na pola vec propali i nemam pojma ali mislim da nisu pouzdanog kvaliteta. Ali kako sam vec rekao da ja zbilja nisam strucnjak za procjenu dobre harmonike. Ipak, hvala ti puno na pomoci.

shtimerserviser
21.04.2009, 11:43
husse ! Ukoliko ti se tonski svidja bilo koja harmonika,shto je naj bitnije za akusticni instrument, nije nikakav problem da se reshi problem oko mehanike basova ili dr. Pozdrav

husse
21.04.2009, 14:00
ok super. Nego, jel ti isto tako imas harmonike na prodaju recimo vrste superior 2 ili president? Pitam iskljucivo za ono starije harmonike jer jednom se kupuje dobra stvar :)

shtimerserviser
21.04.2009, 16:37
husse ! Dao sam ti sa predhodnim postom, paralelno i odgovor na privatnu poruku koju sam dobio od tebe. Pozdrav

kreso
22.04.2009, 14:50
@ husse

Ajd pročitaj i pretraži malo arhiv postova vezan za odabir harmonika.
Do sada smo napisali barem jedno 30-tak poštenih savjeta i mišljena vezanih oko nabavke harmonike, na šta valja paziti i obratiti pažnju.