PDA

Pokaži Full Verziju : Ozvučenje harmonike


Stinky
20.04.2009, 09:09
Pozdrav,

Da li mi može netko reći kako da ozvučim harmoniku (obje strane), ali da su mikrofoni unutar harmonike. Zanima me način ozvučenja kako su ozvučene one starije Dallape. Ako netko zna, molim ga da mi objasni kako to izvesti, koje mikrofone koristiti i ako ima shemu spajanja.

Evo slika harmonike na koju sam mislio

zeljko
20.04.2009, 10:59
Jarane ako si mislio da to sam radis nebi reko da je jednostavno , meni je radio covjek maistor za takve stvari ,ugradio mi je midi i te mikrofone.Predlazem ti da nadjes ko to radi i pitas koliko kosta i kako,ali mozda neko i zna ovdje da ti objasni ja nemam pojma

Stinky
20.04.2009, 11:08
Ma znam i ja da nije jednostavno, ali meni bi bilo dovljno da mi netko objasni kako postavit mikrofone na lijevu stranu i to spojit sa desnom stranom da mogu stavit potenciometre za podešavanje glasnoće, a da je izlaz van na jedan kanal.

zeljko
20.04.2009, 11:18
Razumijem te veoma dobro samo meni odkako je stavio sve to ne usudim se vise ni zavirit unutra da nebi sta sjebo kad otva´ram hahah

shtimerserviser
20.04.2009, 14:09
Stinky ! Starija ozvucenja dali na Dallape ili Guerrini, ranije su se stavljali KRISTALNI mikrofoni koji su bili oshtri. / pretezno visok ton- oshtro / Kako napredovala elektronika zatim su poceli sa KONDEZATORSKIM mikrofonima.Dakle prvo sam treba da se odlucish kakve mikrofone bi hteo da stavljash, a samim tim ce zavisiti i koja ce omaza da budu potenciometri i dr. elementi. Zeljko je potpuno u pravo shto ti je rekao. Pozdrav

Stinky
20.04.2009, 21:27
Ovako, mislio sam stavljati kondenzatorske, a sad ako bi mi mogli preporučiti neke, i uz to još elemente koje moram kupiti. A najbitnije mi je da objasnite kako sve to složiti.

Unaprijed zahvaljujem!

shtimerserviser
20.04.2009, 23:08
Stinky ! Kompetentniji od mene za elektroniku VALJDA CE TI DATI SHEMU. Pozdrav

Stinky
21.04.2009, 09:33
Ma nije shema neki veliki problem(složi se to elektronički:) ), nego vidim da Vi imate puno iskustva sa harmonikama i da ste sigurno vidjeli kako su mikrofoni postavljeni unutra. Mene zanima ako mi možete reći kako da postavim mikrofone na bas stranu(gdje se oni stavljaju?) i kuda da tu žicu provedem da dođe ispod prednje maske(poklopca), da to spojim sa ostalim mikrofonima?

shtimerserviser
21.04.2009, 11:31
Stinky ! Ovako na pisanje necemo brzo razreshiti tvoj problem. Najbolje ti je da stupimo u kontakt preko Messengera ili Skype ukoliko imash KAMERU i tvoj problem je za par minuta reshen. U moj profil imash sve moje kontakte kako i moj sajt. Pozz

milan-banjaluka
22.04.2009, 11:59
ali cta voja harmonika ima ugrađeno ozvučenje.čini mi se da sam je vidio da se prodaje ta tvoja harmonika na netu.da li je to još aktuelno?

Stinky
22.04.2009, 19:37
Kolega malo si se zabunio, ja ne prodajem harmoniku, ali si u pravu da je ta harmonika inače ozvučena, ali je iz moje izvađeno ozvučenje. A smijem li pitati gdje si ti vidio da ja prodajem harmoniku?

milan-banjaluka
22.04.2009, 19:56
vidio sam među oglasima neznam kojim samo znam da je bila ta ista slika

Stinky
23.04.2009, 08:30
Aha, ta harmonika što je na slici se prodaje, ali to nije moja harmonika. Ja sam ju stavio samo zbog primjera.

milan-banjaluka
23.04.2009, 12:40
stynky slika te harmonike koja se prodaje i tvoje je potpuno ista naći ću ti i sajt pa proveri

Stinky
24.04.2009, 16:16
Ma nemoguće da si vidio da se MOJA harmonika prodaje, jer ja uopće nemam Dallapu nego Paolo Soprani. A ova harmonika što je na slici moguće da je iz oglasnika jer sam tu prvu skinuo koju mi je google izbacio.

milan-banjaluka
24.04.2009, 17:58
pa je li ovo tvoja harmonika na slici?

Stinky
25.04.2009, 10:51
Nije

milan-banjaluka
25.04.2009, 15:54
pa čija je onda i da li je taj čija je prodaje