PDA

Pokaži Full Verziju : Ugraditi eqvilajzer u klavijaturu?


Boban010
19.04.2009, 19:35
Jeste li nekad razmisljali o tome ili imate potrebu da ugradite ekvilajzer u klavijaturu?
Da li bi to funkcionisalo i kako?

mykeli
19.04.2009, 19:47
Hahaha...Bake cudna ova kisa, svakave ideje ti padaju na pamet ;)

Jedino mozes ako imas 4 izlaza iz klav. pa opalis na sve te kanale po jedan externi hardver, a to vec imaju sve ozbiljnije sprave ...

makso68
19.04.2009, 20:01
Pa neke klavijature ga već imaju.Pozdrav!!!

Boban010
19.04.2009, 20:14
Ma ozbiljno,ja sam se cak malo raspitivao kod jednog mog prijatelja elektronicara i nasao sam gde ima da se kupi petopojasni stereo ekvilajzer(cena je oko 2000 din).Naime on je izrazio sumnju da bi ugradnja ekvilajzera pojacala sum koji klavijatura inace ima ali je istovremeno savetovao da se ugradi Bypas kako bi ekvilajzer mogli iskljuciti ili ukljuciti.

zsimonovic
19.04.2009, 20:58
a kako bi stelovao taj EQ kad se nalazi u klavijaturi?Kupis EQ procesor sa nekoliko frekvencija,maleh je dimenzija,ukljucis klavijaturu u eq a iz eq u miksetu.Video sam jednom takav eq kod jednog violiniste.

Boban010
19.04.2009, 21:29
Obicno su jeftinije klavijature te koje nemaju ekvilajzere od plastike i mislim da nece predstavljati problem da se potenciometri postave da budu spolja(burgija mora da radi).Cuo sam i ja da prodaju ekvilajzere uz Roland E50,i neko sa ovog foruma je rekao da je kupio pa ne bi bilo lose da prenese svoja iskustva.
Sigurno da je prakticnije da je ekvilajzer iznutra i na istom napajanju-nema kablova!

korg_player
19.04.2009, 22:55
neznem koliko ste pratili opremu za gitariste..Postoje one boss-ove papuce ( gitara ili bas se spoji na nju i onda iz nje u mixetu) za distorziju, za bas, za akustiku pa tako ima i najobicnija papuca za eqvilajzer. mislim da je sa onih 9 klizaca.
to sam vidio kod nekog tipa da koristi za stage piano tako da islim da bi jako dobro funkcioniralo i za klavijaturu.
a nekih svojih osobnih iskustava nemam.

daliborkorg
20.04.2009, 01:34
Samo ces da pojacas sum, a od babe ne mozes da napravis devojku...

Boban010
20.04.2009, 19:00
Moze moze,silikoni,pa botox,pa kad gu stesni....
Salimo se,kolega mimiki je pisao o nekom eksternom ekvilajzeru-pedali za gitariste mislim da je bilo GE-7 ili tako nesto ali nije bilo reci o tome da li se povecava sum i koliko.Dobro bi bilo kad bi nam dao vise podataka!

amavrenski
20.04.2009, 19:22
ja sam na i30 podelio na sva 4 izlaza po jedan deo sa klavijature. bass, drum, acc, solo. imam ibanezovu bass papucicu (ekvilaizer), i da vam kazem kad prikacim na njega bass izlaz, moze da se napravi jako lep ton bass gitare, cak i od obicnog fabrickog bass-a. jedino je muka sto ima kablova preko glave, i ovako mi idu 4 kom iz i30 i jos kad bi vezivao svaki kanal na papucicu, mnogo jako, tako da sam odustao. ali nosim je stalno u torbi sa kablovima, pa nekad kad mi dodje nakacim je. probao sam da je kacim i na bubanj ali nema dovoljan frekventni opseg tako da bude uglavnom izrazena dubina. sad zamislite na sva 4 izlaza po neka papucica, adapteri, kablovi, muka ziva... a i nema potrebe...

mimiki
20.04.2009, 19:47
ja sam otvorio temu u vezi toga i ja koristim boss pedalu GE-7 koja izgleda ovako
http://www.landweber.com/sold-on-ebay/images/BOSS-GE7-Equalizer.jpgjedan dan sam otisao do MEGAMUSIC-a i ljudi su mi rekli da se bas za E-50 preporucuje ova pedala jer ko je probao E-50 mogao je primeti da kad se veze mono da je jadan i slab izlaz,pa zato ljudi vezuju stereo,ovo je mono pedala da se zna,ako neko hoce stereo treba dve,mene jako dobro sluzi i mala je i uvek pri ruci i lako podesavas svaki kanal...platio sam je 77eura,kad mu pojacas samo GAIN na pedali dosta znaci mnogo je cvrsci i jaci zvuk...
kako da probas?odes u radnju i kazes da ti povezu tu pedalu i vidis razliku kad je ukljucena i kad je iskljucena,i vidi se jasna razlika,sum se ne povecava...pozz

Boban010
20.04.2009, 22:18
Hvala mimiki,iz ovoga bi bilo logicno zakljuciti da nece biti shuma i kod naknadno ugradjenog ekvilajzera.Predstoje konsultacije oko toga da li ce napajanje biti dovoljno da obezbedi struju i za kljavu i za ekvilajzer.Ja sam za sada nasao petopojasni stereo ekvilajzer kod interhita u Nisu a vidim da je ova pedala sa sedam sibera i da je jedan od njih na 6khz za koji smatram da je onaj koji nedostaje za dobru zvucnu sliku kod mog rolanda EXR E2.Stoga ako neko zna gde moze da se nadje kod nas neki bolji ekvilajzer za ugradnju ne bi bilo lose da sa nama podeli tu informaciju!

mimiki
21.04.2009, 01:25
ja mislim da ti je prakticnije da kupis pedalu umesto da budzis EQ u klavijaturu i da se zezas jedino ako bas hoces i ako te smara koji kabl vise,to kazem jer pedalica stvarno ne zauzima mnogo mesta i mozes da je stavis gde hoces i izgleda lepse nego sto bi ti neko nabudzio te sibere u klavijaturu ili obicne kruzne potenciometre jer nema mesta bas toliko za sibere...

Boban010
23.04.2009, 14:21
Javili su mi iz Interhita da je ekvilajzer o kome sam pisao integralno kolo a ne gotov uredjaj kao sto sam ja mislio pa sada trazimo dalje.
@mimiki
Hajde molim te postavi neki demo snimak Rolanda E50 sa njegovim originalnim harmonikama i neki sa gitarama distorzijama ali bez ekvilajzera cisto samo da cujem kvalitet izvornog zvuka!
Molio sam neconixa da to odradi ali me on nije udostojio ni odgovora pa evo sada molim tebe.
Pozz.

mimiki
23.04.2009, 14:50
ja bih ti uradio ali nisam strucnjak za snimanje svaki snimak mi ispadne los pa se detalji i ne primecuju kao sto se vidi na mojim demo snimcima,to je valjda jer imam neku sugavu integrisanu zvucnu....ali nesto cu pokusati ajde videcu danas,sutra da postavim....
Dodato:
sad sam snimio na brzaka neke njegove distorzije gitarice,ali bas njegove fabricke bez ikakvog doradjivanja I bez EQ...ne mogu da ti postavim nesto ne radi ni GOEAR ni HONDBITE
Dodato:
Evo proradilo


<object codebase="http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" align="middle" height="52" width="322"> <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain"> <param name="movie" value="http://www.houndbite.com/player.swf"> <param name="quality" value="high"> <param name="bgcolor" value="#ffffff"> <embed src="http://www.houndbite.com/player.swf" flashvars="filename=http://s3.amazonaws.com/houndbite/mimiki-upload-b2gaczn5gjtc.mp3&autoplay=0&duration=97000" quality="high" bgcolor="#eeeeee" name="player" allowscriptaccess="sameDomain" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" align="middle" height="52" width="322"> <param name="FlashVars" value="filename=&autoplay=0&duration=97000"> </object>

Boban010
23.04.2009, 19:57
Slicna situacija je i na EXR E2 mada sam ja malo bolje sredio klavijaturu.Pretpostavljam da to moze na E50 bolje da se odradi nego na E2.Sta hocu da kazem,ritam sekcija nema dovoljno ostrine,chinele,fusevi pa na kraju i instrumenti.Za pocetak moras da smanjis jacine solo boja i prilikom snimanja ce ti i pratnja bolje zvucati a i samim tim doci do izrazaja.Nemoj ovde vise da stavljas snimke nego u svoju demo sekciju,nadam se da se nece na nas naljutiti i da kapiraju da je ovaj demo ovde kako bi imali uvid u situaciju koju zelimo popraviti!
Sto se tice zvuka ovih distorzija nisam bas odusevljen pa pokusaj popraviti utisak nekim dodatnim efektom.
Javljam cim budem nasao odgovarajuci ekvilajzer za ugradnju!

mimiki
23.04.2009, 20:43
ma upravu si za sve ovo je bilo sve skroz na brzaka,stavio sam ti sve fabricko,ove distorzije su bile bez ikakvog sredjivanja,efekta itd...ritam takodje ovakav je bio kad sam ga skinuo s ovog sajta...sta sam hteo reci ako ovako zvuci bez icega to znaci da moze biti bolje bar za 30 posto kad se malo sredi....
a snimku mislim da je ovde mesto...
Dodato:
sad cu da ti stavim kod mene u demo snimke malo prepravljen snimak sto sam danas skarabudzio ritam i distorzijice...;)

Boban010
05.05.2009, 18:39
Evo ovako nesto nam treba:5 band stereo equalizer!