PDA

Pokaži Full Verziju : Ne mogu da snimam audio zapis na compu


caka012
18.04.2009, 09:58
Hteo bih i ja da postavim demo, da pokazem svoje skromne mogucnosti, ali imam problem. Imam jedan pravi racunar za odrasle, ali mi on nije u istoj sobi gde i klavijature.
U mojoj muzickoj sobi imam neku pentium trojku, ali mi je dobra jer je koristim samo za muzilu, skidanje i sl. Medjutim, nikako ne mogu na njoj da napravim snimak. Ima integrisanu zvucnu karticu, nista posebno, jednostavno kako god da ukljucim klavijaturu u comp, ne vidi niti cuje bilo sta. Probao sam sa SoundForge i par slicnih programa, ditect iz mixete u comp ali nista. Koj program vi koristite za tu vrstu rekreacije?

Sejox
18.04.2009, 11:14
Ne upraznjavam nesto posebno to snimanje,ali ukratko,koliko ja znam:

-Ako snimas direktno sa klavijature u racunar,bez ikakvog programa,onda je normalno povezujes sa stereo kablom.Jedan kraj obicno u izlaz za slusalice na
klavijaturi,ili neki na mikseti,a drugi kraj u LINE IN ulaz na zvucnoj kartici.
Trebas vidjeti na podesavanjima za zvucnu kartu,da li je opcija LINE IN slobodna,
u stvari,ne smije biti chekirano MUTE.To ti je ona ikona na donjoj traci desktopa,ili mozes na Control Panel pa u Sound i Audio devices.
Tu ujedno podesavas i jacinu ulaznog signala,zbog sumova....itd.

Sa programima ti je ista stvar(oni imaju i druga podesavanja)-posto ti se ne cuje nista.Znaci,provjeri podesavanja na zvucnoj karti.

Dell
18.04.2009, 12:49
druze moze bit da ti je do drivera, a jesi li ulazio ono u glavnoj mixeti kompjuterskoj i odabrao koji kanal ti je za playback a koji za record i uopce cuje li ti se klavijatura kad je prikopcas direkt sa mixete u komp?

caka012
18.04.2009, 14:13
Ja klavijature ukljucim u mixetu, a iz mixete na line out (onaj izlaz sa cincevima) u comp, na line in u zvucnu karticu. Medjutim, nikakav signal ne dobijam u racunaru, iako je (provereno) dobar kabl, radi lineout i sve ostalo.

Dell
18.04.2009, 14:45
imas li na mixeti slucajno ulaz za slusalice? pokusaj preko toga povezat, ali nisam siguran hoce li uspjet

caka012
18.04.2009, 17:40
Sve sam probao. Jedino mi pada na pamet da mi LINE IN na racunaru ne radi iz nekog razloga. Na ovom drugom racunaru radi, ali ne mogu sve ovde da dovlacim, samo sam probao mikrofon da ukljucim.