PDA

Pokaži Full Verziju : O PA80...


BasariStudios
29.05.2006, 00:30
Javio sam se davno na ovom forumu na ovaj
http://www.yu-midi.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1967#1967
link i onda nisam opet dosao, nisam mogao da udjem u forumima ne znam zasto do skoro.
Na dosta nasih foruma vidim da se najvise prica i pita o PA80.
PA80 je jedna masina manje kompleksna no PSR9000 al ipak puna trikova i caka koje mnogo korisnika to ne znaju a niti sam ja i svaki dan nadjem po nesto.
Onako doslo mi u glavu ako je neko zainteresovan i ako hoces kad budem imao vremena sednuo bih i napisao jedan vrlo veliki POST o PA80 detaljno o SNIMANJA jednog stila, sami MIX tog stila i isto objanio bi malo detaljnije BOJE i PERFORMANCE kako to sve ide, naravno ako je nekome od pomoci jer cesto vidim non stop se o PA80 pita neka skroz ista pitanja sto kazu ameri OVER and OVER.
Wersy ako te ima zivog javise tu.

Pozdrav svima za sada.

mykeli
29.05.2006, 01:06
Zdravo druze!
Pa nije te bilo dosta dugo...
Evo pozdravljaju te svi sa foruma
i kad imas vremena napisi o tome opsirnije.
Pomoci ces nam puno...
Poz! :D

BasariStudios
29.05.2006, 03:30
Ok, pocecu ja to od nocas svakako u WORD, pa dok se zavrsi pa cu posle ovde samo PASTE. Uzece nekoliko dana.

Pozdrav

yu-midi
29.05.2006, 06:28
@ Nedim
Pokusavao sam da odklonim taj problem sto si imao ranije dok nisam napravio sada ovaj novi update na stranici,stvarno neznam u cemu je problem bio,ali sada je sve ok i drago mi je da imamo ovakog gosta i clana kao sto si ti.
Ako si vec rijesio da napises takav jedan Tutorial rado cu postaviti u sekciju Tutorial gdje su ostali postovi.

Pozdrav
Miodrag

BasariStudios
29.05.2006, 16:14
Dogovoreno.

BasariStudios
29.05.2006, 18:19
Da dodam, da neko ne razume pogresno, ne pokusavam da prevedem UPUTSVO ZA RAD, to vec postoji al sto se tice meni skoro nikad nisam podleazo na UPUTSTVIMA, uvek prva stvar kad kupim neki aparat je bila da bacim uputstvo i stavim ruke na aparatu. Stime hocu rec pisem sve iz prve ruke i iskustva, stvari koji se ne nadju u uputstvu nego jedino isprobat sami sint skroz i objasnute na drugaciji stil nego sto je UPUTSTVO, stil koji bi se mozda vise i brze skontao.

Pozdrav

Korgminator
30.05.2006, 02:55
Nedime, meni si jednom odgovorio da je PA80 bolji od PSR9000 ali mi nikada nisi dao razlog zbog cega. Da li molim te mozes na ovo pitanje da mi odgovoris, tako da jednom stvarno znam koji je razlog? Hvala ti mnogo na pomoci i savjetima.

PS. Ne zelim sa ovim da uvrijedim nikoga ko Yamahu koristi, i ja koristim PSR9000, zato molim vas da ova mala tema ne predje u rat.

kreso
30.05.2006, 09:13
Adrijane ispričavam se što se miješam u forum.
Po meni između Pa80 i PSR 9000 Pro nema baš nbikakve razlike. Oba su jako dobri aranžeri. Prednost Pa80 nad PSR900 je samo u tome što je gotovo upola lakši, pa ga je lakše teglit na svirke.

Korgminator
30.05.2006, 20:32
nema problema kreso sto si se umjesao, ja trazim odgovore i savjete od svih clanova.

nadam se da mi Nedim nije rekao da je PA80 bolji od PSR9000 samo zato sto je PA80 laksi...ja sam ovaj problem rijesio i na PSR9000 sa odstranjivanjem zvucnika (sada je klavijatura laka ko pero).

jedino jos sto ja mogu da skontam sto je pa80 bolji od PSR9000 je ovo:
ima ogroman broj user boja, psr9000 samo 32
ima 2 sequencera za pustanje midi fajlova

a za sve ostalo mi se cini PSR9000 bolji, ima mnogo vise funkcija koje mi Balkanci koristimo

valjda ce nam Nedim odgovoriti na ovo pitanje

hvala na pomoci

BasariStudios
30.05.2006, 23:46
U sustini i statisticki PA80 nikad ne moze biti bolji nego PSR9000, nema sanse kako god okrenes. Statisticki jedna i JEDINA stvar je bolja kod PA80, to sto ucitava samplove sa kartice, odma bez LOAD funkciju.
Ostalo sve PSR9000 vodi a cak i sami PSR3000 je mnogo ispred PA80.
Kao prvo i posebno ta 2 PSR sto sam spomenuo raspolazuy sa triduplo vecim ROMom, USB konekcijom, detaljnija obrada stilova, sa preciznoscu koju PA80 moze sanjat, PORTAMENTO, bolje dirke, bolja izgradba a posebno PSR3000 koji je bolji i od PSR9000 i PA80, koji je radjen na bazi T2, raspolaze sa YAMAHInom AWM synthezis system, MEGAVOICE i td. Razloga da je PA80 slabiji od ova 2 sinta ima mnogo i to dokazani i statisticki.
Sad reko sam da je PA80 bolji, ja licno ne bi PA80 dao ni za 2 TYROS2.
Bolji je zato sto:
Jedan od najspremljenijih sintova za nasu muziku, nadje se sve 100% sto ti zatreba.
100% fabricki ORIENTALNO spremna masina.
PA80 je isto, i sva PA serija jedna od najbolje sintove koje fabricke dolaze skoro spremni, posebno boje i performance a isto i dosta stilova.
Manji i laksi.
Sto se tice nasu JU balkansku muziku i pored toga sto PSR9000 ima sampling sve prednosti dam za PA80 znajuci da je ipak statisticki mnogo slabija masina.
Sad moje licne potrebe su: STUDIO, DOSTA TIH APARATURA, RADITI SA STRANCIMA, POZNAVATI SAMI SOUND DESIGNING, SAMPLING TEHNIKE I OSTALO, onda tu najvecu prednost bi dao PSRu9000 i pored toga sto u STUDIO nikad ne koristim aranzer, nego zato imam WORKSTATIONS.
Nadam se da ste me razumeli i da sam bio dovoljno fer i iskren.

Pozdrav

BasariStudios
30.05.2006, 23:49
ima ogroman broj user boja, psr9000 samo 32
ima 2 sequencera za pustanje midi fajlova


To drugo za mene LICNO je skroz bezkorisno i to ne bi uporedjivao, jer za mene to nema neki smisao i opravdanje i ne bi mogao da uporedjujem sint bazirajuci se na 2 SEQ.
A to sto se tice performansa, PSR9000 ima njih i do 512 koliko sam cuo, al to moras raditi computerskom tastaturom.
Stilove, PA80 sa FD dozvoljava ti samo 48 dok PSR mozes i 100 ako ih skuplja.

Pozdrav

_nesa_
31.05.2006, 00:26
Koji ritam (za Pa50)da koristim za pesmu TUZNO LETO od Tome Zdravkovica, ili ako neko ima ritam da postavi, hvala unapred. Pozdrav

Korgminator
31.05.2006, 03:31
hvala Nedime, shvatio sam odgovor

BasariStudios
31.05.2006, 04:31
:D

Korgminator
31.05.2006, 05:56
Nedim, ako moze jos jedan savjet

Ja bi da zadrzim PSR9000, uz njega imam Triton LE.

sta mogu jos da kupim, sto bi se mozda kopcalo uz PSR9000 preko MIDI, tako da poboljsam SOLO sekciju PSR-a. Ovo su neke sprave koje sam kontao da uzmem

Yamaha Motif Rack
Korg Triton Rack
Korg Prophecy (spakovao bi ga u kutiju od PSR9000, naravno bez tipki, samo ploca i interface :D)

ako ima jos nesto, slobodno pomeni

ja sviram novu Turbo Folk muziku, samo da znas za koje mi potrebe treba. hvala ponovo

kreso
31.05.2006, 09:43
Doktor Nedim je to stvarno lijepo opisao i objasnio gledajući aspekte s tehničke strane.
Slažem se u cijelosti s njegovim tekstom, no većina nas ozbiljnijih muzičara zna da su upravo navedeni aranžeri najviše koriste na našim prostorima radi svojih dobrih karakteristika.
Statisnički gledano od KORG-ovih aranžera Pa80 svira gotovo 70 % KORG-aša, ako ne i više.
Kod Yamahe je PSR-9000 ko Fićo 60-tih i 70-tih godina na našim cestama. :lol:
Gotovo barem kod mene u Hrvatskoj se od Yamahinih aranžera drugo nit ne svira. Zadnjih godinu dana sam vidio i osobno probao prvi Tyros u svojoj županiji, a odnedavno PSR-3000, koji me je stvarno fascinirao svojim performancama. Boje i ritam su mu stvarno fantazija.
Interesantno je da se od Rolanda još dan danas najviše koriste E-96 i G-800/600. G-1000 malo tko ima, a VA seriju gotovo nitko više ne svira, a kamo li one smiješne kreature od novije E serije kao E-500. Jedan mnogo iskusniji kolega i prijatelj je nabavio G-70. No on je po znanju i kao vlasnik studija doktor za muziku kao i naš Nedim, ali pored 10 ostalih marki synteva i modula još dan danas najviše respektira Rolanda od aranžera, dok od solo syntova Kurzweill.
Osobno ne obračam pažnju toliko na kapacitet memorije, način loopanja i pohrane samplova. Sequencer mi je čista glupost u aranžeru. Rađe bih da sampler stavljaju serijski u synth,a sequencer nek bude nadogradnja, jer osim MIDI fileova, i pojedinaca koji terciraju preko njega ne vidim druge koristi od njega u live nastupima.
Također nije mi jasno kako to da svi ti aranžeri primaju HDD velikih kapaciteta u sebe, ali ne poznaju više od 6 Gb pa da se na trepavice postaviš ? Jedna stvar koja me nervira kod Pa80 je baš korištenje stylova s diskete. Kao prvo set mora biti imenovan sa svim strukturama od globala, programa, performanci i styla, a osim tih 48 stylova ništa drugo ne poznaje. Zašto nebi s te diskete vukao i performance i programe. Znam da na HDD ima dosta mjesta, no više od 9 SET-ova on ne pohranjuje. To mi je na Yamahi PSR-9000 puuuunooo bolje napravljeno, a sviđalo mi se je i na G-1000, pa makar su to bili samo linkovi s ZIP diska. Ovako dok ja ne selektiram SET, nemam uvid koje se boje i ritmovi u pojedinom setu nalaze.
Eto, to su neke kritike na KORG-a u usporedbi na Yamahu.
Isto tako Yamaha ima master equilizer odmah ispod ekrana, dok KORG ima STS-ove. Ja bih rađe da mi STS bude postrance, malo inad tipki kao na Yamahi, a equilizer kao i na Yamahi. Znam da će mi mnogi reči kupi Pa1X, on to ima ! Nije stvar sad toliko o financijskim migučnostima koliko o navici na određen model instrumenta.

cevap
31.05.2006, 16:02
Pa1xPro :lol:


Ima 4 STS za svaki ritam + ja imam HD od 15 GB, prepoznaje ga fino, al stvarno i ne znam koji ce mi k***** :D

Za midije mi ne treba, a ono ritmova i semplova sto imam moze fino stati i na 1GB. :)

BasariStudios
31.05.2006, 22:31
Deder zar ti moras i vamo to, od tebe se rahat ne moze, cccc.... :D

BasariStudios
31.05.2006, 22:35
Adrijane, jedini, i najiskreniji, najtacniji i najprofesionalniji savet ti je KORG PROPHECY.
Razlozi:
Motif ne treba posto je i PSR YAMAHA isto
Triton ne treba posto imas sampling u njemu
DX ne treba posto to vec sve imas u PSR il imaces
KORG PROPHECY treba jer ipak je jedan od najlegendarnijih MOSS sintova kao i Z1, ne trebas da cekas da LOAD samplove, ukljuci i sviraj, baziran je na vise vrsta sinteza gde mozes dobiti i ANALOG, VIRTUAL ACOUSTICS i svasta nesto, dobro portamento, mali je, manji i od same DX sintove, dobre dirke, nadje se dosta stvari i za njega i mozda ima jos vise razloga al to je dovoljno.

Pozdrav

Korgminator
01.06.2006, 00:41
Hvala Nedime i kreso na odgovorima...a jedno posebno hvala cevapu na njegovom kratkom odgovoru :D :D :D ...bilo kuda cevap tuda :)

BasariStudios
01.06.2006, 00:52
Ma pusti Cevapa, on je iz danske, sta on zna, nije Balkanac...neg buraz esi ziv ti aaa... :D