PDA

Pokaži Full Verziju : TC Electronic M350...


DinO74
08.04.2009, 21:31
Pozdrav kolege! Pao mi je za oko ovaj efekt procesor pa nisam siguran kakav je a nemam mogucnosti da ga probam. Planirao sam kupiti Alesis Midiverb4 jer ovaj koji sam koristio do sada nije bio moj pa ga moram vratiti. Jeli neko mozda radio sa ovim TC Electronic M350 ??? Po karakteristikama mi djeluje kao sasvim solidan za cijenu od 180 EUR koliko kosta i Alesis (tu je to negdje). Pozz

rondzo4life
08.04.2009, 22:35
Sto se tice TC uredjaja samo pohvale. Ja sam ga skoro imao i nemam nista lose da kazem u vezi M350. Jednostavan za upotrebu kako na bini tako i u studiu sa zgodnim pc-editorom!
Po meni je barem za klasu bolji od Alesis-a!

Eventualno mozda da pogledas i neki od Lexicon-a kao sto je MX200.

Poz.

Burli
08.04.2009, 23:38
Koristim TC Electronic i odlično radi, mada ruku na srce Lexicon za nijansu ima bolji hall

aleksandar72
09.05.2009, 00:04
Mozda najbolji procesor u njegovu klasu!
Steta sto ne posedjuje USB ali sve u svemu odlicna solucija do 200EUR.
Delay (po mom ukusu) bolji nego konkurencija(MX200) a njegov TC Classic Hall se slobodno nosi sa MXovim Vocal Hallom.
Svakako,moje osobno mislenje.
P.S.Imao sam i M350 i MX200,Alesis je van konkurencije

Dule Va
11.05.2009, 10:23
Bilo bi dobro da nam kazes parametre koje si koristio za Mx200

aleksandar72
11.05.2009, 22:43
Parametri se ne mogu podesavati u globali.
Ako mi kazete koji pravac muzike svirate,velicina objekta u kojem nastupate(od prilike) i oprema koju koristite,mogao bi postaviti neki setup,koji moram iskreno reci, nece biti precizan.Parametri zahtevaju ipak "fine tuning" na licu mesta.

Pozdrav

Dule Va
12.05.2009, 16:10
Ok.
Miks Soundcraft MPM,Crown XTI4000,RCF ART315,FBT MAX4
Svirke u ne preterano velikim lokalima mozda do 200m2 u letnjem periodu bašte.
Repertoar Pop,Rock,Folk

aleksandar72
13.05.2009, 00:57
.....Miks Soundcraft MPM,Crown XTI4000,RCF ART315,FBT MAX4
Solidno!Dobra kombinacija!

Ja cu ipak generalno,da ne ispadne da algoritme koje predlozim budu neadekvatne za prostoriju i vas licni ukus.Uostalom MX200 je procesor koji se sredi za 10 minuta u svaku salu.
Preporucujem ti mono split ili routing 4,povezivanje sa 4 kabla preko AUXa.
Reverb:
Vocal Hall ili Large Hall, bez pre delaya za zatvorene prostorije,Liveliness ne vise od 70 a Decay po zelji ali ne preterivati(3.0-3,2),posto bas taj Decay zna da unisti kompletnu tonsku sliku.U zatvorenim prostorijama vec postoji prirodni reverb tako da ce njegovo dodavanje preko mixera dodatno umrtviti zvuk a i tako ce se povecati verovatnoca za pojavu mikrofonije.
Sve to utiche na ono shto mi cujemo pri reprodukciji zvuka u toj prostoriji,nesto moze da se koriguje ali ne sve!
Svaka prostorija ima svoje vreme reverberacije i na to ne mozemo da uticemo i svaka prostorija rezonira na odredjenim frekvencijama tj pojacava neke frekvencije i tako kvari zvucnu sliku.

Delay:
ja bi ga radje isklucio :-),ali.....ja sam taj koji treba da zadovolji pre svega orkestar,za to sam i placen.Najvise ga koristim na otvorenom za korekcije zvucnika na velikoj udaljenosti,u zatvorenim prostorijama sa vrlo slabim feedbackom.
Za Delay predlazem Digital Delay.Delay Time??Za instrumente od 250-300ms a vokal moze da ide i preko 333ms,e sad posto imate samo jedan parametar,podesite neku srednju vrednost koji ce bidi kompromis za kompletni orkestar.
Najvaznije:nemojte pokvariti sve sa feedbackom!
BMP podesite sa utipkavanje ritma(tempo na MXu)
Mix1 i 2 u Wet poziciji a input odprilike 12h.

Moram da naglasim da je sve to individualno i da ne postoji idealna kombinacija za sve prostorije,ali MX200 je odlicna spravica,mozda zajedno sa TC M350 najbolja u svoju klasu.

Pozdrav

Dule Va
13.05.2009, 18:07
Hvala isprobacu