PDA

Pokaži Full Verziju : CAO POMOC OKO SKALA helpppppp


ZIVAISTINA
07.04.2009, 13:00
:)EH OVAKO STO SE TICE SKALA DA VAS PITAM,JELI SKALE TREBA NAUCITI NA PAMET tj nabubati napamet ILI SE DRZATI PRAVILA DUR izemdju 3i4 i 7i8 polustepen, MOL izmedju 2i3 i 5i6 polustepen.KAKO VI NAPRIMJER UTVRDITE KOJA JE SKALA KAD SKIDATE NEKU PJESMU ILI KAD VAM KAZE NEKO DA SVIRATE IZ DRUGOG TONALITETA JELI ODREDITE u glavi DUR izemdju 3i4 i 7i8 polustepen, MOL izmedju 2i3 i 5i6 polustepen,i tako dobijete zeljenu skalu ili VEC NAPAMET ZNATE SKALU.JA BIH VAS ZAMOLIO DA MI ODGOVORITE KAKO STE VI SHVATILI SKALE.MOZDA JE MALO GLUPO PITANJE =))JER NISAM MOZDA DOBRO OBJASNIO,NEMOJTE ZAMJERITI JER SAM POCETNIK,AL VAS MOLIM ZA ODGOVOR.:">:">

darkodax
07.04.2009, 13:10
Samo opusteno... Sve ce doci samo od sebe, to je samo stvar vezbe. Sednes i nekoliko puta prodjes kroz sve skale (durkse i molske, za pocetak), C,Cis,D,Dis... Sto vise vezbas, manje ces razmisljati.... SRECNO!!!

svrakan
07.04.2009, 13:11
Druze to se uci i vezba,a kada puno vezbas naucis ga napamet jel stalno istu stvar ponavljas,posle toga dolazi rad i samo rad i posle nekoliko g. sviranja to ti je mehanicka reakcija tj. da te probude u 4 ujutro znaces tonove napamet.VEZBAJ

Dell
07.04.2009, 18:46
shvatio ih kroz 6 godina stalnog mucenja sa njima :D ma ne sekiraj se druze moj, evo vec sam postavljao slike http://www.yu-midi.com/forum/showthread.php?t=8785 i uzmes jedan ili dva tjedna sviras svaki dan recimo c - dur, onda iduci tjedan g - dur, pa d - dur i tako dalje i naravno tako ti udju pod prste. A to mislis kako odrediti tonalitet neke pjesme, najcesce se odredjuje po zadnjem tonu, ako imas ispisane note i naravno po predznacima, osim u onim sumadijskim pjesmama, sevdahu i velikom broju kola gdje imas onu vodjicu. A ako mislis da pustis neku pjesmu i onda da odredjujes, e i tu moras znat sve ljestvice, medjutim dzaba ti je da samo znas ime ljestvice :D moras pjesmu znat svirati u tom tonalitetu. znaci sviras lupas ispocetka tonove i onda vidis recimo ne ide ti ton f, ne slaze se, valjda je onda povisilica fis i tako dalje. Onda ti je korisno za to recimo da prosviras terce razlozeno, ako ti treba to evo postavicu ti sliku ;) pozzzz