PDA

Pokaži Full Verziju : roland jv 35


zikoni
06.04.2009, 15:21
moze li mi neko reci vise o ovoj klavijaturi kakava je ima li dobre farbe za narodnjake moze li se boje pravit na njemu jel splitovana za bas i konrtu

djavolak
06.04.2009, 15:44
Ako mislis da radis pratnju tj kontru bolje ti je da uzmes dx 11,21 ili v50 zakon je za kontru!!!

svrakan
06.04.2009, 16:12
Jv 35 je nekada bila opasna sprava,a sada pored ove tehnologije je jako zastarela ali moze da se namesti da odradi posao,ako je moglo onda moze i sada,a bas mu je solidan,kontre tipicne Rolandovske,ako ti treba samo za pratnju onda nikako,ail ako i za solo onda uzmi

milanceshow
06.04.2009, 16:24
Ako neko svira Bas i Kontru.....to ne znaci da svira samo stil Goran Gorila.....i tako to...
Svakom klavijaturom mozes da sviras bas i kontru koja ima SPLIT funkciju......

djavolak
06.04.2009, 17:11
Milance nisam mislio da ce decko da svira pratnju za ciganske dvojke samo sam mu predlozio sta mu bilo najbolje da kupi ujedno sa navedenim klavijaturama moze i da solira!

milanceshow
06.04.2009, 17:39
Moze i na JV35 da solira.....:D

gogi-japanac
06.04.2009, 18:09
Mozes JV-35 da namestis da radi skroz OK...sprava jeste starija ali nije za podcenjivanje.
Mozes dobar broj boja ali ne i sve da prebacis sa novijih rolanda....tipa XP-50,XP-60,XP-30.
Ovde na forumu ima dosta boja za XP seriju tako da ces moci da uradis set pa samo da puca.


Pozdrav!!!

zikoni
06.04.2009, 19:10
u svakom slucaju hvala nisam ni mislio na bas i kontru od yamahe bas da bude solidan posto znam da na rolandu moze da se namesti solidan bas a boje moze li da se prave ima li prosirenja portamento itd

svrakan
06.04.2009, 19:17
Mogu da se prave boje,ima portamento,a i prosirenja mada se to tesko nalazi,ima jednu dobru foru sa jednim tasterom boju stavi u 3 oktave,npr. strings ili brass,pa dobro zvuci za neke stvari,a izrada mu je ok,a cena ne bi smela da je jaca od 150e,al plafon.

samuraj
07.04.2009, 00:56
Ja bih ti dao samo jedan razlog (konkretan) zashto da zaobidjesh tu klavijaturu u shirokom luku....

Ja sam imao JV30, najveci problem su ti tasteri na klavijaturi kojima birash boje...

Ne mikroprekidachi, vec tachno ti mali duguljasti tasteri, jer se vremenom (a Boga mi dosta je vremena proshlo od kad je izashla) od savijanja ("kliktanja") lome...

Zvuk i nije neshto posebno, ali ima mogucnost proshirenja (JV30 nema)...


Savetovao bih ti da uzmesh (od Rolanda) XP30 pa na vishe (jer XP10 je bash daleko ostao), ili ako te zanima dobra bas kontra i dobre boje , a da nije Yamaha DX (bilo 11, 21 i ostale) ili V50, onda ti toplo preporuchujem Kawai K1 II... Ovo pricham u rangu cene, jer za pare koje bi dao za JV35 mogao bi da uzmesh K1 II, ako necesh Yamahu...

Imao sam jako dugo K1 II i tooootalno sam prezadovoljan klavijaturom i kajem se shto sam je prodao, ako neko sluchajno ima za prodaju ili zna nekog da hoce da je proda neka mi javi, kupio bih je opet...

shanta_sax
29.09.2009, 12:22
Pozdrav kolegama!Kupio sam ovaj sint i interesuje me sta moze sa njim da se uradi u vidu narodne muzike?Mene najvise interesuje bas,moze li se prebacivati boje sa nekih drugih serija Rolanda?Koji program treba za ubacivanje boja preko kompa itd...?Izvinjavam se administratorima ako sam ponovio ovu temu!!Unapred hvala