PDA

Pokaži Full Verziju : fantom X6 BOJE????


makikorg
05.04.2009, 02:01
Pozz drugari,kupio sam Fantoma X6, i sad me muci nesto...dali je za svirku bolje da boje slazem i koristim Live mode ili favorite (s,obzirom da sviram i bas)...provalio sam da u live modu boji treba malo vremena da je pozove,dali ce za to kratko vreme i bas da mi secka????Malo mi je ovo sve drugacije s'obzirom da od kad znam za sebe sviram Korga....molio bih za malo pomoci...
Bez obzira sto me sad malo ovo muci,ostajem pri tome da je Fantom zloooooooo od sinta i uopste se ne kajem sto sam dao pare za njega,jer 10000000 puta izlazi vernije od korga,i u to sam se sad i uverio...pozz

vingula
05.04.2009, 02:03
Ček ček ček...LIVE i FAVORITE,jesi ti siguran da si uzeo X6,a ne G6 možda :D

makikorg
05.04.2009, 02:05
kamo srece da je G6 =)) X6 sto??ti na tvom nemas te opcije ...:D

vingula
05.04.2009, 02:09
Ja od takovih opcija ima MIXER, LAYER/SPLIT, PATCH/RHYTHM,a opcija Favorite ima svugdje...ali di si našo ovaj LIVE :D

makikorg
05.04.2009, 11:23
meny-pa live mode...

Vule
05.04.2009, 11:51
Gore desno pored ekrana imas tri dugmeta ...dva leva su PERFORMANCE a desno je PATCH,s tim da ces koristiti ovo PATCH i desno od ova dva,tj LAYER...to ti je prevedeno na Korg sistem ovako,PATCH je kao PRG a LAYER je COMBI...da bi ti ovo LAYER funkcionisalo moras prvo da poslazes PATCH-eve...:D


Kada svirash PATCH-eve imas FAVORITE i na njima mozes sloziti na 8 strana po 8 boja,a kad slozis LAYER-e onda to sve namestas u opciji LIVE SETTING PLAY i tu imas 16 strana po 16 boja za omiljene soundove...

makikorg
05.04.2009, 13:24
car si brate...to me zanimalo...
ej a jel ona mora uvek da malo zakoci kad menjam boju u Live setings modu???ili to samo sa onim nabudzenim bojama???posto vidim da dok sviram bas i menjam boje(live mode) ne nekim kao zakasni delic sekunde a na nekim ne...
jel ima O.S. veze sa tim kasnjenjem posto imam stariju verziju O.S...
Rolandinjos za predsednika ....hehe pozz

vingula
05.04.2009, 14:46
Ne...to je normalno na X seriji da ti malo prekine kad promjeniš zvuk,zato što X6/7/8 ima 1 procesor,dok na G seriji nema tog prekida zato što ima Dual Core procesor u sebi pa mu je Patch Remain bolji i nema prekida kad mjenjaš semplove (boje)

makikorg
05.04.2009, 14:56
ok...hvala puno...

Dekyyy
25.05.2009, 03:21
pozdrav raja....ima li neko nekih novih dobrih harmonika za X seriju...ja imam kao i svi ostali klasika...ali bi valjalo nesto novo..poozz

makikorg
25.05.2009, 20:45
slazem se ;)

matejas87
15.06.2009, 22:42
Pozdrav kolege Izvinite sto postavljam pitanje ovde ali sam mislio da ne otvaram drugu temu :D:D
Ovako ima jedan svaba oce da mi proda roland x6 za jeftine pare ali nema (Sampling) i (SRX-Board) jer bi mogo ja da ga koristim set od kosmajca sto ima ovde u Dowload i kolko bi kostalo to da kupim (Sampling) i (SRX-Board) i dar je potrebno za nasu narodnu muziku
Hvala svima unapred

vingula
15.06.2009, 23:51
SRX board ti netreba...jel to su samo proširenja sa dodatnim zvikovima, a Samplin opcija se nadograđuje ubacivanjem novog OS-a verzije 2.10 koja je na roloandovom sajtu...tako da nema frke oko semplinga.

matejas87
16.06.2009, 01:15
Hvala na odgovoru ali posto ja sviram korg vec dugo godina i nisam nikako svirao na druge klavijature i zato pitam zbog sampling posto znam kod korga nemoze se da i ne treba sampling ima dosta dobrih boja i bez sampling board i to mi je pitanje dar je tako i kod rolanda

josipv
16.06.2009, 10:58
Fantom ima puno bolje boje od korga i neces pogrijesit ako ga uzmes,nesto su mu slabije harmonike ali zato semplovi rade svoje........;)

Vule
16.06.2009, 12:05
Ne verujem da je koristio ni Korgove fabričke harmonike...:)

matejas87
16.06.2009, 12:36
@Rolandinjos (http://www.yu-midi.com/forum/member.php?u=10710)<SCRIPT type=text/javascript> vbmenu_register("postmenu_90331", true); </SCRIPT> Na korgu nema sta da koristis njegovo za narodnjake eto samo za tallava mozes da uradis nesto a ako oces harmonike i sta ti ja znam sve ide preko smart media card i zato pitam za rolanda posto znam da nije za nista jer sam svirao i na roland g6 x6 va-7 i nisu za nista ako ne ubacis nase farbe i da imas nesto i zato pitam dar moze bez toga da se uradi nesto posto ja sviram samo korg dosta godina a taj roland imam ga za 300€ ga nudi svaba svirao sam u sobi ;);););)

Vule
16.06.2009, 13:59
čekaj,kažeš svirao si X Fantom i G i nisi uspeo od fabričkih boja ništa da napraviš,ne mogu da verujem!? Roland fantom praktično od boja ima sve potrebno za našu muziku osim harmonika koje možeš ubaciti semplovane i možda neki buzuki i par boja...naravno pričam ti o onome što klavijatura nosi u sebi a ti svakako moraš boje pravtiti i editovati prema svojim potrebama...na gotovo nema ništa onako kako se tebi dopada...


Imaš i u download sekciji neki set pa možeš pokušati i sa njim,možda nadješ nešto što ti se dopada...

matejas87
16.06.2009, 14:06
Ja kolko sam primetio za roland da nista nema za nasu muziku sve zavisi mozda mislis za ROK ili sta ti ja znam tu mozes i deciji klavijature da izimas i pojacas i sviraj a za nasu nije roland i jos jednom jedino ako je ko kod korga sa kartice i da ucitavas i to je bilo moje pitanje a sad sam malo dozno i hvala na odgovorima