PDA

Pokaži Full Verziju : VOCALIST MVH-5 Pomoc !!!!


oscar
30.03.2009, 13:59
Drage kolege evo trebam pomoc,moj kolega inase super pjevac kupio je vocalist MVH-5 ,i sad imamo problem da na nastimamo za nasu muziku .Probali smo na sve moguce nacine ali neide .Zamolio bi sve one koji mogu pomoci da napisu ovdje.Znaci u njemu su sad fabricke postavke .Dali neko posjeduje gotov program za njega ili da mi objasni sta mi je radit ,da ga osposobimo .
Unapred HVALA svima
Dodato:
Zar niko nezna !!!!!

jeftabgd
03.04.2009, 02:51
Ja sam ga imao ali sam preko midija kopirao postavke sa istog takvog vokodera.Mislim da je poprilican posao isprogramirati te terce,pa ako znas nekoga ko ga vec ima prekopiraj od njega.

oscar
03.04.2009, 09:32
Pijatelju hvala na javljanju,ali da znam nekog ko ga ima nebi postavljao pitanje ovdje .Neznam nikog i samo ovdje mogu dobiti pomoc .A cekacemo mozda se neko javi ko zna sta da radim .

Zlatek
04.04.2009, 17:41
Pretpostavljam da se radi o modelu DigiTech VHM 5, a ne MVH 5(za toga nisam čuo).To je malo stariji model, ali se još uvijek može dobro upotrijebiti ako znaš šta radiš-kao uostalom i sve druge sprave.Nikakva korist od toga da nabaviš najnoviju spravu i onda neznaš šta s njom da počneš.Ja sam ga koristio preko deset godina i uvijek je dobro radio posao-sada koristim vocalist u E-80 ali to je opet več neka druga priča.VHM 5 ima u sebi 128 več gotovih programa u ROM memoriji i još 128 mjesta u RAM memoriji za pohraniti ono šta sam napraviš.Najbolje ti je da preslušaš ono šta je več gotovo i onda ono šta ti se dopada jednostavno kopiraš na prazna mjesta.Možeš ih eventualno malo doraditi i stvar će raditi.Isto tako možeš i sam napraviti sve programe koje trebaš.Uđi u funkciju edit nekog več gotovog preseta pa onda tamo malo pregledaj kako su postavljeni vokali tako da možeš sam napraviti sve šta treba.Na osnovni vokal je moguče postaviti do četiri prateča vokala, dodijeliti im mjesta u panorami-odmaknuti lijevo i desno od centra, odrediti volumene, dodati efekte...

dzvadzvaka
14.04.2009, 02:37
Drage kolege evo trebam pomoc,moj kolega inase super pjevac kupio je vocalist MVH-5 ,i sad imamo problem da na nastimamo za nasu muziku .Probali smo na sve moguce nacine ali neide .Zamolio bi sve one koji mogu pomoci da napisu ovdje.Znaci u njemu su sad fabricke postavke .Dali neko posjeduje gotov program za njega ili da mi objasni sta mi je radit ,da ga osposobimo .
Unapred HVALA svima
Dodato:
Zar niko nezna !!!!!
Evo ovako u najkracjim crtama. VHM 5 je stara sprava ali dobro radi posao sto ne znaci da radi sam. Potrebno je malo i poznavanja skala, harmonija, paralela i jos shtoshta da bi se uopste se spravom moglo pristojno raditi. Ne moze se sve samo svesti na: Op, stisni, pritisni ali najbolje na toj spravi je shto nije komplikovana i uz minimalan trud sve moze da se podesi kako je to lepo i Zlatek gore naveo. Naj osnovnije pri pravljenju terci, seksti ili vec shta ti treba je da znas sta koja skala sadrzi i kako ono sto ti treba u stvari treba da zvuchi. Sve ostalo su ti podeshavanja tipa: panorama, volume, gain , i ostali efekti koje sama sprava nudi.(govorim uopsteno jer sam davno tu spravu imao pa se ne secam tacno parametara koje poseduje i isto tako nisam umeo da je podesim jer nisam znao te osnove muzike koje sam gore naveo) U sustini ti je to kao kad kupish novi mobitel i treba ti vremena da ga provalish. Odvojish jednu sedmicu svaki dan po 3-4 casa i uspecjesh sigurno. Ne verujem da sam ti tehnichki puno pomogao ali ni ne mogu drugachije. Mogu ti sad napisati roman tipa stisnesh ovo uradish ono prebacish ovde sachuvash onde ali bi to trajalo letnji dan do podne dok ne napravish jedan program a gde su ostali......Mada ti tu ne treba bog zna shta.Pokushaj i uspecjesh sigurno a gde zapne pitaj. Srecjno!

matejas87
11.08.2009, 18:12
kolege imam za mnogo jeftine pare da uzmem ovaki vokalist ker mi moze neko nesto reci ili dar neko ima uradjene kako ga mogu koristiti i sta moze sve da uradi posto do sada sam imao kolege kao vokaliste =))=))pa zato mi je sad novo sa ovim spravama

svirko
11.08.2009, 20:42
Momci,

ako ne mozete ili ne znate covjeku pomoc,onda nemojte niti trkeljat bez veze,ili za......t!