PDA

Pokaži Full Verziju : Nema stereo zvuka za bibnjeva na kompjuteru


Cheki88
29.03.2009, 23:39
Ljudi opet ja... Znam da sam dosadan al' sta cu... :D Imam problemcic jedan.... Povezao sam Bubanj (elektronac) na kompjuter... Problem je u tome sto mi zvuk izlazi samo na levi zvucnik (Kao da sam ga povezao na mono)! A imam 2 kabla koja idu iz levog i desnog izlaza na bubnju i oba ulaze u racunar... Probao sam ih pojedinacno oba rade, ali samo na levi zvucnik! Pozadi na kompjuteru imam 6 ulaza na zvucnoj... Pokusavao sam da ih povezem levi izlaz bubnja na jedan, desni na jedan ulaz u zvucnu, takodje sam pokusavao da ih povezem onim malim dzekom tj. da ubodem oba u taj dzek pa dzek u komp, ali ne vredi... Gledao sam podesavanja na kompjuteruna svemu mi je balance namesten na sredinu tj. line in i to...al' ne vredi... Ako neko zna sta moze da bude neka odgovori, zahvaljujem mu u napred...

Vaxter
29.03.2009, 23:59
Ako ti je sigurno podeshen balans na system mixeru kako treba, problem je u tom malom dzeku. :)
Treba ti cheg koji ti 2 mono izlaza spaja u jedan stereo.
I onda to bodesh na samo jedan line in na kompu. :)

Cheki88
06.04.2009, 15:29
Imam taj dzek koji spaja mono u stereo i on je uboden na jedan ulaz na zvucnoj... Balance mi je na sredini... Stvarno ne znam u cemu je problem! :( P.S.: Izvinjavam se za naslov! Gledacu da se ne ponovi...

Vaxter
06.04.2009, 15:36
Hm, bice da ti ne valja taj dzek.
Moja ti je preporuka da odesh kod kanibala, ili nekog slichnog, i da ti urade kabal mono na stero.
Najbolja varijanta...
Naravno, tu moze biti u pitanju i druga stvar, za koju se iskreno nadam da nije, a to je da ti je riknuo kanal na zvuchnoj...

vingula
06.04.2009, 15:50
Ono najbitnije niste rekli....model zvučne kartice i model bubnja! ;)

Cheki88
03.05.2009, 13:41
Model bubnja je Roland TD7... A zvucna je neka FOXCON integrisana na maticnu...