PDA

Pokaži Full Verziju : Stil sviranja


milan-banjaluka
29.03.2009, 15:30
Interesujeme da li neko svira stilom udaranja(rusko-bugarskim) kojim svira Bane Vasić.Ja lično sviram tim stilom.Moj nastavnik je učenik Ljubiše Pavkovića,Vasovića,Bosanca i ostalih.Čak bi se mogao porediti sa Banetom Vasićem po mojoj proceni.

jeftabgd
29.03.2009, 19:24
A kako se zove taj tvoj nastavnik,ako nije tajna?I koji je to stil udaranja?Licno poznajem sve ove harmonikase koje si nabrojao ali jos nisam cuo za tu Sao-lin tehniku!!!

Vule
29.03.2009, 19:33
:lol:

milanceshow
29.03.2009, 20:45
Mozda se milan-banjaluka nije lepo izrazio......

@milan-banjaluka
A kako se zove tvoj ucitelj?

tesla
29.03.2009, 20:56
Bruce Lee ili Chuck Noris =))

nemacsd
29.03.2009, 22:31
Ma ti si bre lud covek ?????
To je takozvana pijana tehnika ... Kad se svirac odvali od rakije e onda pocne da udara lupa po instrumentu . . To ti je druze moj to ...... :D
Don"t forget say thanks ...... :D hheheh

Dell
29.03.2009, 22:34
bice da je Myagi :D

ERKOOO
29.03.2009, 22:35
Jel lakse reci covjeku...druze pogrijesio si,nema taj stil ili ne postoji nego ga ismijavati i zezati!? Izgleda neko jedva ceka da se postavi neka tema da se sprda!

Sejox
29.03.2009, 22:52
Vec sam jednom negdje napisao,da kod jednog broja muzicara postoje
razni izrazi i neke fraze,koje valjda nesto znace.
A ti izrazi ili rijeci su vezane za nacin sviranja,kao na primjer:
"muzicar ubija svirkom", "....do koske", ....do jaja"....

Moguce,da postoji i ovaj izraz "udaranje" u nekom prenesenom znacenju.
Samo pretpostavljam........jer inace znamo po cemu se i cime udara.;)

Vjerovatno ce @milan-banjaluka to bolje objasniti,jer koliko ja znam
Bane Vasic ne "udara".

Pozdrav,

Vule
29.03.2009, 23:26
Mozda se milan-banjaluka nije lepo izrazio......

@milan-banjaluka
A kako se zove tvoj ucitelj?
Nemoj Brate samo više da ga moliš da vadi fotoaparat i da slika? :lol:=))

bojanzivkovic
29.03.2009, 23:47
"udaranje" je pogresan izraz.
.)Staccato bi bilo pravilno

.)Svirati pod u odmerenim udarcem je izraz koj postoji kod nas na balkanu ... na to si mislio ;).

Cika Ljubisa kaze za to "osetiti dirku pod prstom..."
Tesko je to nekome objasniti ako to ne shvati sam kroz vezbu.

milan-banjaluka
30.03.2009, 18:33
Cjenjeni gospodin bojanzivkovic vam je sve rekao.Nisam pijan nti se zezam. To sam ja tako napisao ,,udaranje" u stvari to se zove stacato.A što se tiče Baneta pogledajte malo bolje pa ćete vidjeti kako ima savijen palac kad svira i kako pravi pokrete prstima itd...

svrakan
30.03.2009, 19:43
Bez staccata nema prave narodnjacke svirke.

milan-banjaluka
30.03.2009, 19:54
baš tako
Dodato:
zaboravio sam reći da ovaj način na koji vi svirate pavković zove pipkanje

jeftabgd
30.03.2009, 20:40
Milane,prijatelju,nema potrebe da se ljutis.Staccato je univerzalni muzicki izraz za kratko-odsecno sviranje i da si tako rekao svi bi te razumeli.Ostala je ipak i nedoumica oko onog 'rusko-bugarski'stil.Gde nadje to ruski,voleo bi da mi neko objasni.A predpostavljam da si u nekom afektu bio kada si napisao da svi mi pipkamo harmonike za razliku od tebe.I naravno,ostao si nam duzan ime coveka koji je ucio kod svih najboljih klaviraca u zemlji(sto je jako zanimljivo).Nema potrebe da se ljutis i padas u vatru,samo,nama neukima odgovori na ovih par pitanja.

milan-banjaluka
31.03.2009, 11:36
ceneni gospon jeftabg ja sam rekao onako kako mi je mj nastavnik rekao

tesla
31.03.2009, 11:54
I moja zena kad je bila u osnovnoj ucila da svira mandolinu pa ih nastavnik ucio da tonovi idu znaci obratite paznju sad ovako
imas a zicu i to je prazno A posle imas prvo A pa drugo A pa treci prag je opet nesto prazno pa trece A tako i sa D zicom itd
e sad jel topravilno NIJE jel se tako zovu tonovi NE ZOVU zna li ona da svira mandolinu ZNA i to dobro a Razume li klinca naseg koji je prvi razred muzicke kad prica o skalama notama i ostalome NE RAZUME . Sto znaci da nije naucila kako treba jer muzika je jedini svetski jezik koji je univerzalan i koji treba da se razume u celom svetu a ne da mi izmisljamo pipkanja i prazno a ili drugo d....
staccato, portato, legato zna se staje sta nema tu neke flozofije kad kazes nekom da svira forte mora da zna sta je to ili creshendo ili sta ja znam ne treba tu nista izmisljati u muzici je davno sve vecizmisljeno i postavljeno kao standard koji se uci ad nize pa do akademije.... Tako da pozdravi lepo ti tvog nastavnika iako nam nisi rekao kako se zove..(malo mi cudno da nije profesor)
jos jedna stvar koja mi je nejasna Vasović i njegovi učenici imaj mnogo drugačiji i sladji stil od Pavkovića i njegovih. Kako da je učio kod svih??? Jednostavno to su dva pravca koja se jako razlikuju. Bane je Vasketov izdanak koji je usavrsio tu tehniku a da je lutao to sigurno ne bi uspeo u toj meri..

jeftabgd
31.03.2009, 14:51
Milane,druze,sve je u redu,muzika je beskrajna materija o kojoj mozemo da pricamo dok ne poumiremo.Nemoj samo da se primas na sve price svojih profesora,jer svi imaju svoje egoisticke price da fasciniraju svoje ucenike da bi uzeli lovu.Ja sam ucio kod vise njih i svaki je tvrdio za onog predhodnog da mi nije dobro pokazao,a radi se o ljudima koji su izmislili srpsku narodnu muziku(Miodrag Todorovic-Krnjevac,Aca Krnjevac,Mica Ivanovic).Trebale su godine da prodju da ukapiram da su te minimalne razlike smesne i da ja nisam godinama vezbao i radio tezge ne bi nista od mene bilo.To,da li palac drzis gore ili dole je manje vazno posle 20-tak godina bavljenja harmonikom.Svako ima svoj stil.Pavke je spomenik,institucija,Bane-najveci tehnicar,Amza-svira sa tri prsta ali je sampion na svom terenu itd.Dokazano najbolja skola je Vasoviceva(Bane,Caslav,pok.Tomica Miljic,Nesa Bekovic,Ivan Radovanovic i dr),i ako sviras taj fazon,za tebe nema zime.poz,Jeftabgd.

milan-banjaluka
31.03.2009, 16:38
ja sam zadovoljan ovom tehnikom ma kako se god zvala imam još godinu dana i završo sam.uskoro ću objaviti svoje snimke na youtube pa da viidite šta sam naučio svirati.

laky
01.04.2009, 03:01
A kako se zove taj tvoj ucitelj?
Da se mozda ne zove Milan?

tesla
01.04.2009, 08:09
Koji Milan jel Tarot???=))

milan-banjaluka
01.04.2009, 10:55
da,da milan tarot.zavao sam ga ja da ga pitam kad će mi stari kupiti harmoniku,a on mi je rekao da mu pljunem u kafu i da će mi je kupiti

tesla
01.04.2009, 11:32
ništa od kafe moraš ritual spaljene keruše da izvedeš inače se ne nadaj jedino još ima šanse da uzmeš kišobran u levu ruku i namažeš paštetu po kosi i 7 puta kažeš stari kupi mi harmoniku ali moraš da staneš na najveću raskrsnicu u BL

laky
01.04.2009, 11:46
ALO MOMCI, JEL MOZE MALO OZBILJNIJE!!!
Vec je par kolega pitalo za ime pomenutog ucitelja i bio bi red da nam kaze njegovo ime!

milan-banjaluka
01.04.2009, 14:35
da,da spaljena kerusa,bey nje nema nista,a i da pastetom da namayem kosu i da gledam tomi i dzeri
Dodato:
a sto se tice nastavnika necu coveka da reklmiram bez njegovog dopustenja,da se ne naljuti:p

svrakan
01.04.2009, 15:54
I nemoj da se covek ne naljuti,stvarno nema smisla reklamirati coveka bez njegovog dopustenja,ali ako nam ne kazes reci ce nam Milan Tarot kako da saznamo. :) :)

milan-banjaluka
01.04.2009, 16:04
ja ću ga pitati da li mu smijem otkriti ime i prezime.ali sve će vam reći milan tarot

poguzija
07.04.2009, 17:57
Da nije Milan Nikić?

Dell
07.04.2009, 19:22
nista drugovi, ako hocete saznati ime ucitelja morate da pustite kosu i da slusate whitesnake inace nista ;)

baneharmonikas
07.04.2009, 19:27
Ma Nikic je 1000% ili mozda Goran samo ta dvojica imaju u Banjaluci da sviraju taj stil, mozda ima jos neko ali ja za njega ne znam

milan-banjaluka
07.04.2009, 19:42
nije ni nikić ni goran

baneharmonikas
07.04.2009, 20:12
Pa daj Milane brate oces li nam reci,pa sto si toliko tajanstven, da se ne bojis nesto :D

milan-banjaluka
07.04.2009, 21:16
moram pitati čoveka,staviću mu ime za dva-tri dana
Dodato:
Nikola Dodig se zove.
Dodato:
jeste li zadovoljni

saki1
25.04.2009, 19:41
da se vratimo na temu!
kao sto je vec netko rekao to udaranje je staccato
i to nije stil sviranja, pa nemozes pesme svirati sve staccato i onda nazivati to stilom sviranja.
to je jedna forma u sviranju gde staccato koristis u odredjenim deonicama pesme a mozes i sam konbinovati u pesmama staccato
npr halid beslic i pesma necu necu dijamante imas u forspilu staccato
ali sa trilerom.
nisam se setio boljeg primera.

milan-banjaluka
25.04.2009, 19:45
da ti ja sada ne objašnjavam ti otiđi na youtube pa vidi kako svira Bane Vasić,ja tako sviram(to je ono što sam ja mislio)

grandia
25.04.2009, 22:42
neznate vi burazeri koja tehnika samoodbrane najjaca ...

to je ma-de-gim ... ;)

saki1
26.04.2009, 01:04
bane vasic je velemajstor i taj njegov stil kao sto ja nazivam tvrdo sviranje,
dinamicno.
i to je stvar do harmonikasa.
to sto on tako svira to mozes i u sedecem polozaju tako cepati harmoniku i gledati u jednu tacku a da ti ruka samo plete kao njegova i skroz ce ti drugacije delovati a ustvari tehnika ista, valjda si razumeo sta sam hteo reci.
ali je vasic majstor to ne osporavam ni najmanje.

milan-banjaluka
26.04.2009, 22:18
onda ja sviram ti tvrdim stilom:D:D:D

Gorance
26.04.2009, 22:39
Bane svira kako hoce,Jer mu se moze,slusao sam ga kad svira ko Pavke (legato).Mnogo je opasan,pa ako sviras ko on onda skidam kapu.Okaci neki snimak da malo cujemo.

milan-banjaluka
28.04.2009, 22:42
okačiću samo moram kupiti kameru(riknula moja)a na telefonu mi je slaba(vga-nokia 5070)za koji dan

grandia
29.04.2009, 07:01
neznate vi burazeri koja tehnika samoodbrane najjaca ...

to je ma-de-gim ... ;)


otisla mi fora ... niko da pita sta to znaci ma-de-gim ... e bas ste drugari ovde ...

ma de gim = majka dete gimnastika! najjaca tehnika i najopasnija! cuvaj se ...

milan-banjaluka
29.04.2009, 13:42
ha,ha vi se zezate ovde a ja gledam kako da neku kintu zaradim:D....e moja deco da sam ja tako razmišljao ja ne sada imao ovo što imam=)):D

kreso
29.04.2009, 13:49
Upozorenje !

Nastavite li se i dalje sprdati i tjerati zahebanciju unutar ovog topica zaključat ću ga, a pojedince radi neozbiljnosti BAN-irati. :mad:

grandia
29.04.2009, 14:23
ijaooo .. necu BANane ...

evo ja da se prvi izvinim drugu miletu iz banjaluke ...

izvini drug milan!

i udaraj dugmice buraz.

a ono sto si reko da smo deca nije lepo s tvoje strane ...mislim nemo da se ljutis, ja sam 36 a moja deca su 16 i 13 ... e to sad druga prica sto sam ja tako poranio ... :lol:

veze tehnike: ja moju mogu da bacim u kantu jel sam slomio desnu ruku 2 puta a levo rame povredio dok sam igrao fudball. ne! nismo se tepali, nego ja iskliznuo dok sam hteo golmanu da turim loptu kroz noge ... ja sviram sat vremena u nedelji. zbog toga me izgleda i boli ruga kad osviram neko kolce de treba mnogo trileri ...

drug kreso! nadam se da sam ja ispao iz deljenja banane ...:lol:

milan-banjaluka
29.04.2009, 19:13
nema veze,a stvarno mi je žao zbog tvoje ruke,velika šteta a dragi druže krešo više nikada se nećemo šprdati,kada to budem hteo idem u suluduzonu.vozdra
Dodato:
ja sam za vas većinu verovatno dete(srednja škola)-to je stara izreka koja se koristi u Krajini(severo-zapadnom delu bosne)

fenjer
12.05.2009, 22:15
Pogledajte kako svira Pavkovic (kad je bio mlad...heeheheh) Pozdrav svima
http://www.youtube.com/watch?v=OrZri2XdibI