PDA

Pokaži Full Verziju : [u][b]KORG PA 80 MOZE SAMO ZURLU (SAMPLES) IMAT SA FLASH KAR


Tuzlak2004
06.02.2005, 21:46
PITO SAM SE KAKO DA UBACIM PRAVE SAMPLES (BOJE) KOJE STVARO NA ZURLU ZVUCE NA MOJ KORG PA 80HD. ONDA SAM SKINO BAS SA OVE STRANICE TRITON SAMPLES I NASO ZURLU IZ PJESME "ZLATO SREBRO DUKATI". :D

NAKON STO SAM STAVIO TO NA DISKETI, SU VISE FAJLOVA, MOGO JEDAN DA STAVIM I STIM DA SVIRAM ALI AKO BI TJEO NASTAVIT MORAM OPED DA DRUGO FILE LOADENNOVATI DA BI NASTAVIO. :x

PROBLEM: JELI STAVRNO MOZE SE SAMO TE SAMPLES STAVIT NA FLASH KARTU, :cry: ILI MOZE I NA HD :wink: ! IMAM 20 GIGABAYTA HD U KORGU! I AKO MI TREBA TA KARTA JEL MOZE BIT BILO KOJA FLASH KARTA ILI JE TO NEKA POSEBNA

fico
06.02.2005, 22:08
moras da imas obavezno korg kartu od 8 ili 16 MB jer od drugih sintova ne odgovara

Tuzlak2004
07.02.2005, 15:12
Hvala ti mnogo koliko bi mi ti preporucio da si kupim ,8 ili 16 mb? i koje su zjene ?

AzizCatic
04.03.2005, 00:44
Hehe.. to je do tebe koliko MB hoces. Kad vec uzimas karticu sto neuzmes malo bolju, mozda kasnije se pokajes sto samo imas 8MB a ne 16MB. Ja imam FlashCard 16MB i zadovoljan sam. Imam zurna i jos mnogo pravi zvukova, zvuce super. Mozes da kupis praznu karticu od 16MB i da sam stavljas stvari na nju. Ali ja sam iskusio da bude nekad problema kad sparas na karticu, naprimjer ukoci se PA80 i izbrise stylove i svukove.
Ja ti preporucujem da kupis karticu sto su vec napunili ljudi sa dobrim zvukova i ritmova... Ako zelis zurnu, tamburu, clarinett itd preporucujem ti Tursku neku karticu. Haman sve kartice danas imaju bubnjeve ko: RealDrums, i take sto su dobre za nasu muziku.

Prazna kartica = 180 EUR (od prilike, mozda i jeftinije)
Gotova kartica = od prilike oko 200-250 EUR
Ima ti dobri za 210 EUR
AKo zelis mozes poslusati kako moja kartica zvuci.. pa da ti onda sam odlucis...

-------------------------------------------------------------
AzizCatic 8O Korg PA80 & Korg Prophecy
Sweden, www.sound4sina.com

Tuzlak2004
22.03.2005, 01:33
Vjesti: Uzeo sam si preko ebaya karticu od 16 mb za 130 €. Mislim da nisam pogresio. Bolje da se kaze, nadam se da nisam pogresio. :lol: Imam jednog Kolega sto ima taj silni Korg Triton i ima super boje (zurna, DX 11, Oriental, terce) Hocu da odnjega uzmem te boje. Ali kako samo? Preko midi? ili moram ovde sve skinit i onda stavit jednu boju na jednu disketu (zato sto nema mjesta) i te stvari. Kako bi mou ja to uraditi`?