PDA

Pokaži Full Verziju : Loopovi akusticnog bubnja


skoricnik
24.03.2009, 20:23
Da li neko ima loopove akusticnog bubnja u Balkanskim ritmovima? Rumba, SaSa, Dvojka, Begin...?

Ako nema, ne znam, mozda ne bi bilo lose da se angazujemo da takve loopove odradimo i okacimo ovde na Downoload kako bi sve kolege mogle iskoristiti? Mislio sam da ih koristim na svom PA800...Znam sve kako bih odradio, samo problem je u tome sto nemam bubanj...

Hvala unapred!

svrakan
24.03.2009, 20:29
Imas za Rumbu u Filekovic setu,mada je problem sto ti za jedan ritam treba bar 2,3 loopa,za fospil,strofu,refren i sl.

skoricnik
24.03.2009, 20:33
U pravu si Svrakane, potrebno bi bilo uraditi skoro za svaki ritam 2 prelaza, 1 break, 4 varijacije i eventualno 1 improvizacija. Za ovaj filekovic nisam znao, sada cu da pogledam. Hvala!

svrakan
24.03.2009, 20:42
Ma da dosta je to problematicno,mada ja loopove samo u perkusijama koristim,dovoljno je.U filekovicu je na prvom useru Rumba uzivo,ok je ali ne moze se iskoristiti za standardne Rumbe.

tesla
24.03.2009, 21:00
Ja sam radio nekoliko ritmova na taj fazon i onda se desi sledeca stvar dobijes extra sound ali potrosis na jedan ritam 10 mb memorije. Tako da nije "isplativo". Odradio sam neke disco, rock i beat 16 i 8 i slicno ali ko sto rece svrakan sibnes za jedan ritam 4 loop-a za varijacije i jos 2 manja za fill ajde break iskoristis od fabrickih ali je veeeeeeeliki problem memorija koju to sve zauzima. Tako da sam video da moze odradio par komada radio malo sa njima i na kraju obrisao..... I tebi preporucujem da se ne smaras sa tim vec slozi dobar bubanj i vozi nema neke posebne razlike veruj mi....
Pozzzzzzz

branoy
24.03.2009, 22:18
bas tako lopovi puno zauzimaju ,ja tako radim sa triton rack 96mb i opet napunim ga sad pa sad,zato memorije nikad dosta, naravno da zvuci bolje, jos da se uvode kao stereo loop duplo ode memorije.. poz
Dodato:
u sustini jedan ritam izadje 1-2mb ako cemo do 4takta loop.. naravno mono

Marco7
24.03.2009, 23:53
Sto se mene tice to je gubljenje vremena!Skoricu dovedi bubnjara sa elektoncem i povezi sa midi kablom njegov procesor i snimi fraze u cubase i posle to lepo iseckaj u SW ako ces vec da se bavis sa tim kao sto sam i ja radio za poneke stilove,jer ti za jedan stil treba recimo 4 varijacije u 4/4 plus minimalno 2 fill-a a to ti je odma 10 mb i plus ce postojati velike razlike u reprodukciji loopova i rimova koji vuku semplove iz klavijature ;)