PDA

Pokaži Full Verziju : Tempo na Korg Pa1xpro


gega
22.03.2009, 21:17
Pozdrav.
Posto na forumu nisam nasao slican slucaj,da vas pitam
Dali je neko imao problema sa Tockicem za tempo kod Pa1xpro?
Naime,kada zelim ubrzati ili smanjiti u toku sviranja normalno bi trebalo
da se mijenjaju brojke na display-u linearno na gore-ili-nadole.
U ovom slucaju se mijenjanju brojke bez veze,cas normalno cas,preskacu po 30 odeljaka,cas suprotno od pravca okretanja.
Moram napomenuti da se taj,,tockic,, posto je multifunkcionalan kod ostalih menü funkcija ponasa normalno (doduse se i ne mora okretati tako brzo kao kod volume..)
Ako je neko imao slican problem ,molim da se javi .
Ja sam skoro ubedjen da je potenciometar ali ne znam jos gde mogu naci dijelove za ovu klavijaturu.
Hvala unapred .
Pozdrav svim forumasima
:)

rale
23.03.2009, 03:20
Zaprljan ti je potenciometar ili vec potrosen, pa zato pri brzim okretanjima tockica dolazi do "preskakanja" vrednosti. U BG-u u Sky Music-u je taj potenciometar oko 40 eu.

Marco7
23.03.2009, 11:51
Vec je nekoliko clanova imalo problem sa tempom i ili se zaprljao tockic ili su morali kupiti novi!

gega
11.04.2009, 10:53
Pozdrav .
Resio sam problem sa potenciometrom na Korgu pomocu spreja za ciscenje kontakata. Postavicu par slika u dovnload za one koji imaju slican problem i zele sami resiti problem. Jednostavan poduhvat, ;)
A vama hvala na savetu.
Pozdrav
Gega

lale
12.04.2009, 11:55
Kolega
Imam isti problem sa tockom za tempo kod PA 1X. Da li si postavio slike kako si to resio? Ako nisi molim te posalji mi slike i opis kako si to resio na *********** . Pozdrav:lol:

Bez mailto odgovora!!! PROČITAJ PRAVILNIK!!!

gega
12.04.2009, 15:47
Uploadovao sam deo fotos ali 1. deo nije uspeo iz nekog razloga.

Koristite Kontakt sprey koji se moze nabaviti u svakoj TV mehanicarskoj radnji ili sl. Niposto Odvijac ili WD spreyposto su masni i ne isparavaju.

Treba vam od alata samo odvijac (krstasti)
Otklonite vijke koji se nalaze na donjoj strani klavijature u ulubljenjima (ne crne vijke) A na kraju dva crna vijka koji se nalaze na zadnjoj strani gde su ulazi i izlazi za Klavijaturu (2 komada)

Super je resenje sa strane korga jer se kuciste klavijature moze otvoriti kao knjiga ima scharnire;)

lale
21.12.2009, 19:06
[quote=gega;80364]Uploadovao sam deo fotos ali 1. deo nije uspeo iz nekog razloga.

Koristite Kontakt sprey koji se moze nabaviti u svakoj TV mehanicarskoj radnji ili sl. Niposto Odvijac ili WD spreyposto su masni i ne isparavaju.
__________________________________
Kolega pitao sam u radnji za kontakt sprej a majstor mi rece da ce kroz nekoliko dana potenciometar koji se ocisti sa sprejom biti jos gori. Interesuje me da li si ponovo imao problema sa tockom za tempo posle ciscenja kontakt sprejom.
Hvala na odgovoru unapred.
Lale

Marco7
21.12.2009, 20:12
Kontak sprey Philpis odlicno odradjuje posao ali je problem sto on ne pomaze kad se pojede tockic i u tom slucaju se mora staviti novi!Uopste nije nikakav problem zameniti ga,otvori se lepo klaviajtura i skine se desna ploca posto imaju tri(LEVA,SREDNJA MALA,DESNA) i za pich postoje cetiri mala sraficica i kad se oni odviju moze da se rasklopi pich bend i to je to ;)

gega
21.12.2009, 20:32
@lale
Ne,nije bilo nikakvih problema do sada...radi kao sat.

lale
21.12.2009, 23:05
Zahvaljujem na odgovorima

asmir90
21.03.2011, 20:24
kolege pokvario mi se ovaj "tockic" za tempo kad ga okrecem preskace puno moram ga skroz polako vrtiti da bi radio.jel se moze kako to otvoriti ocistiti pa da radi kako treba ?? pozz

gega
22.03.2011, 18:23
Pisali smo vec na ovu temu
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8632

Sejox
22.03.2011, 19:33
Teme spojene.

perica001
13.01.2012, 00:54
Pozdrav!

Evo i ja imam isti problem na pa1x pro da mi tockic za tempo nekad preskace, pa bi htio rastaviti klavijauturu da sredim to sa kontakt sprejom pa da vidim hoce biti bolje. Ako mi netko moze malo detaljnije opisati sta trebam rastaviti da dodjem do toga, jer nemam bas iskustva sa tim.......


Hvala!

karlovac29
04.02.2012, 16:16
Pozdrav, da ne otvaram novu temu, inače sam vlasnik korga pa1x pro na kojem je upala tipka start-stop, te fill 1. Tasteri i dalje rade jedino što su upali unutra, pa me zanima dali je problem to popravit i šta mi treba.Dali je netko to radio?...Hvala unaprijed na pomoći..

tpotocnjak
04.02.2012, 16:39
To neces znati dok ne otvoris klavijaturu mozda ti je pukla neka plastika na tipkici unutra koja ju drzi fixnom koju mozes probati zalijepiti sa Locktite ili nekim drugim super brzim ljepilom za plastiku. Tako je na Rolandima G serije isto pukne ona plastikica na vrhu koja tipku drzi fixsnu pa tipkice kasnje susakaju i idu u sve strane ali radi sve kako treba, a FILL IN, start/stop ,.. su stalno u upotrebi pa nije neko cudo za to

pokusaj otvoriti pomalo klavijaturu pa vidi... pazi da ne polomis kablove i da ti se neopazeno ne isteka koji konektor pa da nebude panike kasnije zasto ne radi kad sve sklopis nazad

karlovac29
04.02.2012, 18:25
Pokušat ću, makar ona radi bez problema pa mi nije hitno...Hvala!
Dodato:
Ljudi jel ima netko slike gdje se vidi kako se otvara pa1x pro, tražim već dva dana po forumu i po netu ali nažalost nemam sreće..Nešto sam našao u download sekciji ali mi neda skinut, neznam zašto..Bio bi zahvalan ako netko ima slike ili nešto što bi pomoglo..Hvala Vam unaprijed!