PDA

Pokaži Full Verziju : Balkan lines vsti


sukizg
20.03.2009, 14:10
ZNA LI NETKO NESTO O OVOME PLUG IN-u??? KAKO SE KORISTI U CUBASE I OPCENITO . KAKO , STA????

sukizg
20.03.2009, 15:01
3.6 GB Balkan Lines, 1070 Loops and Samples
Thousands of grooves and phrases are included with some of the most complex acoustic / synthetic rhythmic blending to date. The stylings include a diverse assortment from Reggaeton to House / RnB Hip Hop as well as traditional Pop influence. The mix-lines deliver an "inspiring overview" and supply an "immersive brainwave of the beats inner drive". The drum parts without the back-lines are "punchy and groovy enough to get any listener to bounce in their seats". And the high quality acoustic instrumentals and synthetic samples can be applied and used in endless project formats.
Balkan Lines also features high quality samples and phrases of:


Accordion
Acoustic and Electric Guitar
Bouzouki
Oud
Kanun
Darbuka
Organs
Gypsy style Vocals and Claps
Traditional Keyboard solo Licks
Synth Leads and FX
Power Bass lines
Scratch Noises
Rap and Spoken words

intersite
24.03.2009, 08:08
Imam ga ja i nije nesto posebno,ima dosta prepoznatljivih dionica koje su vec davno isfurane u produkciji...za one koje vole da se "kite tudjim perjem" prava stvar.Koristi se kao vsti ima svoj player...

SubSonic
24.03.2009, 11:03
Taman ja hteo isto da nakucam. To je vise za DJ-ing (ili za kicenje tudjim perjem sto rece intersite), ono isprogramirati na trigere/pad-ove i u toku "necega" pustati... inace taj Elastik ima gomilu biblioteka, tako da je ovo samo jedna od njih.

Po meni skoro potpuno neupotrebljivo, osim za zezanje. Ritmovi su onako, loop-based, taman da se moze repovati uz njih. :lol:

sukizg
24.03.2009, 13:26
hvala kolege, šta mi možete slično preporučiti a da nije isfurano, da ima lupova , semplova. koji pack? naravno za nekakvu produkciju mi to sve treba, da bas ne bude, "made in krci -nesto", he.he