PDA

Pokaži Full Verziju : problem hitnoooooooooooooooooo psr 9000


vane
08.05.2006, 13:34
dali neko moze da mi pomaze okolu klavijaturu yamaha psr9000
imam strasan problem kad priklucim klavijaturu nece da radi nista osven displej radi ali samo sinu boju a na njega nema nista drugo to desilo mi se kad sam ubacio ritmove i na jednom blokirala se klavijatura ugasio sam je i opet upalio ali nece nista da radi samo sija disoplej i nece drugo da radi molim vas pomazete vahtere mozda znas ti o tome mislim da imas ti psr 9000
hitnoooooooooooooooooooooo
molim vasssssssssssssssss

yu-midi
08.05.2006, 13:49
Vane nerazumijem se mnogo u Yamahe ali nadam se da ce Vaxter moci da ti pomogne,nije valjda da si presao na Yamahu?
sta je sa Korg-PA80 ?

vane
08.05.2006, 13:58
ja ne bezim od korg ali pred 5 dana uzeo sam je iz njemacka moj zet je doneo naso je za 700eura prodacu je ali sad kako kad sam je pojebao ja imam radnju za muzicke instrumente nove i polovne odkupujem klavijature

yu-midi
09.05.2006, 14:52
ljudi zar niko nema da pomogne prijatelju Vanetu za Yamahu ?

Vaxter
09.05.2006, 18:46
Mene neko vreme nije bilo, pa nisam ni video ovaj post...
Ovako...
Slichnih problema sa ritmovima sam imao i sam... :(

Mislim da sam od marca dobio neke ritmove koje kad ubacim, sistem mi javlja da ne moze da pronadje neki include fajl...
Mislim da je u pitanju system.h, ili neki drugi... :(
Nisam siguran...

Meni ovaj problem vishe deluje da je hardwareski...

Jesi li probao da nekako flashujesh sistem ponovo???

Da li ti neshto na klavijaturi uopshte reaguje?

Ako reaguje, probaj da NA SLEPO reinstalirash sistem.

Ovde:
http://www.yu-midi.com/p900osd.htm

imash objasnjenje, na engleskom, kako se to radi, na ovde:

http://www.yu-midi.com/OSV306.exe

imash sam fajl sa sistemom...


Kako za KORG postoje nazovi VIRUSI, tako postoji i za Yamaha-u...
Naletao sam na gomile ritmova koji blokiraju klavijaturu.
Na svu srecu, posle paljenja i gashenja klavijature je sve bilo uredu.

Neki si blokirali celu klavijaturu, neki samo naprave neko pishtanje chim se pokrenu, koje se chuje sve dok se klavijatura ne ugasi i upali...

Probaj da uradish ovo, ako moze, a ako ne, da trazimo neko drugo moguce reshenje...

kreso
10.05.2006, 12:12
Sorry Vane, ali što se tiće Yamahe PSR9000 ne mogu ti baš biti od neke pomoći jer je slabo poznajem.
Ali pošto su današnji aranžeri slični, barem kad je riječ o KORG-u i sl. problemu probaj sljedeće :

Resetiraj aranžer, izvadi van HDD i provjeri ga preko PC-a da li ima možda kakove nazovi ih VIRUS-e, i to najbolje preko StyleWorksa da isprobaš sve ritmove. Vidjet češ ako zajebavadu na StyleWorksu onda će sigurno i u Yamahi.
Potom u DOS modu napravi verifikaciju boja s orginalnim podacima (preko komande VER - barem ja tako kontroliram svoje boje u KORG-u jer mi se back up sistema nalazi na PC-u)

Ili najpametnije formatiraj nanovo HDD, izbriši samplove i ostale fileove i od nekog provjerenog odavde (npr. Vaxtera) zamoli boje, samplove i ritmove i usnimi nanovo sve unutra.

Ako i onda ne radi, hebi ga stari, mislim da si kupio mačka u vreči :cry:
Da me krivo ne razumiješ, ali nekako mi je stvano malo prejeftin, barem za jedno cca. 300 Eur-a. Shvačaš što mislim, ipak PSR900 u dobrom stanju vrijedi min. 1.000 eur-a.

vane
06.06.2006, 00:30
ZDRAVO SVIMA RESIO SAM PROBLEME ALI NA SLEPO HHEHEHEEH A ZNATE KAKO PRED DAS UKLUCIM KLAVIJATURU PRITISNAO SAM KOPCE START/STOP ZA ARANGER DRZIM I PRIKLUCUJEM KLAVIJATURU I ONDA TRAZI SVE OD POCETAK DA INSTALIRAM VERZIJU TO JE BILO SVE SEPAK HVALA NA SVIMA STA STE SE POTRUDILI DA MI POMOZETE HVALA POZDRAV