PDA

Pokaži Full Verziju : Roland Fantom XA - Iskustva...


skoricnik
19.03.2009, 23:09
Pozdrav kolege!

Zanima me, da li neko od vas svira Fantoma XA? Trebaju mi neke informacije vezano za njega. Ovako...

U odnosu na TR, kakve su dirke? (Trebalo bi da su poluotezane. Da li to znaci da su kao na Pa1XPRO (Hammer) ili kao na Pa1X?)

Opet, poredim TR-a i XA.

Kakvo je kuciste? Kvalitet izrade tastera?

Procitao sam da koristi DIMM SDRAM 100/133, i moze maksimalno da se prosiri do 516MB (ako se ne varam)

I da...Da li mogu da se prave terce na njemu?

Hvala unapred!

Misa91
20.03.2009, 00:26
I mene zanima ova klavijatura, retko se vidja, a reko bih da je dobra. Skoro je na forumu neko postavio pitanje za nju i reko da je platio 250E sto je vrlo povoljno.

jevgenijevic
22.03.2009, 23:03
bolja od TR-a i svakog tritona,i ima mnogo vece mogucnosti.Da ima i 516 mb RAM,a za dirku,to je sve stvar navike,nema poluotezanu.Ja sam dugo imao XA,sada imam X6

opo
25.03.2009, 08:24
ja imam xa i nista mu neznam,postavljao sam pitanja na forumu ali mi niko nije mogao dati objasnjenja i kazu mi da boje za njega moraju biti bas od xa ,njegove boje koje su unutra dosle su sto se mene tice bezzveze a volio bi kad bi mi neko mogao pojasniti gdje da nadjem boje za njega i kako da ih ubacim....

Misa91
26.03.2009, 13:20
Jel postoj mogucnost konvertovanja preko awave-a? U kom formatu su semplovi za XA?

grabovac037
26.03.2009, 13:40
Pozdrav Xa ti je serija posle fantoma s znaci malo skracena verzija od fantoma s,ali je svakako bolja od le i tr,licno mislim da mu je jedina mana menjanje farbi to je problem a dirke su po meni dosta bolje od tr

ognjen-ogy
26.03.2009, 14:39
Pozz ljudi ... mene zanima koja je serija bolja i koja razlika između X i G serije ?
I koji je po vama najbolji Fntom X/G serije i koje su im mogućnosti i cijene ??

Baš su me ovi fantomi zaintrigirali i oduševili za vrlo kratko vrijeme ...

Pozdrav svima !!

racko1988
26.03.2009, 15:10
Aj kad ste naceli temu da pitam i ja nesto...Gledao sam na You tube,neki klip sa ovim Fantomom XA,i vidim covek pusta ritmove,pa me zanima,jel to aranzer,workstation,ili sta vec...Hvala i pozz

Vule
26.03.2009, 15:11
Jel postoj mogucnost konvertovanja preko awave-a? U kom formatu su semplovi za XA?
Svi semplovi se mogu konvertovati u Awave...format je wav i aiff...


@ ognjen-ogi

imaš posebne teme o fantomima X i G na kojima možeš više pročitati o njima...

racko1988
26.03.2009, 15:13
A da, i kolika mu je realna cena?

Misa91
27.03.2009, 01:45
@ ognjen-ogi

Razlika je u tome sto je G serija kasnije izasla, za razliku od X serije koja koristi PCMCIA, ima ulaz za Flash memoriju, veci ekran u boji vise mogucnosti za programiranje. Cuo sam da moze cak i USB mis da se ubode da olaksa rad.

Evo linkova i za jedan i za drugi, pa napravite razliku

http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=581&ParentId=83

http://www.rolandus.com/products/productdetails.aspx?ObjectId=920&ParentId=83

st_n
16.04.2009, 00:04
ja imam xa i nista mu neznam,postavljao sam pitanja na forumu ali mi niko nije mogao dati objasnjenja i kazu mi da boje za njega moraju biti bas od xa ,njegove boje koje su unutra dosle su sto se mene tice bezzveze a volio bi kad bi mi neko mogao pojasniti gdje da nadjem boje za njega i kako da ih ubacim....

Mozes ubaciti kompletan set sa fantoma x6 jedino sto ima manje memorije za semplove u user-u cinimi se oko 7-8mb a x6 32mb ali zato imas karticu.Sto se tice boja mogu sve sa fantoma x6 i fantoma s

Pozdrav Xa ti je serija posle fantoma s znaci malo skracena verzija od fantoma s,ali je svakako bolja od le i tr,licno mislim da mu je jedina mana menjanje farbi to je problem a dirke su po meni dosta bolje od tr

Izvini kolega grabovac037 nemoj se naci uvredjen ali xa je skracena verzija x6,7,8.Sto se tice menjanja farbi bas on jedini ima numericko biranje kao recimo kod korg-a i jos dosta kombinacija i igranja u lajeru sa onih 8 tastera ispod displeja nesto slicno kao kod rolanda xp30.Moj drugar je skoro kupio xa i koliko sam ja zakljucio mnogo je korisniji za zivu svirku od fantoma x6.

Misa91
16.04.2009, 00:24
Jel bi mogao neko da napise koja je realna trzisna cena Fantoma Xa? Sve mi se vise dopada ova klavijatura, ali nigde ne mogu da je vidim i probam!

aleksandar031
24.04.2009, 10:31
Na oglasima,doduse pre godinu dana je oko 950eura, u fullu

Misa91
24.04.2009, 10:44
Ja sam ocekivao da je cena niza, ali za te pare se moze uzeti nov tirton TR. Ja imam teoriju da je nova oprema, pa makar i slabija uvek bolj od polovne. Sta je sa Fntomom S, i on se slabo vidja, kolika bi bila njegova cena?

makikorg
24.04.2009, 11:21
Bolji ti je X6,veruj mi....i za live svirku je baba roga...

milnik
24.04.2009, 11:33
Ja sam prodao svoj XA za 950e (mozda je to i moj oglas), ali uvek bi ga ponovo kupio i platio skuplje nego TR i to bez razmisljanja (ne mogu te dve sprave da se uporedjuju), za dve klase je XA bolji nego TR, cak je za live nastup mnogo zgodniji i od X6 i G6. Na fantomu S mi svidja dirka, bolja je nego na XA, ali opet XA je i noviji pa je opet prednost na toj strani.
Ps. Ja sam korgovac po opredeljenju, ali realno je realno.

Misa91
24.04.2009, 11:37
Imao sam lose iskustvo sa polovnom opremom, nikad ne znas zasto neko nesto prodaje. Po kvalitetu se slazem da je Xa bolji, verovatno i po kvalitetu dirki. A kakve su to dirke na Fantomu S, mozda kao G70?

RadeKOKI
24.04.2009, 12:28
bezvezno je uporedjivati dirke sta i kako koja je bolja...obicno nekom odgovara dirka meni ne, tako da naj bolje vidi probaj, kupi i to je to ;)

shorty123
20.09.2009, 18:52
Zanima me koji format semplova ide u fantom xa,ali ne na ono wav i aiff,vec da li postoji za njega fajl kao sto ima za korga tr-a (*.kmp) pa lepo ucitas taj fajl a on pokupi sve ostale semplove?

Nadam se da ste razumeli,znaci da li postoji program kojim se na kompu recimo napravi fajl koji kad ucitam u fantom,on ucita par semplova i napravi boju koja ima raspored sa tim semplovima po svim dirkama...

Ili jos prostije mozeli se u nekom programu konvertovati kmp i ksf u neki format roland xa?
:)

Jbg,neznam kako da pitam...:)
Do sada sam imao tr,pa ocu da uzmem ovaj xa.
Pozdrav.

Vule
20.09.2009, 19:05
Ne funkcioniše fantom kao Korg tako da ti cela ta varijanta koju si zamislio ne može...imaš o tome dosta pisanog materijala na Forumu pa pregledaj,princip je isti kao kod fantoma G i X...

Ace
20.09.2009, 19:06
Citao sam negde na netu da moze ucitavati samo waw i aiff druge fajlove nisu spomenuti. Mozda neki koji ima taj sint ce ti kazati za sigurno ali 99% mislim da ne moze druge.

shorty123
21.09.2009, 03:23
Nisam uspeo nista naci...za sad.

Ali nadam se da ne moram raditi na Syntu taj KeyMaping(da sam zadajem koji sempl ce ici od kog do kog tona) ili kako se vec to naziva.
To bi mi bio problem.

Cekam onda da je kupim pa da sam pokusam provaliti,pa ako uspem napisacu ovde ako nekom zatreba...

Pozdrav.

Vule
21.09.2009, 11:03
Princip rada sa semplovima na Fantomu XA je isti kao i na X ili G...možeš prelistati i te teme malo,ali svakako to što te je zanimalo nije moguće...kod Rolanda to ide drugačije...ubacivanje jednog po jednog sempla pa polako....postoje i neki programi koji malo olakšavaju rad ali to je sad već druga priča...

vingula
21.09.2009, 12:09
Zanima me koji format semplova ide u fantom xa,ali ne na ono wav i aiff,vec da li postoji za njega fajl kao sto ima za korga tr-a (*.kmp) pa lepo ucitas taj fajl a on pokupi sve ostale semplove?

Takvo nešto slično postoji,naime ima program Fantom YASE kojeg i ja lično koristim...i u njemu radiš sve kao u AWAVE STUDIO,a ekstenizije za semplove koje FANTOM još može primat su ti "MUL" i "PRG" i njegov nenavedeni SVD+DAT,naravno i AKAI format.

EDIT: Naravno...govorim o Fantom X i G seriji.

shorty123
21.09.2009, 14:26
To care,evo nasao sam program na netu,iskreno se nadam da se moze to sa njim,posto sam tritona tr sredio ekstra,a nemam vise ram-a,pa sam poceo brisati neke semplove,zato sam resio da uzmem fantoma,ali gledam ako mi je za tritona trebalo godinu dana da ga sredim,a vec sam skoro za sve farbe imao gotove KMP,osim za neke. Koliko ce mi trebati za fantoma brate,ako stvarno moram sempl po sempl,vec se dvoumim onda... dal da ga uzimam...

sem ako mu nisu fabricke boje iole dobre:)

A da ubacujem ceo neciji set pa da ga menjam,to ne bih,tako sam tritona bio poceo,pa se neslavno zavrsilo :)pa onda sve lepo od pocetka...



Videcu dal ga ima jedan od kolega u blizini beograda,pa da probam kod njega sa tim yaseom.

Pozdrav.
Dragan.

neutral
27.01.2010, 22:51
Moze li neko da mi kaze kako na Roland Fantom Xa, ili X6... valjda je isto... da vidim koliko ima sempl memorije? Koje dugme da "stisnem" i gde da udjem da bih video informacije o memoriji?

taskedallape
29.01.2010, 03:59
Stisnes dugme SAMPLING!!!na x6 je tako...pozz

calevh
29.01.2010, 22:25
Aj malo i ja da kuckam ...Koliko sam ja upucen fantom s se pravio u verzijama sa 61 dirkom i veliki s 88 koji ima klavirsku dirku, i koji za nase potrebe tj, za potrebe narodne muzike naravno nema gotowo nikakwu primenu, sto zbog dirke a sto zbog velicine, ali sta je sa fantomom s sa 61 dirkom, da li postoji neko ko svira to, ili je svirao, zanima me cena. Citao sam ranije negde i nasao da je decko kupio fantom s88 za 550 evritja, pretpostavljam da bi owaj manji fantom trebao biti jeftiniji, a po mom misljenju to je veoma mocna klav. koja je mozda pomalo zaborawljena, daleko mocnija od tr-a, ili le, ili bilo kog extrema ...

ludilo
29.09.2010, 21:30
e ovako ja sam imao tr,pa xa i sada g6.....u odnosu na tr,dirka je mnogo bolja ,bolje ton izlazi,ja sam imao i oba prosirenja sto idu uz njega stvarno je lepo radio,jednina mana zbog cega sam ga i prodao je sto boje menja sa malim zakasnjenjm,nmista mnogo mili sekunda ali zna bas da smeta.....ugl. ako ga menjas za tr mislim da ces biti prezadovoljan ja sam moj sa oba prosirenja prodao za 750e....

MikiB
24.10.2010, 02:09
dali neko zna kako da upamti set na fantomu xa?i kako se posle ucitava?

gajo92
21.09.2011, 17:08
Dali fantom XA ima onaj one touch setting,tj da na svaki onaj njegov narandzasti pad snimim po jednu boju,kao na G6 (16 slotova po 16 boja)...dali XA ima tu mogucnost..?

josipv
21.09.2011, 17:24
mislim da moze,uostalom ima numeričko biranje kao i G6

gajo92
18.01.2012, 23:32
ljudi,uzeo sam fantom XA,prezadovoljan sam sa klavijaturom,radi kao sat,izlazi na ozvucenje perfekt,necete se pokajati ako je uzmete...
jedan problemcic ja sad imam i molim za pomoc...
imam set na njemu koji je velicine 280mb i hocu da ga skratim,tj. da izbacim mnostvo stvari sto mi ne treba,jer mi se klavijatura ocitava skoro 20 minuta. Ucitao sam set u fantom YASE medjutim on mi kaze da nmg da brisem PATCH-ove jer imam trial verziju programa...
Ako bi neko bio ljubazan da mi objasni kako da skinem taj trial ili da neko stavi full verziju programa,u krajnjem slucaju ako neko zna bolji nacin za brisanje PATCH-ova nek mi javi sto pre...
UNAPRED ZAHVALAN! :)

Dell
19.01.2012, 00:57
ako je program komercijalan, ne moze na ovaj sajt, niti link do istog.

gajo92
10.04.2012, 11:14
Ljudi dali neko moze da mi objasni kako da ubacujem boje u Fantoma Xa... Imam ga vec neko vreme i nemogu se skontati kako to da odradim...
Nesto sam probavao sa onim Fantom YASE-om ali program je 0...
Ako neko moze u postupcima polako da mi objasni kako to da odradim...

Zlatek
10.04.2012, 20:45
@gajo92
Fantom Yase nikako nije 0!Pod broj jedan prvo dobro prouči tutorijal za Fantom XA, a potom za Fantom Yase!Poslije nema problema!

sinisa
10.04.2012, 22:11
Najbolje da ti ja dam Korg le sa Exb sempl boardom za taj fantom nije to za tebe ti si navikao na LE...:D

taskedallape
11.04.2012, 04:28
Dacu ti ja full verziju programa i objasniti sve...javi se kod mene,kako su ljudi pokvareni nece da pomognu nista,neka neka ima gore ko to sve prati...ne brini se gajo...

gogili87
11.04.2012, 07:46
je l' moze jos neko da dobije taj full program? :)

sinisa
11.04.2012, 07:52
@taskedallape Ima gore ko sve to prati ali ne radi nista povodom toga..
E da bar malo mrdne prstom ja danas nebi imao ovoliko duznika.:lol:

taskedallape
11.04.2012, 14:57
Dugovi nemaju veze sa dobrim i losim delima...kao niko nema poima svi se prave neke zvezde,pomozite tim ljudima zato je i namesten ovaj forum,npr.ja sam video ovaj post i imam taj program i znam da radim na njemu,sto sad ti ili bilo ko drugi da nema i da ne zna kao se to radi...

veselinovicvs
23.10.2012, 20:04
TASKE,da li bi mogao i meni poslati ovaj program?...

veselinovicvs
18.12.2012, 23:29
Ima li neko da mi pomogne u vezi ovog programa?...

dnijel0504
01.04.2013, 21:46
Pozdrav svima, kako bi mogao doći do seta za roland xa 512mb mi neiskorešteno, šteta :). Ovo mi je prvi Roland takvog tipa pa se mučim,gol mi je pa je problem. bio sam na triton le-u do sada al ovo mi je preporod barem što se tipki tiče,sada ga trebam napucati.u downloadu mi ne da još skidati set za njega, valjda zato što sam novi još, ko ko može pomoći bio bi mu zahvalan.
lp

vingula
01.04.2013, 22:37
evo ovdje ima jako puno setova: http://www.yu-midi.org/forum/faq.php

RadeKOKI
02.04.2013, 05:27
Ajde ? Sta vas muci za taj XA ??

dnijel0504
02.04.2013, 14:06
Ma ne muči, novi sam valjda, ne da mi download raditi još, za vikend imam dvije svirke, klavijatura ne sređena, Tr mi riknuo, Sto problema, treba mi neki set, zauzvrat dajem od PA800 neki dobar tiapa Dynamic ili asx proširenje. Plizz pomozite ko može.
Dodato:
Ima ko da uleti u pomoć :)
Dodato:
Ima ko da uleti u pomoć :)

RadeKOKI
03.04.2013, 12:58
javi mi se na pvt i poslacu ti nesto materijala

deki993
23.04.2013, 12:21
Meni deluje kao da je starija od fantoma s... tek sam poceo da koristim rolanda tako da se tek upoznajem sa spravom

Iggy Prince
31.07.2013, 06:15
Kad smo vec kod Xa..Da li neko zna kako uraditi dinamiku na boji??
Npr: Zelim da stavim finger bas, i neki slap, a da mi taj slap izlazi samo pri jacem udarcu dirke.

mihal
01.03.2017, 05:01
Imam dosta povoljnu ponudu (za nekih 400 eu.) da uzmem Roland Fantom XA Pa bih zamolio iskusne kolege da me savetuju dali vredi uzeti .... Hvala...Pozdrav...

Milan$
01.03.2017, 10:59
moje iskustvo je da svakakvo za taj novac, vredi...imao sam 5,6 tritona,sto le-a, sto tr-a, i jednom resio da probam xa, i odusevio se soundom, daleko je to zvukom ispred svakog tritona, jako konkretan,cist, precizan,mekan zvuk....jedino sto je dosta komplikovaniji za sredjivanje u odnosu na korga...treba malo zasesti i potruditi se, ali po meni vredi..cita sve setove od x6, pa mozes da nadjes i neki gotov set od x6,mozda ti vrsi posao..pozz

Korgovac-
05.12.2019, 14:22
Pozdrav!!!
Da li jos uvek imas set za fantom xa.
Kolega kupio pa mu ja to sredjujem ali koji god set sa yumidi da skinem nesto zbrkano,dosta boja nije ono sto bi trbalo biti ,npr.pise neka harmonika a ono se cuje gitara itd.Unesem na internal ona 2 fajla pa posle na karticu one sto su za card ali bzv.Hvala!!!

nikadvisekorg
11.12.2019, 15:57
Ako sređuješ sam, verovatno si već ukapirao zašto nema mnogo setova za rolandovu x seriju....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока