PDA

Pokaži Full Verziju : Kako napraviti neku novu farbu od internih boja na PA80


muharika
06.05.2006, 09:31
Pozdrav,
slabo me do sada ovo zanimalo, ipak bih na kraju volio vise saznati i nesto korisno uraditi uz vasu pomoc.

Zamolio bih za sto detaljniji opis citavog postupka, sluzice i drugima dobro.Evo da navedem primjer, volio bih nesto priblizno VibraZurli ili OzerZurli napraviti, ili onu farbu koja svira forspil iza pjevanja "Hej, crna zeno, crno mi se pise", a ima toga jos sta bi se dalo doraditi.

Dane85
07.05.2006, 00:38
E to se i ja pitam. Ja trazim vec dugo tu boju za Triton Le ... iz Pesme "Hej cnra zeno peva je Badji. Ako neko ima neka postavi na dowload ako moze. Hvala unapred.
Pozdrav Dane 8)

svirac
07.05.2006, 23:11
Pozdrav. i mene zanima kako napraviti takvu boju na pa 80. I ako neko ima tu pjesmu kao midi file da je postavi u download sekciju. hvala :D

BasariStudios
12.05.2006, 16:26
OK, kako da napravite neku specificnu boju na PA80 il bilo kakvu boju to vam ne moze niko rec, proces je malo kompliciran, trazi kreativnost i malo zivaca, ne puno.
Pokusacu ukratko:
Njegov ENGINE radi na bazi 4 oscilatora, sto znaci od 4 razlicna oscilatora il unutrasnjih samplova napravit jednu boju a isto moze i od jedan.
Za ljude koji ne znaju puno o tome najvaznije je poceti sa nekom bojom koja vec postoji, pa da se onda menja i modulise.
Kad idete u PROGRAM stisnite MENU i vec gledate 7 stranice, za sad mozete koristiti BASIC gde su osnovne funkcije kao koliko oscilatora, portamento, legato, solo mode i td., SAMPLE koji jest najvazniji, tu se odabira koji ce SAMPLE bit ta boja i jos mnogo tih funkcija kao OCTAVE, TRANSPOSE, VELOCITY i ostalo,
AMP gde se sredjuje DUZINA, JACINA i jos neke nijanse zvuka, FILTER gde se igra sa frekvencijama tog zvuka i EFFECTS gde postoje 2 razlicna bloka sa efektima i svaki blok ima svoj editor.
Ima jos LFO gde se sredjuje i moze da se igra sa AMPLITUDE ili PITCH jedne boje il po nase poznato kao VIBRATIO ili TREMOLO.
TREMOLO-menjanje jacinu ili AMPLITUDE jednog zvuka.
VIBRATIO-menjanje PITCHa jednog zvuka.
Da vam sta jos kazem ne znam sta, jer nema sta, tu detalje ne postoje da vam sad dam neke seme za neku posebnu boju a to sto je MUHARIKA pitao za ZURNE to se u PA80 ne moze dobit kao one sto ti trazis, jer to su sa turske SAMPLING kartice.

Pozdrav

triton_Extreme
02.06.2006, 07:41
Caos Raja,

ta boja koju vi trazite je Siptarija(nisam 100% siguran), ja imam slicnu boju na Triton Le ali nije od semplova nego od Fabrickih Boja, imam je i za pa 80. Ako vam treba javite se pa cu j e metnuti u donwload.

Pozdrav