PDA

Pokaži Full Verziju : FANTOM XA ubacivanje seta


opo
18.03.2009, 09:10
pozdrav ljudi,postavljao sam ovakva pitanja na forum ali nikako da odgovor dobijem pa rekoh da i ovdje upitam;) ,moze li mo iko objasniti proceduru na koji nacin da ubacim set u fantom xa ,mislim na semplove,npr.skino sam kosmajac set ali ja pojma nemam kako da to uradim da mi svira na klavijaturi,nemam knjigu od njega a nisam neki ni englez da bi to skontao iz knjige kad je na engleskom j. :">......molim nekoga da mi to objasni,imam tu klavijaturu uz pa1xpro a nikad je ne koristim jer fakat neznam da koristim ni jednu solo klavijaturu .....HVALA UNAPRIJED!!!!!!!!!!!

harmonika
18.03.2009, 09:41
;)Kad zelis da prebacis set u Fantom xa moras da imas Ram-memorije u sintu,zatim da imas Flash-karticu i set sa semplovanim bojama(npr. harmonike), a mozes da ubacujes pojedinacno semplove u Wav-formatu(znaci da ubacis dobar dobos,bongose ili komplet tonove od neke dobre harmonike),zatim da za svaki ton uradis Loop,normalize,itd.I na kraju zapises kao svoju boju sa efektima(reverb,eq,kompresor itd).
Upustvo kako da to uradis mozes naci na netu, napisi Roland Fantom Xa i
naci ces mnogo toga.
Ja sam imao Fantom Xa prije 2-3 god. ali sam prodao, samo ti mogu reci
ako zelis da je koristis kao solo-sint ( kao kod tebe u kombinaciji sa Korg Pa1) ta kombinacija je MRAK.
Kad ubacujes set u Fantom Xa MORAS BITI SIGURAN DA JE OD Fantom Xa . I neka je sa srecom drug moj!:D

opo
19.03.2009, 01:56
joj druze ja sam ti truba za te stvari,znam da je to super kombinacija ali meni je sad taj fantom bezvrijedan jer neznam kako da to sve odradim,probao sam sa onim setom kosmajac ali jbga kad neznam a nema mi ko ni pokazati,postoji li mogucnost da se negdje na netu nadjemo pa da probamo skupa ubaciti neke boje u njega,jedino me to spasava? POzzzzzz

Vule
19.03.2009, 02:03
@ opo

Nije stos otvoriti istu temu na sto vise mesta da bi dobio odgovor...budi malo strpljiv i sacekaj odgovor...

...mozes za to vreme malo procitati http://www.yu-midi.com/forum/faq.php sa posebnim osvrtom na tacku 2 i tacku 7...hvala

harmonika
19.03.2009, 22:40
:)POSTUPAK UBACIVANJA SEMPLOVA U ROLAND FANTOM Xa

PRIJE NEGO STO POCNES MORAS DA SI SIGURAN DA IMAS DOVOLJNO RAMA U SINTU I DA IMAS COMPACT FLASH KARTICU U SINTU (ZA KARTICU TI TREBA "PCMCIA to Compact Flash" adaptor !!!)


Loading samples
• Connect your synthesizer to your computer with a USB cable.
• Enter the USB storage mode:
• Fantom-X: switch to USB storage mode in [MENU] ・ィ "System" ・ィ "USB", then
go to [MENU] ・ィ "USB storage".
• Select the "User" or "Card" area, depending on where you want to load the samples.
• On your computer, you will see a new removable drive which represents the User or
Card flash memory area of the synthesizer.
• Using your computer, copy the desired sample files to the /TMP/AUDIO_IMPORT
folder of the synthesizer's drive:
• Eject the removable drive using the options menu of the drive icon on your computer.
• Exit the USB mode on the synthesizer.
• If needed, disconnect the USB cable from the computer.
• Go to the sample list:
• Fantom-S and Fantom-X: press [Sample List].
• Press [MENU] ・ィ "Import Audio".
• Mark the samples you want to import and press "Import".
• Save the samples to the storage memory:
• Fantom-S and Fantom-X: press [SAVE/LOAD] ・ィ "Save All Samples".
• Now you may use the "File Utility" (accessible via MENU) or your computer to delete
the original samples from the /TMP/AUDIO_IMPORT folder.

1.1 (http://www.yu-midi.com/l%20entry1.1) What sort of RAM should I buy for my Fantom?
You should use PC100 or PC133 RAM DIMMS of the following spec:
Package: 168-pin DIMM
Feature: SDRAM, PC100 or PC133
DIMM Type: Unbuffered
Error Checking: Non-parity or Non-ECC
Speed: 100 or 133MHz
Voltage: 3.3V
Although the PC100 and PC133 formats are now quite old, you should still be able to purchase these modules from most good computer component retailers. The Fantom-S series keyboards support DIMMs up to 256Mb capacity, whereas the Fantom-X series keyboards and XR rack support DIMMs up to 512Mb in size. Whilst we don't specifically endorse these particular items or brands, for your convenience we are providing these links to suitable items from a selection of manufacturers


1.2 (http://www.yu-midi.com/l%20entry1.2) What sort of a storage card should I buy for my Fantom-X?
The Fantom-X series has a type II PCMCIA slot to accept memory cards. Whilst you can buy PCMCIA memory cards, they are both very rare and very expensive. The recommended solution is to buy a "PCMCIA to Compact Flash" adaptor plus a Compact Flash memory card of suitable size. Roland officially guarantees memory cards up to 1 GB to work with the Fantom, however, up to 2.2 GB Compact Flash form factor Microdrives are reported to work well.
The following adaptor and Compact Flash cards are known to work:

Prijatelju moras da se potrudis da ovo "skontas" jbga!
Pozdrav;)

Vule
20.03.2009, 01:00
Ja ovde vidim da se pominje Fantom S i X a od XA ni traga ni glasa...osim što si ga ti pomenuo u naslovu?

mladenkom
20.03.2009, 01:14
a i slaba vajda od toga,rece covek nezna engleski

harmonika
20.03.2009, 23:01
:-/Pa jeste malo tesko-morat ce da nadje nekog da mu to prevede.
Ali opet kad to bude radio na Rolandu Fantom Xa-sve je na engleskom,tako da mora opet procitati cijelu proceduru-jbga ali tako je!
Ja sam samo htio pomoci koliko sam mogao.;)
A sto se ne spominje Fantom Xa? Valjda je logicno da je procedura ista za sve Roland Fantom X seriju bez obzira da li je
Fantom X6,Fantom Xa ili samo Fantom XR zvucni modul.

opo
22.03.2009, 23:29
e hvala ti drug,uspio sam to da odradim,ubacio sam one semplove kosmajac sa download sekcije,neznam jesu li to uopste semplovi za xa,sad neznam kako to da spasim u klaviru i da ih rasporedim na klavijaturu....znate li slucajno nekoga ko ima semplova i terce striktno za xa....hvala puno..pozzzzz

Milan$
26.01.2016, 01:36
Ljudi da ne otvaram novu temu, da pitam ovde nesto...Posto xa ima samo 128 mesta za multisemlove na kartici, a ja ih iskoristio, recite mi mogu li nekako da semplove ubacim na karticu a multisempl napravljen od njih da bude upisan u jedno od 128 mesta u user memoriji koja je u klavijaturim odnosno u internal memoriju fantoma? mogao bih ja ceo multisempl da ubacim u internal memoriju, ali je ona svega 15 mb....hvala
Dodato:
Kakva nebulozna resenja imaju ovi iz rolanda, katastrofa...Zasto za boga miloga ovaj glupi program Yase ne vidi sve pojedinacne semplove koji su ucitani u set aman? pazite situaciju: imam recimo boju frulicu prodanovic koja je napravljena od celog jednog sempla, znaci ceo jedan jedini ton razvucen preko cele klavijature, znaci nema multisempla, i kao sto znate mozete kad pravite patch da stavite opciju da se boja sastoji iz samo jednog tona odnosno sempla i on to sam razvuce preko cele klavijature i to je sve ok...ali zasto ovaj tupavi program Yase ne vidi nigde pojedinacne semplove jednog tona, aman? recimo upravo kad otvorite preko Yase svoj set ovaj sempl frule prodanovic se ne vidi apsolutno nigde, nema ga, ne postoji, i onda ja ubacujem neki novi multisempl i sad posto se na yashe to mesto gde je sempl te frulice vidi kao prazno mesto, a ja tek sad skontao, ja uzmem u lepo ubacim neki novi multisempl sa 20-tak tonova tj. semplova, i stavim ih preko tog mesta gde je frulica i ona se naravno izbrise, i sad ne radi, ali vi to mozete da vidite tek u samoj klavijaturi, ovaj tupavi program to ne ocitava... i sad sam na taj nacin izbrisao te pojedinacne semplove za desetak razlicitih boja, koje ne znam kako da vratim jer ovaj ultra primitivni program Yase njih ne vidi i ne mogu ni da ih exportujem iz svog ranije sacuvanog seta, pa da ih ponovo importujem...kako vidim ne mogu im nista, nego da peske sve iz pocetka radim, da izgubim opet 3 dana....znaci ultra tupava resenja ima ovaj roland, kolko dobro zvuci, tolko je 0 za rad, neverovatno tupava resenja ima, da ne spominjem ovaj routing efekata, nebuloza do plafona............:mad:

MikiB
26.01.2016, 21:42
Fantom Yase radi samo sa Wav formatom...A semplovi u Fantoma mogu u dva formata..Wav i AIFF,tako da je taj sempl Prodanovic frule, verovatno u AIFF formatu pa ga Yase "ne vidi"...

Milan$
26.01.2016, 21:43
skontao sam u medjuvremenu, nevidjene gluposti od rolanda...sto da bude jednostavno kad moze komplikovano

josipv
27.01.2016, 18:59
Ha ha...to je Roland...
Ni ja ne kuzim ta rutanja efektima,to je strasno....

srdjan motif
24.02.2020, 10:53
Pozdrav kolege da ne bi otvarao novu temu hteo sam pitati jel postoji mogucnost da se Prebaci set od G6 na XA preko Yase Programa

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

nikadvisekorg
24.02.2020, 15:07
Ne može ceo set, ali sempl po ssmpl može, ja sam vadio tako iz seta od g6 dok sam imao xa....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

srdjan motif
24.02.2020, 17:40
Ne može ceo set, ali sempl po ssmpl može, ja sam vadio tako iz seta od g6 dok sam imao xa....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

a gde da skinem drajver za njega nece da mi otvori na kompijuteru a na njihovom sajtu imaju za Win Vista Xp i te starije verzije

nikadvisekorg
25.02.2020, 12:59
Za sta drajver, pa ti kad u XA aktiviraš usb vezu, komp ga vidi kao prenosnu memoriju i ne treba ti drajver....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Milan$
25.02.2020, 14:22
a jel postoji neki program peko koga mogu da pregledam set od G6 i da vidim od kojih patcheva je sastavljena neka terca recimo?? pa bih ja posle rucno prebacivao sempl po sempl i pravio boju kod mene na xa

nikadvisekorg
25.02.2020, 16:16
Najbolje pozajmi od nekog g6

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Milan$
26.02.2020, 04:56
e jbg, toga sam se i bojao :D

srdjan motif
26.02.2020, 19:56
Za sta drajver, pa ti kad u XA aktiviraš usb vezu, komp ga vidi kao prenosnu memoriju i ne treba ti drajver....

Послато са MI 6X уз помоћ ТапатокаPokusavali smo ali nije hteo da prepozna. Posle smo uzeli čitač kartica i tako smo prebacili set, nego dugo ucitava ne znam da li ce drugar ostati na toj klavijaturi mozda ce je vratiti. Imali smo par setova od tih par ne moze se jedan napraviti.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

nikadvisekorg
27.02.2020, 12:34
Ali čitačem možeš samo onaj folder sa kartice, kako ćeš da ubaciš/snimiš onaj drugi iz klavijature? Najbolje pozajmi od nekog laptop sa win 7 da odradiš sve....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Milan$
27.02.2020, 14:01
kod mene to sljaka na win 10 bez ikakvih drajvera, samo povezem kablom, aktiviram u klajvi vezu i odmah se pojavi na kompu

srdjan motif
28.02.2020, 11:36
Sta znam nije htelo da radi, ostali smo do 5 ujutru probali neke setove nije mu se svidelo nista od toga, a i problem je to ucitavanje. Mislim da je vratio

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

nikadvisekorg
28.02.2020, 13:00
Pa možda im kabl nine ispravan? Jeste probali s drugin kablom

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Milan$
28.02.2020, 14:19
klajva je za te pare koliko kosta trenutno odlicna, nema konkurencije za te novce, samo nema puno setova pa mora da se zasedne da se sredjuje, ali zvuci odlicno kad se sredi...sredjivanje realno nije bas lako, sve mora preko kompa, i konfuzno je u odnosu na korga, ali kad se sredi sljaka odlicno, konkurencija kod korga mu je tek m3, ili extreme sa moss prosirenjem, sve ispod toga jede za dorucak...

srdjan motif
28.02.2020, 15:34
Da kabal je ispravan kad prikljucim Montage radi, jeste mocna klavijatura ali brate set od 100mb cita 30min covek i zaboravi da je ukljucena. Jos kad bi se uradio neki kvalitetniji set ucitavala bi 1h

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Milan$
28.02.2020, 22:22
nesto tu ne valja, set od 100 mb ne bi trebalo duze od 10-15 min da ucitava...kod mene set od 350 mb ucitava 40 min, tako da mislim da nesto tu nije bas kako treba...trebali ste da formatirate karticu...takodje zavisi i kako je pravljen set, da li su semplovi lepo slagani jedan za drugim ili ima dosta mesta izmedju semplova ostavljeno, to se sve vidi preko fantom yashe programa...le i tr recimo 15 min ucitavaju celih 64 mb...kontam te sve, malo zastarela tehnologija, samo kazem s obzirom za kako smesne pare sad moze da se nadje, ne moze mu se mnogo zameriti...

nikadvisekorg
29.02.2020, 12:19
Moj set od 380 mb je ucitavala nekih 15-tak minuta možda i brže a semplovi haos živi ne znam šta je tu problem. Ali ja kad sam pravio set izbrisao sam sve, pa sam ubacivao brisao pisao jedan po jedan....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

palas
11.02.2023, 17:07
Sta je bolja kupovina XA ili LE(TR)?

nikadvisekorg
11.02.2023, 22:04
Sta je bolja kupovina XA ili LE(TR)?Xa ti je bukvalno kao X6, neuporedivo bolje izlaze semplovi nego na bilo kom korgu i novijem.... možeš da proširiš ram na 512mb plus on ima ako se ne varam 8 ili 16 interne ram za semplove....
Fabrički semplovi su 10 klase iznad svih korgova do Kronosa....
Jedina mana je što je komplokovano za pravljenje boja, i sredjivanje, imao sam ga, i znam... ali da sam u situaciji da biram između bilo kog korga do 1000e i Xa/x6 opet bi uzeo Fantoma....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

palas
11.02.2023, 23:52
Ne ocekujem previse od nje. Treba mi kao rezervna varijanta. Bukvalno je ne bih vadio iz gepeka. Korg LE mi nekako "ne hvata oko" što se kaze...

nikadvisekorg
13.02.2023, 23:06
Pa pazi ne znam šta da ti kažem, ako je rezervna varijanta, onda je možda ipak bolje Le/Tr varijanta.... bukvalno su plug&play i pri tom pristojno zvuče

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

tdamir66
18.02.2023, 22:30
Xa je vrhunska sprava u odnosu na Le i Tr...je da je teža za srediti ali kada se sredi jede sve i jednog Le i Tr...on je u rangu sa M3!! Nisam ga imao ali sam ga slušao u par navrata i zvuči strašno opasno....
Najjači video na YouTubeu je od pok. Neše Mraka mislim da je X6 ali to je ista klavijatura tj. sinteza zvuka i sve ostalo... samo veći displej!

nikadvisekorg
11.03.2023, 21:18
X6 i Xa su bukvalno iste klavijature, uz par razlika, interna memorija na Xa je 16 na X6 32mb, Na Xa može maksimalno 512 mb ram, dok na X6 može 1gb ukoliko uspeš da uloviš tu memoriju koja je ređa nego jednorogovo mudo...
Xa ima lošije dirke od X6 ali su tu negde sa Le.
Nedostatak X6 je taj što nema numeričko biranje, pa se boje menjaju preko kotura, ili onih prečica ispod ekrana.
Tonski obe jesu 5 klase iznad Le, ali da se to sredi ako nemaš iskustva, taman dok ih središ i ukapiras kako treba, zreo si za penziju.... za 90% korisnika koji ne barataju baš materijom Le/Tr je idealno rešenje jer može veoma pristojno da se sredi, i lako, i ima mnogo materijala.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

tdamir66
12.03.2023, 09:46
X6 i Xa su bukvalno iste klavijature, uz par razlika, interna memorija na Xa je 16 na X6 32mb, Na Xa može maksimalno 512 mb ram, dok na X6 može 1gb ukoliko uspeš da uloviš tu memoriju koja je ređa nego jednorogovo mudo...
Xa ima lošije dirke od X6 ali su tu negde sa Le.
Nedostatak X6 je taj što nema numeričko biranje, pa se boje menjaju preko kotura, ili onih prečica ispod ekrana.
Tonski obe jesu 5 klase iznad Le, ali da se to sredi ako nemaš iskustva, taman dok ih središ i ukapiras kako treba, zreo si za penziju.... za 90% korisnika koji ne barataju baš materijom Le/Tr je idealno rešenje jer može veoma pristojno da se sredi, i lako, i ima mnogo materijala.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Što ćeš sada svirati ....
Sviraš kada si u penziji ....ono rasterečen bez briga i obaveza 🤣🤣🤣