PDA

Pokaži Full Verziju : Haris Dzinovic - Pusti me


cane612
11.03.2009, 01:22
moram ovo jednoj devojci da odsviram zato pomagajte ....

EmirTotic
11.03.2009, 01:30
intro Dm,G,C,Dm/2x
Dm F C Dm C G Dm
Zbog tebe noci varaju zore,zbog tebe laze san
Dm F C Dm C G Dm
Istinu kriju te oci tvoje,pusti me sad je kraj

Ref:
Dm C Dm C Dm F C G Dm
Pusti me,pusti me, odlazi kasno je,kasno za bolje dane
G Bb Dm Bb C G Dm
Sama kad ostanes vidjeces kako je,kako je bez mene / 2x

intro Dm,G,C,Dm/2x

Zasto ti usne ljubise lazno,zasto li boze moj
Nista ti nije bilo vazno,a bio sam samo tvoj

Ref:

milanche007
11.03.2009, 02:14
forspil:dm-gm-cm-am-dm
strofa:dm-gm-dm -cm-am-dm. x2
ref:dm-cm-dm-b-gm-dm
gm-b-*-dm-b-gm-a-dm
* to ti je cis u basu,a adur u desnoj ruci.
iskreno mrzelo me da pisem reci,pa sam ti ovako napisao inace tu su ti svi akordi koji mogu da te snadju.pozdrav;)

makso68
11.03.2009, 10:24
Strofa:d mol,g mol,d mol,C dur,a mol,C dur,d mol/2x
Refren:d mol,C dur,d mol,B dur,g mol,d mol,g mol,B dur,d mol,B dur,g mol,A7,d mol
Foršpil:d mol,g mol,C dur,a mol,d mol/2x
Ima tamo u demo sekciji,ja sam postavio,podavno,pa možeš i čuti,sam sam ja odradio u c molu,d mol je Harisova intonacija,a meni,baritonu je to malo povisoko.Pozdrav i lijepo zabavi tu curu,nemoj nas brukati!!!!

svrakan
11.03.2009, 10:53
Makso ti je tacno napisao,tako sviraj

medino
11.03.2009, 11:10
maksina verzija je tacna...

milnik
11.03.2009, 11:30
Najtacnije od svih ponudjenih! Ima jos par ispravki ali nisu ni bitne, samo napred. Mislim da nece da ti zameri i ako ne bude savrseno.

svrakan
11.03.2009, 11:39
Aj molim te ako te ne mrzi napisi koje su to ispravke?Ima samo jedan deo gde prelazi bas linija preko cis ,ali to aranzer nemoze da odsvira osim ako nije ritam isprogramiran na varijaciju?Ako te ne mrzi.

milanche007
11.03.2009, 13:35
zao mi je kolege sto vas moram ispraviti,ali moja verzija je najtacnija.ja sam sinoc bas zbog decka poslusao pesmu i ispisao prave harmonije kako jesu.kao prvo u strofi posle onog amoll-a nema uopste c dur-a vec se zavrsava sa d moll-om,takodje i u refrenu ima nekih gresaka oko b dur-a i g moll-a.ne bih to pisao da nisam sinoc bas obratio paznju na sve to.a ako hocete da se zezamo sa harmonijama mogu i tako da raspisem harmonije pa ko se kako snadje,mislim da bi promena akorda isla maltene na svaki slog....a ako mislite da nisam u pravu,vi uzmite pa sknite pesmu,hheheh.pozdrav svima;)
Dodato:
jao ljudi izvinite pogresio sam u pisanju,ja pisao sve u sa molskim oznakama,izvinjavam se svima...evo sad cu da ispisem pravilno.uzassss.
jos jednom kolege izvinite

svrakan
11.03.2009, 13:45
E Milanche.. :)

milanche007
11.03.2009, 14:14
forspil:Dmoll-Gmoll-Cdur-Amoll-Dmoll x2
strofa:Dmoll-Gmoll-Dmoll-Cdur-Amoll-Dmoll x2
refren:Dmoll-Cdur-Dmoll-Bdur-Gmoll-Dmoll
Gmoll-Bdur-*-Dmoll-Bdur-Gmoll-A7-Dmoll
*-cis u basu,a cis-g-cis u desnoj ruci(A7)
eto ispravke evo sad je lepo isipisano.e sad tvrdim da je ovo tacno,uz postovanje prema starijim kolegama:D
pozdrav svima
Dodato:
ljudi pucacu sebi u glavu pogledajte sta mi je komp uradio
Dodato:
u mesto ovih glupih smajlija ide Dmoll:mad:

makso68
11.03.2009, 17:25
zao mi je kolege sto vas moram ispraviti,ali moja verzija je najtacnija.ja sam sinoc bas zbog decka poslusao pesmu i ispisao prave harmonije kako jesu.kao prvo u strofi posle onog amoll-a nema uopste c dur-a vec se zavrsava sa d moll-om,takodje i u refrenu ima nekih gresaka oko b dur-a i g moll-a.ne bih to pisao da nisam sinoc bas obratio paznju na sve to.a ako hocete da se zezamo sa harmonijama mogu i tako da raspisem harmonije pa ko se kako snadje,mislim da bi promena akorda isla maltene na svaki slog....a ako mislite da nisam u pravu,vi uzmite pa sknite pesmu,hheheh.pozdrav svima;)
Dodato:
jao ljudi izvinite pogresio sam u pisanju,ja pisao sve u sa molskim oznakama,izvinjavam se svima...evo sad cu da ispisem pravilno.uzassss.
jos jednom kolege izvinite
Ima majstore C-dur,prolazno.Svirao sam sa ljudima koji i sad prate Harisa na koncertima,pa valjda oni znaju.Na kraju,nije ni bitno,ne želim da se prepucavam.Inače,nastavnik sam muzike;sviram klavijature,bas,gitaru i violinu i mislim da imam zavidan sluh i poznavanje harmonije.
Dodato:
I još nešto;šifre molskih akorda se pišu malim slovima.Pozdrav!!!

laky
11.03.2009, 21:59
Evo ukratko, malopre mi pobrisa tekst, pa me mrzi ponovo da kucam:(
Obojica ste ispisali istu verziju od akorda do akorda.
E sad, sitna crevca.
Na snimku nema Cdura posle Amola. Mozda ga na koncertu sviraju, treba cuti. Jedini problem je sto je slog reci "Laze" kratak, na La-svira Cdur, a na ze-svira Amol. No, nije bitno.
Oni sitni prelazi na basu nisu nesto bitni. Onaj Cis je na sestoj sedmini takta, a ona dva C i B su cak na sedmoj sedmini.(Da ne pisem sad). Tako da uopste nisu vazni, pogotovo ako se svira na aranzeru, a jos ako se svira za devojku ...;)
Inace predlozio bih (ne mora da se usvoji):D, da se Dur pise velikimj slovima , a Mol sa Vlikom slovom i "m". Lepse je i preglednije.;)
Jos ako bi se raspisivalo i po taktovima ...

medino
11.03.2009, 22:05
napraviste bajku od obicne pesmice sa 5,6 akorda...show

milanche007
11.03.2009, 22:30
@ makso68 posto ste profesor muzike onda bi bilo glupo da se ja raspravljam sa vama jer ja nemam nikakvu skolu,mislim nije kulturno.viste ipak akademski gradjanin i ja to cenim.samo mislim da da tamo nema c dura,a to sto su vam rekli harisovi muzicari,mogu to da prihvatim pod jednim uslovom da imaju apsolutni sluh,ima u tom orkestru takodje tezgarosa sa jako dobrim sluhom kao sto sam i ja.pozdrav

cane612
12.03.2009, 00:23
sta bi ja bez vas i bez ovog foruma nista! HVALA VAM JOS JEDNOM !!! :D

gogspa80
12.03.2009, 00:45
dobra pjesma, i ja je bas ovih dana naslusavam da je mogu skinuti...
znali netko dali ima ritam okacen koji bi pasao za ovu pjesmu?

svrakan
12.03.2009, 00:49
7/8 u milion varijanti,koji god hoces

Sejox
12.03.2009, 00:56
Eto rijesili ste stvar.
Ali po meni,nemate razloga za ovoliku polemiku.Jos cete poceti i da se zamjerate zbog harmonije.
Bilo ga "prolazno" C ili ne bilo,uopste ne smeta.Moze i ovako i onako.
Volim kad su sugestije i ispravke,bez zatezanja.Lako to citam....

I na kraju,bez obzira na 5-6 akorda,meni je pjesma DOBRA i volim je cuti.

A ritam je naravno 7/8.U originalu,sa malo izrazenim dobosom,ali i ne mora tako.Izaberi neki,
odredi tempo i opleti.

Pozdrav,

Enes-am21
12.03.2009, 01:02
Cane, jel to cura hoce da te se otarasi pa hoce da joj to sviras???=))

medino
12.03.2009, 01:06
resili...kulturno i civilizovano...tako se to radi kad je dobra ekipa i ok momci u pitanju...e sad,nadamo se da ce momak sa pocetka teme ( IZVINJAVAM SE sto sam zaboravio nick ) da ocara devojku,pa sve da bude " u fulu"

Sejox
12.03.2009, 01:07
Ma hoce ona da je @cane "pusti...." na miru,vise jednom....;)

cane612
12.03.2009, 16:38
E sejoroland to je suvise licno pitanje .... :D ;D

medino
12.03.2009, 16:41
ma pusti ti seju,nego nam reci kakve su reakcije te ribe bile...to cekamo da cujemo :D

cane612
13.03.2009, 14:14
! posto sam cuo od njene drugarice da oce da me sutne zato sam trazio ovu pesmu i onda kad sam joj odsvirao ovu pesmu mislite da me je sutnula.... :D

tesla
13.03.2009, 14:16
ee carko za zenom i autobusom nikad nemoj juriti UVEK DODJE DRUGI tj DRUGA

Millan
13.03.2009, 14:34
Ma, 'oce te drugarica, pa smislila pricu...;)
Ne prastaj ni jednoj!:D

medino
13.03.2009, 21:40
e cane,cane,prevarantu stari...ccc =((

murtson
06.05.2009, 23:17
cane. šta je bilo sa ženskom,je li te pustila?

vazdagazda
07.05.2009, 15:40
a sve ostalo je majstorluk,samo kad ovde ubacim pomjere se akordi

Intro Dm,Gm,C,Am,Dm/2x
Dm___________Gm___Dm__C______Am__Dm
Zbog tebe noci varaju zore,zbog tebe laze san

Dm_______Gm____Dm_C______Am__Dm--C-Dm
Istinu kriju te oci tvoje,pusti me sad je kraj

Ref:
Dm______________C____Dm___Bb_____Gm____Dm
Pusti me,pusti me, odlazi kasno je,kasno za bolje dane
Gm_______Bb____ Dm__C_Bb_____Am_Gm___Am___Dm
Sama kad ostanes vidjeces kako je,___kako je bez mene / 2x

Intro Dm,Gm,C,Am,Dm/2x

Zasto ti usne ljubise lazno,zasto li boze moj
Nista ti nije bilo vazno,a bio sam samo tvoj

svrakan
07.05.2009, 16:20
Vrlo interesantno.Ja bi ovu temu zakljucao,ovo vec nema smisla po meni.

Vaxter
07.05.2009, 19:44
Vala bash!