PDA

Pokaži Full Verziju : Problemi koji nastaju prilikom potraznje akorda za Pesme


laky
09.03.2009, 20:21
Na forumu je primetan problem kada neko od clanova trazi da mu se pomigne u vezi neke pesme.

Kao prvo, primetna je, najblaze receno doza, bezobrazluka, prepotencije i netolerancije pojedinih clanova. Sta oni rade?
Uzimaju sebi za pravo da omalovazavaju clana koji trazi pomoc. Kako? Komentarima tipa, "to su obicne pesmice od dva akorda, tralala, uzmi pa skini i sl".
Jednostavno ne moze tako! Ako neko trazi pomoc, pa makar bio u pitanju i samo jedan akord, treba mu pomoci! Ili pomozi ili nemoj komentarisati. Ovde se zaboravlja da mnogi clanovi nisu profesionalni muzicari, da ima mnogo samoukih muzicara, da ima i onih koji su u stranim zemljama i nemaju mogucnost da se obrate nekom osim preko interneta.

Kao drugo, desava se da neko odgovori na zahtev i postavi svoju verziju pesme. SUPER, BRAVO, ODLICNO! Ali, desava se da i tako postavljena verzija ima neke male greskice i onda se javi neko treci i lepo te greske ispravi. I sta se onda desava? Onaj koji je postavio prvu verziju se ponasa "uvredjen". Zasto?
Nema razloga. Ako te neko ispravi to je dobro, jer ces i ti nauciti nesto novo. Najbolje u takvim situacijama je da se zahvalis kolegi jer ces ti mozda sutra u nekoj drugoj prilici na isti takav nacin pomoci nekom.

Cesto se postavljaju pitanja tipa "zasto se tek sada javljas? zasto se nisi javio pre? i sl". Kakve to veze ima? Svako se javlja onda kada moze ili misli da treba da se javlja. Zasto odmah u svemu traziti zadnje namere?
Hajde onda da postavimo i ovakvo pitanje. Zasto se ne prozivaju oni koji se UOPSTE nisu javili? Na forumu ima par stotina vrhunskih profesionalnih muzicara, od toga par desetina u samom vrhu estradne scene u Srbiji. Da li treba njih da prozivamo sto se ne javljaju i pisu akorde pesama? Naravno da ne. Oni itekako, kao i mnogi drugi, daju svoj doprinos radu foruma, ali na drugim temama.
Dakle, pustiti stvari da idu svojim "normalnim" tokom. Neka svako napise svoju verziju pesme, ako nije dobro uvek ce se naci neko da pomogne. Znaci slobodno napisite vasu verziju ili kako mislite da ste skinuli ili da treba svirati, i to bez bojazni da ce vas neko degradirati. Samo na taj nacin cete se izgradjivati i nauciti nestoi novo.

A sve ovo je bitno jer, kao trece, ovaj forum propagira NEKORISCENJE midi fajlova. OK. Najbolji nacin nekoriscenja je da se nauci pesma.

I kao cetvrto, uz sav respekt za trud i vreme koje moderatori ulazu, desava se da im neke stvari jednostavno promaknu. Pravila foruma, decidno ne sadrze gore pomenute kategorije, ali bih zamolio da se povede racuna o clanovima koji su pocetnici, amateri i sl. Naravno uz konstataciju da su SVI clanovi bez razlike isti pred zakonom;) (pravilnikom).
pozdrav

Enes-am21
09.03.2009, 22:09
Znam zbog cega je ova tema nastala, i slazem se s tobom Laky... bez uvrede, ali meni se nekad cini da neki od moderatora jednostavno ne zele ili ne mogu ili ne znaju priznati da su pogrijesili... mozda na ovo dobijem neku kaznu, ban ili slicno, ali tako mi se cini.. upravo kako si rekao, ako sam nekog ispravio, ili ako je mene neko ispravio, bice mi drago jer cu i ja nesto novo naucit, a tako bi i ostali trebali... postujem sve ovdje, i drago mi je da sam clan ovog foruma, i nikom nikad ne zelim zlo.. neki od clanova me znaju licno ili preko msn-a, i mislim da ce svi potvrditi ovo sto sam rekao... pozdrav svima...

Vaxter
09.03.2009, 23:52
Za pochetak, premestio sam temu u Komentare i pitanja, poshto ovim Enesovim postom tema skrece u prituzbe na moderatore, i ne ostaje na pravcu zakoji je laki temu otvorio. :)

Elem, Enese, treba li ovo da bude neka provokacija, ili pokushaj ogradjivanja u samom startu?
Mislim na to pominjanje bana, i slichno... ;)
Deluje kao u fazonu, daj da ja kazem da mislim da cu dobiti ban, pa ako me banuju oni ce ispasti slepci... :))
Ne vidim ni jedan razlog zbog koga bi ti bio banovan.
Nisi prekrshio ni jedno pravilo, osimo mozda nekog oftopika, ali hajde...
Nije ni bitno.
Svaka tema ovde ode u off...
Pretpostavljam da je svima zanimljivije da se zale na nas nego da daju neko konstruktivno reshenje.
Laki je lepo krenuo, ali mi se chini da se tema nece dalje razvijati u tom pravcu...
Elem...
U chemu je problem...
Ono o chemu ti, Enese, prichash nije samo kod moderatora, vec kod svih chlanova sajta!
Znam da mene prvog dobar deo starijih, po godinama, chlanova ne uzima za ozbiljno.
Bash zbog godina!
Iako znam mnooogo vishe stvari od dobrog dela njih.
Ljude nervira kada im se pojavi neki "klinac" i krene da im objasnjava stvari.
I onda reaguju kako reaguju...
Josh kada klinci to urade pomalo drchno ili sa visine, ochekuj okrshaj kod OK korala 100%... :))
Imao sam ne znam koliko puta izjave, kada dam nekome opomenu, kako te nije sramota, otac mogu da ti budem, i sl.
Iako sam im se obratio sa punim poshtovanjem i persiranjem.
Iskreno...
Bash me briga, pravila su ista za sve...
Ali eto...
To je problem...
Shto je najgore, shto mladji chlanovi, to drchniji...
I to vishe nerviraju one koji bi mogli "ochevi da im budu".
Zali mi se OGROOOMAN broj ljudi na dechurliju, a pritom vecina njih i mene tu ubraja, ali ne smeju to da mi kazu.
Licemerje...
Ali, realno, nisu daleko od istine...
Ali, sa druge strane, mldji chlanovi vishe poshtuju pravilnik nego stariji...
Sad, ja pokushavam, sa ostatkom moderatora, da pronadjem neku sredinu, a chlanovi bash "pomazu" u svemu tome...
I ja tako pishem romane, a niko ih ne chita, i onda sve svi ljute i zale sa punim pravom shto dobijaju opomene i banove...
I eto... :)
Vas par ce ovo prochitati, i toliko o tome...
Ostali dodju da downloaduju, onda neshto nalupaju po forumu i dobiju opomene, i krecu zalbe...
A niko ne chita ono shto treba...

mladenkom
10.03.2009, 00:07
shimanovci siti^:)^....u pravu si sve,al sta ces,tako je kako je,bice bolje nadam se

Enes-am21
10.03.2009, 00:10
Ma nije nikakva provokacija... ;) opet mislis da provociram... sto se bana tice, kontam, mozda ce se neko naci uvrijedjen i jednostavno me banovati... shvatam te da se trudis 200% da bude sajt kako treba, i svaka cast, uspjevas 190%... i naravno da nisu svi regularni, jer da jesu onda to ne bi bilo zanimljivo :D... ja sam ovdje prvo sto sam muzicar po struci, to mi je zivot.. kao drugo, kad sam kupio pa800, da nije bilo ovog sajta, ja bih i sad samo gledao u njeg diveci mu se =))... i dosao sam na ovaj sajt zbog obostrane pomoci... i da meni ljudi pomognu, i da ja svakako pomognem svojim znanjem o muzici... sad, malo je smijesno da se onolika diskusija podigla oko jedne Seherzade i njenih akorada ali eto tako je ispalo... ja sam perfekcionista u svom poslu, i ona ispravka akorada koja se desila na navedenoj temi, odnosno pjesmi, bila je samo ispomoc jer je kolega rolandinjos ispisao 98% tacnu harmoniju... joj vax, hebat ces mi sve sto se vracam opet na ovo...=))...
uglavnom, ono nije bila prituzba na moderatore, vec samo iznosenje licnog misljenja.. naravno da to ne rade samo moderatori i apsolutno si upravu za starije kojima smeta kad im mladji 'prosipaju pamet'... al eto, sve je to dio svakodnevnice...pozzz

romario
10.03.2009, 02:55
Eto,jučer sam baš svirao šeherazadu...

Sad nisam siguran da bi napisao baš iste akorde koje sam
odsvirao jučer.

Većina nas je tu pjesmu davno skidala,ako je uopće skidala s originalnog snimka...I puno pjesama je skinuto prije dosta godina.

Normalno je da tokom godina se može "pobjeći" od verzije koja je
naučena prije mnogo vremena.Ali ta pjesma i dalje zadržava svoju
osnovnu formu,što je i slučaj u onoj drugoj temi...

Na to se ne treba gledati kao na grešku.