PDA

Pokaži Full Verziju : VST Instruments


Dacky1984
01.03.2009, 02:39
Pozdrav svima

Da li je neko od vas pokusao da VST instrument (bilo koji) usempluje tj. da usempluje ton po ton koji mu odgovaraju i da napravi multisample, pa da onda to koristi na odgovarajucoj klavijaturi. Eto cisto bih Vas zamolio za par saveta ko je imao iskustva sa time u smislu kako se kasnije ti sample-ovi cuju na razglasu i tako dalje bla bla bla znate vec. Konkretno me zanima za Korg pa1xpro.

Pozdrav

Marko_kraljevic
01.03.2009, 04:25
radio sam konvertovanje vst,kao i semplovanje sounda od njih..sta da ti kazem u 80% slucajeva nije ni nalik onome sto cujes u PCu.program exteme sample converter ima u sebi opciju konvertovanja VST.obicno odradim u sf2(soundfont) format,pa posle toga sa awave konvertujem npr u triton kmp format.ima intrumenata koji "ispadnu" sasvim lepo i korektno..ali npr sax,violina nema teorije da zvuci posle konverta kao u programu.odradim i vise layera,ali opet to nije to.a i nemam zivaca posle te layere "utezati" kako treba da bi licilo na izvorni zvuk tog vst..ne isplati se,treba puno vremena i zivaca za te za*ebancije i pitanje je opet kako bi to radilo.

Vaxter
01.03.2009, 06:31
Marko, ne meshaj stvari...
To shto si ti radio je konvertovanje semplova spakovanih za soft samplere.
VST Instrumenti nisu samo soft sampleri, kako vecina njudi kod nas misli.
Samplovi nisu jedina stvar ikad izmishljena za muziku, a daleko od toga da su najbolja...
VST Instrumenata ima i u obliku soft sintova ili sintova sa integrisanim samplovima koji su preradjeni i sl.

Marko_kraljevic
01.03.2009, 13:39
znam to Vaxter,ne mesam stvari,naveo sam samo jedan primer i nacin rada,kako VST sound uraditi i prilagoditi nekoj klavijaturi.konkretno kad sam opisao rad,mislio sam na Lin plug sax lab VST.a extreme sample konverter nije u PRAVOM smislu konverter,vec mu zadas koje ces tonove kao i velocity da sempluje iz nekog vst,kao i duzinu trajanja tog sempla,i onda program "odsvira"(kontrolise) doticni VST i usnimi njegove zadate tonove kao wav i to posle mozes snimiti u neku "mapu " kao bilo koji format koji extreme sample konverter podrzava.ja izaberem SF2 jer iz njega posle mogu u druge formate da konvertujem.sa awave studio.nadam se da je sad jasnije ;)
znaci nebitno je li u pitanju soft synth ,sa svojim bojama,da li su doradjivani(editovani)ili neki sempleri od vst-a