PDA

Pokaži Full Verziju : Kako podesiti tc helicon voiceworks plus


markomuzicar
28.02.2009, 12:59
Caos svim clanovima yu midija ovih dana sam nabavio ovaj novi tc helicon voiceworks plus pa me zanima da li ga je vec neko provalio da mi ukratko napise kako najbrze da uradim presete za terce ono c,cis, d dis itd... postvke za efekat i pitch korekciju...hvala unapred

svirko
28.02.2009, 13:11
Pozdrav prijatelju!

evo ja ti imam TC Helicon VoiceWorks, i evo odmah za početak, za terce, doljnje i gornje, najbolji su ti preseti 2x2Bellow i 2x2Above, s tim da se moraš malo igrati sa uključivanjem i isključivanjem pojedinih dionica glasova.
Harmoniju stavi na CHORD, Cmin, i malo se igraj.
TC Helikon izgleda bauk kad jednom počneš radit sa njim, no međutim, malo kad bolje shvatiš postavke, ide sve ekspresno.
Pitch korekciju si stavi na otprilike 85%

Eto, ovo je bilo na brzinu, pa ako te još šta zanima, tu sam, e sad kad ću bit opet na forumu, to je već pitanje.

Srdačan pozdrav

mirza050
24.05.2009, 14:17
pozzz. ja sam skoro nabavio tc-helicon voiceworks, pa ako bi se moglo dobiti nekih osnovnih uputa sta je dobro koristiti za pocetak jer stvarno ima dosta opcija koje malo zbunjuju. thnx

svirko
24.05.2009, 14:27
Ajde prijatelju,

ako ti nije mrsko, malo sačekaj,
pa ću ti prepisat neke postavke, a ako hočeš, mogu ti prepisati i iz svih preseta koje ja koristim, neke veličine, da su ti svi efekti, na svim presetima isti.
Btw, za početak si koristi preset 49-AngelChoir, on ti pokriva većinu toga.

mirza050
24.05.2009, 14:29
ok. puno hvala !!!!

svirko
25.05.2009, 21:16
Evo,
s obzirom da ne stane u tekstualnom obliku, nego u NotePad-u,
kratka uputstva za namještanje TC Helicona.
Kasnije ću napraviti jedan ozbiljniji tutorijal, sa slikama.

korg
02.07.2010, 00:39
Molim Vas jel ove postavke vaze i za voicelive2?

svirko
02.07.2010, 08:14
@korg,

da ti pravo kažem, nisam siguran, al mislim da bar ove postavke, što se tiče nekih ekvilajzerskih namještanja, volumen itd, namještanje kanala, filtera, trebalo bi da rade.
VoiceLive2 je normalno modernija naprava, pa samim tim ima i neke još naprednije funkcije.
Pokušat ću malo usporedit VoiceLive2, mislim uputstva, i VoiceWorks, da vidim šta imaju zajedničko.;)

korg
02.07.2010, 12:30
ok!bio bih ti zahvalan kad bi mi to ucinio!!

svirko
02.07.2010, 14:10
Eh ovako kolega @korg,

u principu, imaju manje više iste postavke nekih efekata, tipa Delay, Hall, Chorus, reverb, jedino što je i na tom dijelu raspored onih gumbova skroz drugačiji.Znači na Voice Liveu, recimo gumb Reverb ima direkt izbočen na sebi, dok recimo na VoiceWorksu moraš za postavke ulazit u MENU...
Hbga, ne preostaje ti ništa drugo nego se igrati još malo, sa Wizard, Edit i tim "sitnicama".
Ako gdje zapne, tu sam...

DjoleBn
28.09.2011, 13:47
Evo da ne otvaram novu temu, htio bih da mi neko objasni ako zna, sta treba paziti pri kupovini polovnog procesora? Isto tako me interesuju njegove mogucnosti, koliko moze izmijeniti glavni vokal, nisu mi toliko bitni prateci glasovi. Vidjeo sam da koristi Voice Morphing tehnologiju, i moze li mi neko objasniti o cemu se radi? Pozdrav