PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa PIGINI


jaki1983
25.02.2009, 19:32
Pozdrav svima!
Nakon kraćeg raspitivanja, odlučio sam se za klavirsku harmoniku PIGINI 55/P45, potrebnu za muzičku akademiju.
E, sad, tek je tjedan dana kod mene, a ton A3 mu od jučer ne radi na picolo registru.
Prije nego je odvezem dileru za HR, dali ima tko kakvu ideju što bi to moglo biti? Ne vjerujem da je do razrade jer ostali tonovi na tom registru se čuju. E, da, imam još zamjerku što se čini jako raštimana na svim registrima. Pogotovo kad se stisne odjednom neki kvintakord. Onda se čuju neki vrlo duboki tonovi koji nisu stisnuti, a nastaju kao nusprodukt.
Nije valjda da su sve PIGINI harmonike tako loše?
Ili samo ja nemam sreće? :(

Dell
25.02.2009, 19:58
pusta li ti zrak kad upres a3?

shtimerserviser
25.02.2009, 20:42
Bez ralike dali je harmonika nova ili polovna,defekti nisu strashni.Tako reci da se to napraviti za pola sata, ali nediraj sam nishta.Odnesi serviseru i bice sve u redu. Samo me interesuje : Dali ti daje rashtimovano na master registar / tuti /Ako je odgovor da, treba shtimovanje.

jaki1983
26.02.2009, 00:56
Da, zvući raštimovano na masteru, ali samo od mali e do c1 i od f3 do c4. Izmedju c1 i f3 zvući skroz u redu. Mislio sam da harmonike dolaze naštimane iz tvornice. No, očito sam bio u krivu.
Svejedno, hvala na odgovoru.
Pozdrav,

jaki1983

Enes-am21
26.02.2009, 19:46
druze, PIGINI harmonike su poznate po tome sto se cesto kvare... tako da ce i ta tvoja vise boravit na servisu nego s tobom... daj Boze da grijesim, al tako je u 99.99% slucajeva...

MICKY
26.02.2009, 20:33
@jaki1983
Jarane i ja imam tu istu harmoniku i koristim je u srednjoj muzickoj.
Ja sam je kupio od covjeka po imenu Momcilo Popovic koji je diler za PIGINI u Hrvatskoj.
Sto se tice rastimavanja, ja tu nisam imao problema.
Ja sam je rastimavao tako sto sam radio hromatiku na svakom registru gore-dolje.
Također meni je naglaseno da mi neki tonovi nece svirati u pocetku dok je ne razdarim, i tako je i bilo, otprilike.
A za ovu informaciju moram da te razocaram,svaka harmonika, ako je nova iz fabrike, je nastimana i spremna za rad, a kod tebe je to bila neka greska.
Sto se tice informacije da su PIGINI harmonike lose, tu se jednim djelom slazem sa tobom,jer ima stvarno fus modela koji se malo-malo pokvare.
Cist primjer je kod moje profesorice harmonike koja ima Sirius Milenium i non stop joj se kvari, doduse ona svira kao musko i toliko hrza harmonikom da nije ni cudo!!!
Toliko od mene, javi ako zatreba pomoc.
Pozdrav,
Mirza-Sarajevo

Enes-am21
26.02.2009, 22:12
Mirza Sarajevo??? ko ti je profesorica? I ja sam zavrsio muzicku u sarajevu... vjerovatno se znamo, ja sam sad na akademiji...

MICKY
26.02.2009, 22:26
Profesorica mi je Belma Sarancic.
Mozda se i znamo, ne mogu te bas prepoznati na ovoj slici, malo je mutna.
Pozdrav

Enes-am21
27.02.2009, 00:08
aha... mislio sam da je melita... hajd ako hoces dodaj me na msn, da ne zauzimamo forum ovim pricama...

jeftabgd
27.02.2009, 00:15
Ja ne mogu da verujem da sa novom harmonikom ima takvih problema.To je,bre,da ubijes nekog.:mad:

jaki1983
27.02.2009, 08:13
@MICKY
Da, i ja sam uzeo harmoniku od Popovića, danas popodne ide kod njega da sredi to s tonovima (tj. da ju razradi na brži način jer meni treba ispravna harmonika odmah, bliži se prijemni, treba vježbati). Jučer mi je ispao iz ležišta onaj remen koji drži lijevu ruku (onaj tamo kod basova), tako da je to bila kap koja je prelila čašu. Ovo mi je prvi put da sam kupio novu harmoniku takvog tipa, ali stvarno nisam nikad očekivao da će harmonika koju sam platio 7200 evra imati takvih problema.
E, da, i da te pitam još...
Što s njom ako se bude i dalje kvarila kad istekne garancija? Dali onda PIGINI postaje vreča bez dna što se tiće troškova popravaka ili su to samo "dječje bolesti"?
Eto, to me samo zanimalo.

Pozdrav,

Josip - Zagreb

MICKY
27.02.2009, 09:51
Jarane, drago mi je da si je odnio na servis, i to ti je bila njbolja opcija.
A sto se tice ovoga na kraju, tj.da se malo-malo kvari, to ti jarane ne mogu bas precizirati.
Kao sto sam naveo na proslom komentaru, ako je to neki fus model on ce se malo-malo kvariti.
Ja sam svoju kupio prosle godine negdje u septembru i hvala bogu da sada se nista nije pokvarilo, radi kao sat.
A sto se tice tvoje za nju ne znam.
Pazi, harmonike PIGINI su jake harmonike i uglavnom ako se neke kvare to je do proizvodjaca,jer se nekad desi da naprave neki model koji se non stop kvari.Primjer je harmonika kod nas u srednjoj, znaci skolska.
Malo-malo pa se pokvari.
Ili odu piskovi, ili se tipke rastimaju i tako...
Uglavnom, bitno je da si ti svoju dao na servis i to ti je najsigurnije.
A sto se tice garancije i toga, ako se bude kvarila u toku garancije nekoliko puta, e onda jarane se ti trebas izboriti da dobijes novu istu harmoniku.
Toliko od mene, ako ti jos sta zatreba javi se na moj MSN.
Pozdrav,
Mirza

shtimerserviser
27.02.2009, 14:45
jaki1983 NEMOJ DA SE RAZOCARASH DA JE HARMONIKA FUSH.Moguce je:Da bi spazili rok narudjbine, majstor koji sklapao glasove ili nije obrisao od mast/radi korozije/glasove ili glavni majstor shtimer nije to dobro uradio.Odnesi u servis i to ce da se sredi/ako je taj dobar majstor/

jaki1983
27.02.2009, 18:59
Eto, došao iz servisa. Uzrok nevolja - vosak se zavukao u piskove. Komentar dilera je bio da harmonika nije raštimana i da mi se tako čini, te da će sve doći na svoje mjesto. Mislim, nije to sad u masteru tako jako raštimano da se neda slušati, ali mene smeta. Vidjet ćemo, ja bih bio najsretniji da je stvarno samo stvar u razradi instrumenta.

shtimerserviser
28.02.2009, 01:03
ZNACI DA VOSAK NIJE BIO DOBAR I PRSKAO JE.Probaj na MUSET kako shtima i normalno i MASTER. /Idi sa hromatikom jedan isti ton na otvaranje i zatvaranje/ Ako neshtinuje,NESHTIMUJE, NEMA TU :TREBA DA SE RAZRADI, zashto ondak shtimuje na odredjena mesta.INSISTIRAJ DA PROVERI SA SHTIMEROM TONOVE KOJE MISLISH DA NESHTIMAJU,A ZASHTO I NEPROVERI SVE TONOVE.BUDI UPORAN I INSISTIRAJ, CIM SVIRASH BARITONKU NISI BEZ SLUHA.POZDRAV

Maestro92
02.04.2009, 12:01
To je zato sto se danas harmonike rijetko prave runo, sve je fabrički i onda su kvarovi normalna pojava!!!!

shtimerserviser
02.04.2009, 16:43
Maestro 92 Dajesh neke komentare samo za da bi neshto napisao ili znash kako se pravi harmonika. Za pojedine marke kola,helihopterei i slicno, kaze se da se RUCNO RADE i prem da ima toliko elektronike, a ti kazesh da se harmonike ne prave RUCNO VEC FABRICKI. KO RADI U TE FABRIKE ? LjUDI ILI SAMO ROBOTI /mashine/ a i te mashine mora covek da ih programira i kontrolira. HARMONIKA NIJE SAJZER. POZDRAV

Dell
02.04.2009, 21:29
moj skoro pa vrsnjace obrati paznju na datum teme ili napisi nesto kako bi pomogao ;) vidim da si nov pa necemo mnogo zamjeriti ;)