PDA

Pokaži Full Verziju : Primedba na Demo snimke


Boban010
23.02.2009, 19:17
Imao bi primedbu na uredjenje rubrike Demo snimci gde se u prvi plan stavlja ime onoga ko je svirao a retko gde stoji i naziv klavijature na kojoj je demo uradjen.Mozda gresim ali smatram da bi korisnije bilo kad bi u naslovu bio naziv instrumenta u kombinaciji sa izvodjacem a ovako mi se cini da bi tema mogla da se zavede pod"Ajde da se hvalimo".
E sad ukoliko je demo dobro odsviran svako od nas ce sigurno obratiti paznju na ime izvodjaca!

mykeli
23.02.2009, 20:23
Pa mozda si i u pravu!
Sad ce se konsultujemo...

Boban010
04.03.2009, 01:03
Dokle se stiglo sa konsultacijama u vezi sa temom "Pera i Djoka sviraju tarabu"?

Vaxter
04.03.2009, 01:09
Josh smo na nekim bitnijim stvarima, ali izjasnite se svi sami... :)
Poshto bi u sluchaju toga da se pishu instrumenti, bilo tone tema...

Boban010
04.03.2009, 01:15
Mozda i ne bi ako bi smo ih svrstali u grupe i podgrupe,slicno kao u download sekciji!

Sejox
04.03.2009, 01:22
Evo na primjer,da li ti odgovara ovakav naziv teme za demo:

"PA800-Boban010-Demo"

I u samom postu jos se napise,ako je jos neka klavijatura,naziv pjesme....

Ovo ja samo onako,malo razmisljam,ako sam te dobro shvatio.

TomyCroSound
04.03.2009, 01:38
Meni svejedno.
Možda bi bilo dobro odjeliti npr "Korg" pa samo korgov demo, "Roland" pa samo Rolandove klav, a nekakav ekstra tema za prezentiranje nekih autorskih pjesama ili bendova... Na primjer.

Vaxter
04.03.2009, 02:21
Pa, mozda bi i molo bash tako...
Amadeus mudro zbori oko podele...
Mozda ne bi bilo loshe po tipovima, mada to moze biti nezahvalno...
Ali ok je predlog...
Ae, uoblichimo kategorije, pa da se dela... ;)

Boban010
04.03.2009, 03:12
Moze ovako a i ne mora.Glavna tema DEMO SNIMCI a podteme:
Korg
Korg PA800,PA1X,PA2X
Korg PA50,60,80
Korg IS50-I30
Ostali
Roland
Roland E i G serija
Roland VA serija
Roland EXR i GW serija
Ostali
Yamaha
Yamaha PSR serija
Yamaha Tyros
Ostali
Ostale klavijature(one koje ne spadaju u gore navedene)

A sto se tice samog naziva demo snimka moze kao sto rece sejoroland,
Naziv klavijature-imena izvodjaca-naziv instrumentala ili pesme
Ovim nacinom postavljanja demo snimaka ili slicnim omogucili bi smo svima koji zele da cuju kako moze da zvuci neka klavijatura da lako nadju ono sto ih interesuje pa da se samim tim lakse odluce za kupovinu neke klavijature ili da uporede svoj rad sa nekim tudjim radom.

mladenkom
04.03.2009, 05:33
a sta ako neko svira na rolandu va7 i korgu TR,dje njega smestiti:confused:

kina
04.03.2009, 06:48
Mladene naprimjer recimo za to napravit jos rubriku
KORG-ROLAND-YAMAHA i ostale platforme zajedno.
To je moj prijedlog.
Poz.

mladenkom
04.03.2009, 06:59
pa da,mos i tako,al opet mozda je najjednostavnije kao sto Sejo rece,odma u naslovu staviti ime clana+ masine koje koristi

milanceshow
04.03.2009, 12:22
Mislim da je dovoljno da svako napise na cemu je odradjen demo snimak!

Marco7
04.03.2009, 12:31
Kao sto i se pise!Prvi ja pisem uvek kad postavim demo koje su klaviajture u pitanju.

romario
04.03.2009, 13:07
Ništa to ne treba mijenjati.

Obično piše na šta je odsvirano , a uvijek se može pitati...

Dell
04.03.2009, 13:30
a sta ako ne koristi uopce aranzer, nego sve odradi recimo u one man bandu i solo odsvira na harmonici, kontru ziva gitara itd.? nije sve u aranzerima

romario
04.03.2009, 14:24
Zato i ne treba ništa mijenjati....

makso68
04.03.2009, 14:57
Pa,možda nije loše da se napiše na kojoj je spravi odrađen demo.To bi dalo odgovore i na pitanja iz nekih drugih tema(kao,npr.Savjeti za kupovinu),a i da se čuje kako je ko napucao svoje kućne-kafanske ljubimce(Ne daj Bože ovo˝kućne˝).Pozdrav svima!!!!

svrakan
04.03.2009, 15:07
Ne znam sto se dize tolika polemika oko ovoga,stavis demo sa kratkim opisom,ko,sta, s kim ,s cim i svakom je jasno.Meni je ovako bolje nego pre.Poz za sve

caka012
08.03.2009, 13:30
Postoji mnogo kombinacija da bi se za svaku odredila tema... najbolje je da bude obaveza da svako napise na cemu je svirano i kraj.

smt2
08.03.2009, 13:55
Ja i moja frula ,sta ,kud.#o
Mislim da je ovako sasvim uredu a mali opis na cemu i kako se sviralo moze svatko dodati.Predlog naprotiv nije bio los.

Boban010
05.05.2009, 10:27
@rolandinjos
U vezi Mikijevih demo snimaka sam se salio sto sam tamo i napisao.Imam tako neki bezveze smisao za salu tako da je pozeljno uvek kad se nasalim i da kazem da sam to uradio.
Ipak dobronamerna primedba na demo snimke jos uvek stoji jer vidim da imate velikih problema.Kao prvo i sami vidite da vecina muzicara koristi demo sekciju za sopstveno reklamiranje pa u zelji da se zvuci bolje ne biraju se sredstva midi fajlovi,lupovi itd.Drugo,polemike oko toga kako treba srediti klavijaturu vise se ne vode ili vrlo malo se vode u sekcijama koje su za to predvidjene sto uvodi sajt u haos.Trece i najvaznije,teme se gomilaju (zamislite kad bi svaki korisnik imao demo temu)a bilo bi ih manje kad bi se grupisale na nacin koji je vec predlozen:recimo tema Korg PA50,60,80 pa u nju svi,pa onda u okviru teme uporedjivanje sopstvenog rada sa drugima,razmena iskustava,konstruktivna takmichenja u sredjivanju klavijatura i naravno razmena materijala.Vi ste moderatori te sekcije i sigurno imate da dodate u vezi problema sa kojima se suocavate.
Da naglasim:sve ovo je dobronamerno i za napredak sajta.
Pozdrav!

svrakan
05.05.2009, 11:01
Pa i ja se slazem sa Bobanom,samo iz jednog razloga kada neko kupi npr. novu spravu lupam Roland g70,nadje demo sekciju gde su postavljeni snimci tog aranzera od vise clanova,pa kada preslusa eventualno moze da se obrati za pomoc oko sprave,sada se vec bas nagomilalo a kako ce tek biti,znaci i moj je predlog da se DEMO SNIMCI podele po modelima ili bar po proizvodjacima,a ukoliko neko svira dve ili tri sprave,prioritet bi bio aranzer(znaci neko svira pa800 i npr. Fantoma)to bi stavio u demo sekciju Korg Pa800 s tim da bi onaj koji postavlja demo samo naglasio solo je Fantom,ovo je samo moje misljenje koje naravno ne mora da se usvoji,pozz

Boban010
05.05.2009, 11:14
Ma jok,dovoljna je jedna tema sa naslovom Kombinacije klavijatura!

svrakan
05.05.2009, 11:35
I onda bi se opet aranzeri mesali,a vecina svira na dva sinta pa bi bio opet corsokak,mada neka moderatori razmotre i mozda ce smisliti neko pametnije resenje.

milanceshow
05.05.2009, 11:47
Vidim da imate nove ideje oko kategorisanja demo sekcije......
Data vam je cela tema u kojoj ste vi gazde.......a pojedincima to ne odgovara.....cudno...

Ovo je sajt za muzicare ,tako da nebih voleo da favorizujem klavijature.....

@Boban010
Nema nikakvih problema zbog ovakve postavke u demo snimcima,nego ima problema u ljudima koji postavljaju demo snimke....

Mnogo je lakse kontrolisati TEME u demo snimcima,nego preslusati svaciji post i posle se juriti sa njim jer je podvaljivao midi fajlovima.....
Mi veoma dobro kontrolisemo reklamiranje,tako da ti nigde u demo snimcima nisi video da pise "Ovo je demo snimak moje klavijature,za sve informacije javite se na telefon ili mail!"
Ako neko hoce da kupi nesto od nekog,ni ti ni ja nemozemo to da mu zabranimo.....
Tako da nagadjanje da neko nesto prodaje ,nije tacna......

To,da li se polemike vode oko sredjivanja klavijature ili ne,je stav i zelja svakog clana.Nemozes ti naterati nekog da vodi polemiku ako nece!
Ko zeli da vodi polemiku oko sredjivanja klavijature,on to moze uraditi!
Jednostavno je......
Kada cuje neki demo snimak,on lepo u temi pita kako je sredio klavijaturu i ako ovaj zeli da mu odgovori stvar je resena.......

Kada kazes da je haos i da se teme gomilaju.....
Zamisli kakav bi haos bio kada bi jedna tema imala preko 100 stranica.....
Pa ti zelis da pronadjes neki demo snimak,pa da ga opet preslusas......Kada bi hteo da nadjes moj demo snimak u takvoj temi,to bi bilo uzaludno,jer.........

Ja imam preko 1000 postova......
Imam preko 30 otvornih tema....
Tako da opcija SUCHE ili SEARCH ,nece ti pomoci.....

Sto se tice razmene materijala......
Lepo pitas u temi coveka da ti da ili da postavi u download sekciji.....
Sta je tu problem?

@svrakan
To i jeste problem oko zamene instrumenata,ali mi ne manjamo klavijature svaki dan.....
Iz tog razloga postoji jedno prvilo u kome se kaze kako treba da izgleda naslov teme sa demo snimcima......

NIC clana - DEMO SNIMCI
Tako da svi znamo o kome je rec u naslovu teme......

Svako clan treba da napise na kom je instrumentu svirano,a ako nije,ti napises pitanje i on ti da odgovor.....
A i u profilu korisnika treba da pise koji instrument svira......
Tako da to nije problem..........

Boban010
05.05.2009, 12:56
@milanceshow
Uvazavam sve sto si reko,vi radite taj posao moderatora i najbolje znate stanje stvari.
Naravno da su ljudi problem a ne demo snimci,napokon demo snici na ovakvu postavku demo sekcije vise predstavljaju ljude nego klavijature.
Kada kazem reklamiranje ne mislim na prodaju materijala nego na reklamiranje nas kao muzicara a to mnogi od nas da tako kazem "zloupotrebljavaju".Vecina smatra da ce ako se "pokaze" da dobro svira i peva ili sve zajedno,na taj nacin steci vise postovanja,prijatelja itd. sto je i normalno dokle god je moralno to jest nije dovoljno samo dobro raditi svoj posao vec uz to i biti dobar covek.
To da li bi bilo problema da tema ima stotinak stranica ne mogu da komentarisem,ali sto se mene tice ja ne bi ni postavio svoj demo snimak pored necijeg boljeg snimka ukoliko je taj neko dobro upakovao svoju klavijaturu i uz to dobro odsvirao(citaj razbio)!
Sad mi pade na pamet dok ovo pisem,za one koji sviraju i pevaju posebna tema Pevaci klavijaturisti.
E a zamisli ovu situaciju,ja sam gost na forumu i zelim da cujem kako zvuci primer G70 i
ne interesuje me ko kako svira,da li treba da pregledam pocetak svake teme kako bi dosao do zeljenog snimka?
Tu oko polemike i razmene materijala nema problema to ide i ja nisam ni rekao da je to problem.
Na kraju krajeva ovakva postavka demo snimaka daje naglasak na ljude koji su svirali a ne na
klavijature koje su svirali a mi rekosmo da su ljudi problem a ne klavijature!
Pozdrav!
Dodato:
Izvinjavam se rekao sam da se polemika ne vodi u sekcijama foruma koje su za to predvidjenje a kako ce to dugorocno uticati na sajt vi ste kompetentniji da procenite.