PDA

Pokaži Full Verziju : Problem sa Pichom


darkodax
18.02.2009, 21:53
Vec duze vreme me zeza pich, po nekad se ne vraca do kraja (vrlo cesto), pa moram ja da ga vracam. Jel se to desavalo nekom, u cemu je problem?

japisound
18.02.2009, 23:39
Opruga prijatelju.

milanche007
19.02.2009, 02:09
ako ne zeza opruga onda zeza plastika od koje je napravljen pitch,kad otvoris sint sve ce ti biti jasno(ne znam kako da ti objasnim)...ja sam imao tih problema dva puta me vec zezalo.pozzz
p.s da iskoristim priliku da pozdravim kolegu iznad mene;)

ROBOT
19.02.2009, 02:12
ma ako ti je pod garancijom nosi na servis to je moje misljenje pozzz

RadeKOKI
19.02.2009, 02:31
90% je korg u pitanju posto znam da oni imaju te probleme, jednostavno plastika od samoj dzjstika se "ucrtala, udubila" od opruge koja vraca sam dzojstik, ako je pod garancijom nosi do servisa, tamo ce da stave nov, a ako ne postoji resenje da se na tu oprugicu (citaj feder) "navuce " neka gumica ili plastika od neke zice pa ce da radi, mada je to samo budzenje trenutno i rastegljuje se opruga.

blatusan
19.02.2009, 02:36
I ja bi reko da je korg u pitanju jer imaju nenormalno probleme sa tim! Meni kad se prvi put deislo poslo na servis i kaze "previse sam koristio" reko sta ima kilometrazu kolko i kvari se!? Onda mi je Alix objasnio kako se radi i od tad sam radim! Dakle lahko je stvarno ali ako si imo srece i samo feder da je ispo a ne da je plastika pukla na kojoj se feder oslanja! Onda ti novi pitch treba! 30 ovdije kosta! ja imam 3 na rezervi :D
Poz, Alen!

branoy
19.02.2009, 03:36
u mene je na Le vec odavno na desno otisao, spala verovatno opruga jer je tako lagan na desno... a mrsko mi a otvarati jer pitc radi..

RadeKOKI
19.02.2009, 12:15
pa sad bas nisam siguran da moze taj federcic (citaj p.eedercic :)) da spadne proveri mislim da je ipak ta plastika od samog dzojstika zato sto je inace korg plastika mnogo meka pa vremenom se jednostavno usece taj federcic u samo pastiku i napravi svoje leziste i nece da vrati pitch na svoje mesto a u svirci zna odvratno da zvuci tj. distonira u denoj ruci :S meni licno te sitnice smetaju i dovode me do ludila ;)

veliki pozdrav !

darkodax
19.02.2009, 13:14
Pa HVALA svima... Najgore sto mu je istekla garancija, inace bih ga nosio bez razmisljanja. Ovako cu da otvorim, po cu videti sta je od toga sto ste rekli....PozZ