PDA

Pokaži Full Verziju : Sta je ovo


MileGuerrini
18.02.2009, 21:08
Njuskao sam po netu i nisao na ovo?!?
Vizualno mi je donekle jasno, ali DA LI SE TKO SUSREO SA OVIM?!?!?

krcmar
18.02.2009, 21:11
u jbt ovo nesto mocno, cini me se da bi ovo lakse skonto nego dugmetaru, nju kad pogledam-nist snicim. :)

shtimerserviser
18.02.2009, 22:39
TO JE :KA (KRAVTSOV ACCORDION) - NOVI RASPORED KA sistem je novi raspored dirki na harmonikama ciji je autor ruski profesor harmonike i profesionalni izvodjac Nikolaj Kravcov iz Sankt Peterburga. KA sistem prikazan je kao primenjeno reshenje na harmonikama prvi put na sajmu muzickih instrumenata u FRANKFURTU 1999 godine.Patent na idejno reshenje priznat mu je 1980godine.Ideja profesora Kravcova slicna je UNIFORMNOM SISTEMU,sa ciljem da se izvodjacki repertoar za harmonike DUGMETARE stavi na raspolaganje i izvodjacima KLAVIRSKIM harmonikama. U KA sistemu postoje 4 reda shestougaonih tastera, ali moglo bi se reci zbog specificnog rasporeda da je to mozda 3 i po reda.Neki shestougaoni tasteri su povezani i formiraju DVOSTRUKO VECE DIRKE, a istovremeno stvaraju i pomocni red. Profesor Kravcov je najpre sam svirao na prototipskom instrumentu, koji je proizvela RUSKA FABRIKA harmonika " Krasnjij partizan"1982godine. Kasnije obucio je nekoliko svojih studenata da koriste ove harmonike, i oni su se dosta brzo navikli na tasteture sa ovim rasporedom. ITALIJANSKA fabrika harmonika VICTORIJA iz Kastelfidarda proizvela je harmonike sa ovim sistemom, ali su oni u kategoriji sapecijalnih modela cija je cena veoma visoka. Ovaj sistem je nov i josh nije shire prihvacen od strane izvodjaca, a vreme ce pokazati dali ce biti stvarno prihvacen,ili ce to biti samo jedna LEPA IDEJA U UNAPREDJENJU TASTATURA HARMONIKA.