PDA

Pokaži Full Verziju : Instrumental za pocetak svirke?


aleksandar031
18.02.2009, 11:00
Ajde malo da prodiskutujemo na ovu temu. Eto, sta svirate u nekom uvodnom delu od instrumentala, kad je prilika naravno. Meni lepo zvuci Richard Clayderman i njegove stvarcice na klaviru, moze Jovano Jovanke instrumentalno, a zanimljivo mi je i Azucar Moreno sa Eurosonga 1990. Moze lepih stvari tu da se iskombinuje, pa kakva su vasa iskustva, predlozi-neke brze i lakse stvari koje mogu da prodju itd.....

skoricnik
18.02.2009, 11:06
Ja najvise preferiram Zlatka Manojlovica - Jednoj zeni, i Santaninu Europu...

svirko
18.02.2009, 15:13
Na lijepom plavom Dunavu i još par valcera,
Ugarski ( Mađarski ) ples disko ritam,
Besame Mucho,
par polki ili drmeša,
neki Cha-cha mix,
Fascination,
Mjeseče srebrni itd,itd

caka012
19.02.2009, 16:06
Europa, La Paloma, Besame Muco, Save your love for me, Kazi zasto me ostavi...
Zavisi i od prilike, neki put lagane dvojke tipa Stani stani Ibar vodo, Moj dragane sto me zaboravljas, Sto ti je Stano mori...

vingula
19.02.2009, 21:50
Spanish Eyes, La Paloma, Wonderful Night, I Just Call, Sultan of Swing, Kristinka, My Frined Wind....

mykeli
19.02.2009, 22:11
Vise sviramo strane pesme kao instrumentale, jer nam se pevaci posvadjali sa engleskim, da ne nabrajam sad bas me mrzi...

b.o.Y.c.h. ČK
03.04.2009, 12:20
neki instrumentali uz koje ja opuštam ljude...
Love Story, Ballade Pour Addeline, Silver Moon, Just call to say i love you, Jabuke i trešnje, My Way..
Za življu atmosferu: Tico Tico, Madžarski ples br.5,chardash polka ...

kreso
03.04.2009, 12:36
Instrumentali : Spanish Eyes, Mjeseče srebrni, La Palloma, Sultan of Swing, Tea for two, Larina pjesma, Dunavski valovi, Tico Tico, No woman no cry, Na te mislim kada zora svane, Zambezi, Jabuke i trešnje, Sex Bomb, You are allways in my mind, Wolf of Live (wukodlak ;)) ... ma ima ih
Valcer : Na lijepom plavom Dunavu, Dunavski valovi, Larina pjesma (samo valcer dio)
Nošenje juhe na stol (pozdrav kuharima i konobarima) : Radetski marš
Bacanje vjenčanog buketa : Can-can ;) (za cure koje love buket)
Skidanje podvezice : Kazačok, Pačji ples, Bumbarov let (pogotovo dok zavezanih očiju ustima traži podvezicu između nogu)
Ples mladenaca (po rezanju torte) : Lambada, A je to ... (muzika iz onog Češkog crtiča gdje su ona dva glupana Pat i Mat) Argentinski Tango (nitko ga nezna plesat :lol:), Rašpa (slično Tarantelli), Čardaš
Svirku završavamo (obavezno) : Laku noć svirači (Bebek) ili Uzalud vam trud svirači (Prljavci), ako je bio loš tall sa strane. A ako smo dobre volje onda sa Laku noć vam želim dragi gosti.

0TeSLa0
27.08.2009, 03:50
Ja obicno sviram Turski mars, za Elizu, Nizamski rastanak, muzika iz Pink Pantera, itd..

Doce
16.06.2010, 19:59
Jel moze neko da kaze neki dobar instrumental koji obicno ide na samom pocetku svirke ??? Pozz

milanceshow
16.06.2010, 20:06
To zavisi odakle si i koji tip svirke sviras!

svirko
16.06.2010, 22:19
Evo kolega @doce,

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8103

Samo da si se malo bolje potrudio:mad::mad:

bokajunior
16.06.2010, 23:49
Ja ove instrumentale obicno sviram u zavisnosti od mog raspolozenja:

1. Svilen konac
2. Besame mucho http://www.youtube.com/watch?v=O9Hd4CwxtTE3. Madjarka igra - Johanes Brams http://www.youtube.com/watch?v=0OhIw8FNPfc4. Ballade pour Adeline - Richard Clayderman http://www.youtube.com/watch?v=w5tMStlTWBU5. Tico Tico http://www.youtube.com/watch?v=4Wiz1_Le3j86. Otac na sluzbenom putu (tema iz filma) + neki valcer pride

Te su mi omiljene. I uvek su prolazile sta god svirao. Pogotovo kada ulaze mladenci, kada se skupljaju gosti... Mada mozes i neke poznatije balade da ubacis kao instrumental npr. od Olivera Dragojevica itd.

zukae
15.08.2010, 10:38
Careless Whisper, Hotel California, Saving All My Love For You
Na kraju - A sad adio

gagiharmonikas
08.09.2010, 12:22
Ja obicno sviram Nizamski rastanak i dobar je za sve zanrove svirki;)

Svaba
08.09.2010, 12:26
kod mene su najcesce domace balade ,jer se pevac ne snalazi bas najbolje sa engleskim. . .;)

Skypi
07.12.2010, 11:08
Pozdrav
Nas dezurni blok instrumentala na pocetku svirke

Solenzara,Besame Mucho,Indijansko leto,Kazi zasto me ostavi...

O Sole mio,Jabuke i tresnje,La Paloma.

Jesenje lisce,Dunavski valovi...i drugi valceri

Moze i splet laganih dvojki instrumentalno kao
kod Pavketa otprilike.

vujanov
07.12.2010, 11:45
Najslicnije kao SKYPI...to je to, i najcesce odgovara prilikama...

bojanprvanov
07.12.2010, 12:09
svi skoro sviraju strane instrumentale...a meni se skoro dopala muzika iz filma zavet..rumba i gitara..extra je :D

gagan
07.12.2010, 13:27
Ja odprangijam par laganih dvojki , pa onda malko brze dvojke , pa malo rumunski dvojki i na kraju kolca i malko rumunskih instrumentala .Sve to dosta tiho , a posle te baladice , begini , mozda koja sedmica i stop... Zveknem dva vinjacica i krenem sa kombajniranjem
to je to ..... :) :) :)

nikola1980
07.12.2010, 22:06
pa stvar ukusa a i gostiju,recimo ja sviram,ulazak u harem,jednoj zeni,george michael ili black,tako nesto,ali to je za restoran FANCY,a ima kad je i ibar voda....!!!

eko_77
09.12.2010, 22:12
ja sviram krivo je more,cesarica nekad se ubaci i vrbas voda,ne klepeči nanulama a nekad opet stari rok,sve zavisi od našeg raspoloženja!

sijakm
13.12.2010, 10:14
Ja upalim neki bossanova ritam, pa prosviravam u njemu Careless Whisper, Girl from ipanema, Como Tempera...

pikoloh
29.12.2010, 22:11
uvijek sam koristio na samom pocetku splet laganih dvojki

buco bass
19.01.2011, 20:11
nikad isto nekad koju lipu baladu nekad kolce nekad nesto makedonsko u 7/8 ili neku rubicu sve zavisi od objekta u kojem sviram i nije lose znati makar pojednu ili dvije stvari iz razliciti zanrov muzike

adnan93
20.01.2011, 01:21
Ili kolce neko , a ako je instrumental u pitanju - ****** M. - jednoj zeni ..pozz

ramelow
20.01.2011, 01:37
Posto najcesce sviram na svadbama gdje preovladavaju narodnjaci, onda udaramo neku rumbu ili kolo za uvod. Ono kad svatovi ulaze, mi ih docekamo kolom, oni poigraju pa onda sjednu jest i pit :lol:

Kad se reze torta, onda ide nesto lagano, bas smo nedavno kombinovali forspile "Odvedi me sreco" od Jane i "Ne dam bolu da me slomi" od Verice, a dodavali smo i malo nekih svojih gluposti.

Ako su zabavnjaci, onda "Jedina moja" ili tako neke laganice.

ELKO
20.01.2011, 17:01
"europa" od santane ili "pariz" od geri mura.

Razer
21.01.2011, 14:36
europe, titanic (uvod)

mnjankovic@nadl
13.02.2011, 02:06
Prvo neko kolo za redare i aščije :D

Igorčina
18.03.2011, 09:35
Joe Satriani - Always with me, always with you

igzp
18.03.2011, 11:43
Po mome su instrumentali za uvod izasli iz mode. Pretezno krenem sa dobrom pesmom, odma gledamo da atmosferu i publiku kontrolisemo.

Al ako vec treba "Ain'T No Sunshine" sa nekom Jazz Gitarom (oktaviranom).

sinisa
18.03.2011, 11:55
the beatles - yesterday,Let It Be.
Najcesce jednu od ove dve,mada sve zavisi od mesta gde se i sta svira.

Milan$
30.10.2013, 03:14
da ozivim malo temu...svadba-sta svirate kada mladenci ulaze u salu? koji instrumental? eventualno pesmu? pozz i hvala

zeljko_mo
31.10.2013, 10:24
Nije zivot jedna zena... :p sala... charless whisper od g.michaela ili tako nesto :)

Sent from my PAP4322DUO using Tapatalk

smuchac
31.10.2013, 10:40
Sta je meni ovo trebalo od bebeka. :D Mi odsviramo sad kad dosla si od bosutskih becara. Od prve lige jedan zivot malo je smo izlizali ali i nju nekad otresemo u ovisnosti o situaciji mada ukoliko mladenci imaju zelju,postujemo nju.

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk 2

maricm
31.10.2013, 11:24
Dobra vam noć prijatelji od Cole

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Dodato:
Samo refren

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Dell
31.10.2013, 12:03
Vecinom bandovi sviraju ovo to je Maric rekao. Moj band ima prve svatove sad poslije nove godine i na ulazu cemo samo vrtit instrumental od eye of the tiger, ali naravno prvo ulazi barjaktar, pa kumovi, onda kad mladenci udju idemo Veceras je nasa festa.

beronjan
31.10.2013, 12:28
Nama su do sad na skoro svakoj svadbi mladenci tražili nešto drugo... Sad na poslednjoj svadbi smo svirali Olivera - Kad mi dođeš ti, jedni su tražili Children of Sanchez, drugi su tražili Jump od Van Halena, treći Grlom u jagode, itd. Svako ima neki svoj trip :D Letos smo svirali srpsko-kinesku svadbu u Francuskoj, tamo smo svirali Balaševića za ulazak mladenaca, par nekih pesama su nam tražili :D

casper
31.10.2013, 13:13
Ajde da i ja kažem koju (pametnu :-))na ulazak mladenaca i kumova u salu.

Ako je pučki tip gostiju, svira se putna:
http://www.youtube.com/watch?v=HAQCEVpGI8A
Ako drže do vjerskih protokola:
http://www.youtube.com/watch?v=4tDYMayp6Dk
Ako su neodređeni i svjedno im onda ide (od 0,15):
http://www.youtube.com/watch?v=FHFf7NIwOHQ
ili ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=xvWLMkxSwIo
ako su modernijih pogleda (od 0.12) ili:
http://www.youtube.com/watch?v=9jK-NcRmVcw
ako su romantični (od 0.58):
http://www.youtube.com/watch?v=ALb1rjonAQo
ili (od 1.20)
http://www.youtube.com/watch?v=EJqiV55JnX0
a može i ovo (od 1.30):
http://www.youtube.com/watch?v=U2iiPpcwfCA

Eto, ja sam rekao svoje. :D

Ace
31.10.2013, 16:39
Iskreno veoma mi je dosadno kad odem na neku svadbu i za pocetak svirke se sviraju domaci baladi, recimo od Olivera Dragojevica, Oliver Mandic, Adil, Sadrvani, Jedina, neke Makedonske koje se sviraju u mom regionu i slicno. Preferiram nesto strano ili ako bas mora neka domaca balada mogao bih tolerirati neku od Giboni. Mada jasno je da negde gde domniraju stariji gosti oni bi hteli nesto sto je njima poznato....

sale_band
31.10.2013, 16:47
Ako svadba n pocne uz kolo a da pri tome pola sale nije na nogama, onda i nije neka svadba i mozes da sviras dragom Bogu i sta god hoces... ;)

casper
31.10.2013, 16:49
Moji prijedlozi se odnose na pitanje koje je postavio Milan, svečani ulazak kumova i mladenaca u salu. Poslije toga dolazi set instrumentala, pa otvaranje prvog plesa ....

da ozivim malo temu...svadba-sta svirate kada mladenci ulaze u salu? koji instrumental? eventualno pesmu? pozz i hvala

veselinovicvs
11.11.2013, 00:53
sale_band...Svaka ti cast za ovo u vezi kola na pocetku...I sam sviram sve i svasta i jos gomilu toga sto "padne na pamet" mladencima ali kada se krene sa kolcem i kada je vecina gostiju na nogama to je znak em da smo ih "uboli" gde treba em da ce biti veselo a ne neka prenemaganja itd...Sto se tice osnovnog pitanja ove teme sve zavisi kakav je tip svadbe(struktura gostiju).Iz samog dogovaranja oko svadbe zakljuci se iz kog pravca duva vetar.U slucaju da su narodnjaci sviram instrumentalne verzije "Ja te pesmom...","Nisam te se nagledao","Naljutices me ti..."itd...Ako su tvrdji narodnjaci OBAVEZNO lagana kola ili instrumentali "Stani,stani Ibar vodo" pa polako u "radnu temperaturu"...Ili ako je potrebno instrumentali evergrin,strani itd...

srdjan motif
01.02.2014, 14:02
pa kad radim svadbu neku, tu je kolo naj glavnije a kad violinista grune po zicama tu je odma bacanje para. :)

acakasper
01.02.2014, 14:17
@srdjam_motif opet ti otvaras stare teme i to bez razloga,pazi da administracija ne dodeli trajni ban.

Milan$
01.02.2014, 14:24
Ma ok, samo je to kod nas na jugu ( mislim na juznu Srbiju-Nis) malo drugacije, kod nas su u zadnjih par godina,da tako kazem "modernizovali" svadbe...90% svadbi krece na vece oko 20h, i nekim instrumentalima,dok mladenci ne udju u salu, pa onda malo nesto stranog popa za razmrdavanje, pa malo domaceg i onda krecu narodnjaci,kolo ces cuti tek posle nekih 2 sata svirke, cela svirka traje max 7 sati, repertoarska...s jedne strane je milina jer te niko od gostiju ne smara,ne visi ti za vratom,ne prospe ti nista po instrumentima, svirka kulturica...s druge strane sto se tice para, za baksis uglavnom izvisis:D,jer je takav dogovor, repertoarska svirka s mesta, ne ide se po stolovima, ako neko pridje i da neku kintu,hvala mu,ako ne da,nikom nista, imas 100 evrica od pogodbe zagarantovanih,pa kom odgovara....:DB-)

dragan.kovac
03.02.2014, 03:28
sve zavisi o kakvoj je svirci rijec i kakvi su gosti....ja npr.najvise krecem sa laganim stvarima..npr. Pariske kapije,Grlica,Barbika i td...mada mogu doci u obzir nekada i lagane dvojke sve zavisi

Ace
03.02.2014, 10:21
Pitanje je INSTRUMENTAL za pocetak svirke a izgleda svi sviraju pesme, a niko instrumentalnu muziku.

Milan$
03.02.2014, 11:44
sto se tice instrumentala,nekada kad ja jos nisam ni svirao, su to po defaultu bili Zlatko Manojlovic-Jednoj zeni i Europa od Santane :)...danas je to vec dosta raznovrsnije,od benda do benda...

gorancho
03.02.2014, 12:57
George Michael - Careless Whisper, Santana Europa, Gary Moore - Parisienne Walkways, Točak - Zajdi, zajdi, Laza Ristovski - Moravo...

srdjan motif
03.02.2014, 14:47
sad sve zavisi gde se svira, skime i kakva vrsta muz se svira, posto nisam vezan za neki bend imam dosta kolega u svim zanrovima muzike. ovaj vikend prvo sto smo svirali Laco Tayfa Surmat sto je bash zahtevna stvar :)

Ace
03.02.2014, 17:40
Ja predlazem i volio bih da cujem kad odem nekud na veselje numeru Latin farewell od Martin Lubenov. Eto moj predlog :)

beronjan
03.02.2014, 18:54
Mi dosta često sviramo i Moonflower od Santane, ali u aranžmanu Rosenberg Trio

Simbad84
15.02.2014, 01:53
obrati paznju na naslove tema,ne pisemo tek da bi smo nesto pisali,nije instrument,nego instrumental,da si procitala temu ,znala bi, a uzgred samo reci yamaha ,to je sirok pojam,od igracke pa do profesionalne klavijature,treba navesti i model...

srki Fantom
04.03.2014, 11:38
Pa zna se sta ide napocetku svirke pogotovo svadbe,kolo i to da ore,i tu mora da padne neki baksis tu dolazi domacin do izrazaja ha ha,ako ga odma umrtvis nekom baladom tesko da ce se gosti oduseviti a pogotovu gazda opet zavisi sto kaze gde i kome se svira