PDA

Pokaži Full Verziju : AKG WMS40 PRO (headset)


nurfet
17.02.2009, 22:33
imam problem sa ovim mikrofonom inace ga koristim preko vokalista na pa 800.ali nikako nemam cist ton,stalno ili krci ili zvizdi,katastrofa.pa sad neznam sta je u pitanju ili je to sto idem preko klavijature ili je nesto drugo,i na koliko mislite da je optimalno podesiti osjetljivost?hvala unapred

MileGuerrini
18.02.2009, 21:16
Mislim da u tom setu imas c555 mikrofon, ali ti on nije za pjevanje pouzdan, vise je za govorancije i sl..., ali svejedno probaj smanjiti signal odasiljaca (transmitera), trebao bi negde biti potenciometar, i vidit kakav je izlazni signal prijamnika, a osim toga signal u klavijaturi, Gain na mikseti i sl...

Bitno je sve uskladit!

A jos je najbolje ako imas upute od seta, uvjek imaju rjesenja za takve nuspojave, a ako nemas uputrtva uvjek mozes skinit na AKG-ovoj stranici!

P.S.Ja sam imao problema sa AKG c 520, distorzirao mi je, i jednostavno na b29 napajanju sam potenciometar umjesto na 10 stavio na 5 i nema problema!

nurfet
18.02.2009, 22:49
Mile ne razumijem sta ti je ovo b29,a to je i kod mene ta neka kao distorzija glasa ne uvijek ali se ponekad cuje,mislio sam da je do baterije ali nije,ili je jednostavno to sto sam dugo pjevao na shure 58,ali bez obzira osjeti se to

MileGuerrini
18.02.2009, 23:50
B29, jedinica za napajanje mikrofona sa baterijom, ja nemam bezicni pa to treba zato sto je mikrofon kondenzatorski!
Ali mislim da bi kod tebe trebalo biti na transmiteru nesta za podesavanje osjetljivosti, neki potenciometar ili sl., pogledaj u papirima!

nurfet
18.02.2009, 23:58
postoji ispod poklopca baterije mali poteciometar za stelovanje osjetljivosti,ali svejedno kad je dokraja ili skoro skroz smanjen na prijemniku uvjek pokazuje da je u klipu (crveno lampica blica)znaci dok ga stimam kazem jako , jedan,jedan vec pokazuje klip ili bio smanjen poteciometar ili pojacan na pola odprilike.
malo te davim s ovom,,mene samo interesuje:Dali da smanjim prijemnik ili da na mikeru smanjim gain u papirima nema nista oko tog problema narucito,u svakom slucaju hvala ti,

MileGuerrini
19.02.2009, 00:09
probaj kombinirati, smanji na odasiljacun pa smanji na prijamniku, malo isprobavaj, ali u tome je caka, mora biti nesto...