PDA

Pokaži Full Verziju : MIX PJESME


straus
16.03.2006, 16:18
interesuje me nesto kad radim mix pjesme u sound forge gdje se nalazi opcija da bi mi sve pjesme bile u istom tonalitetu? to se podrazumjeva na audio pjesme. unaprijed hvala na odgovoru. pozdrav!

Vaxter
16.03.2006, 19:39
E bash si mi nabo temu! :)
Dj-isanjem se bavim i vishe nego sviranjem, sad. :)
U SoundForge ce ti to biti previshe komplikovano i mukotrpno za rad.
Njega koristi samo kao pomocno sredstvo.
Najbolji i najjednostavniji za mix ti je VirtualDJ, ali njemu fali mogucnost uskladjivanja tonaliteta.
To se moze reshiti nekim pluginom, ali opet nije konkretno reshenje u 80% sluchajeva.
Bolja solucija, ali malo komplikovanija za radi, ti je Traktor.

Native Instruments uvek dobro odrade svoj posao... ;)

Proporuchujem ti da probash sa ovim programom...

U SF vi morao da menjash pitch cele pesme, i tempo mnogo ruchno.
Nikad ih sa njim nije jednostavno potrefiti.
Virtual DJ ima odlichan algoritam za uskladjivanje tempa.
Po meni, mnogo bolji od Traktora, ali kao shto rekoh, nema mogucnost promene tonaliteta...

Probaj oba, pa vidi shta ti vishe odgovara...

klavijaturista
16.03.2006, 20:49
Kolega što se tiće mixanja pjesama i ja to radim i koristim BPM studio strava je imaš funkcija pun k..... :D
A što se tiće soun forge-a imam i to od 0.6 / 0.7 / 0.8 a nijedan ne koristim za obradu glazbe već koristim Cool Edit Pro.Pokušaj ta dva programa nabaviti ili viditi ću da ti pošaljem ja mailom ili da stavim na zajednički mail jel imam problem sa kompom sporo je zbog veze jer idem preko kabla pa duže traje ali staviti ću ako si zainteresiran jel preko Bpm studi-a možeš sve raditi.hehe pozdrav :D

Vaxter
16.03.2006, 21:01
Postoji, izmedju ostalog, i BPM Studio, Virtual Dj Studio, Dj Pro, AtomixMP3 . . .
Ima ih preghrsh, ali ova dva su ubedljivo najbolja.
Ima BMP Studio puno opcija, ali je i znatno loshiji, i znatno komplikovaniji i od Traktora i od Virtual DJ-a.

straus
17.03.2006, 20:18
klavijaturista ako mozes posalji mi na e-mail ili na sajt.