PDA

Pokaži Full Verziju : Najpouzdaniji antivirus?


aleksandar031
16.02.2009, 12:01
Koji preporucujete, ako uopste moze da se izdvoji najbolji?
Ja trenutno imam AVG, ali cu ga mozda zameniti Avastom. Mada, ne znam da li mi je to pametno:confused:

mladenkom
16.02.2009, 12:02
pa bas i nije druze,bolji je avg,a najpouzdaniji po nekim statistikama mislim da je nod32,pa kaspersky...pozdrav

elmagio
16.02.2009, 12:28
Ja imam Nod32 kod kuće i u firmi na svim kompjuterima i radi sve OK.
U zadnjem BUG-časopisu sam čitao da je sada najbolji Kaspersky ali u tom članku nije bilo NOD32-a.

Po mome mišljenju je NOD32(jednostavniji nepita puno) ili Kaspersky(ima malo više opcija za podešavanje i uvijek traži neka odobrenja)

jager
16.02.2009, 12:53
Bez dalje diskusije, NOD32 :)

gibanica
16.02.2009, 12:59
ja imam nod32,samo morate stalno uploadovati (na nekih mesec dana) inace slaba vajda..

jager
16.02.2009, 13:06
Update ide SVAKI DAN! I to vise puta ...

gibanica
16.02.2009, 13:09
ne mislim na database upload.
probaj da skines ceo program svakih mesec - dva.

zokin
16.02.2009, 13:31
Svi ovi sto ste nabrojali su dobri jos samo ubacite ovaj program i nema zime (Malwarebytes Anti-Malware), koji sluzi da detektuje viruse koji prodju pored antivirus programa.

gibanica
16.02.2009, 13:48
Malwarebytes Anti-Malware program je odlican sto je rekao Zoka
upravo sam nasao Trojan Dovnloader na kompu,nije ni puno sta sam mislio sve da ce biti.

jager
16.02.2009, 14:06
@gibanica
pa ne moras da ga downloadujes svakih mesec-dva. Sto bi to i radio? Zajedno sa bazom virusa se updatuje i sam core programa....

hazir_71
16.02.2009, 14:25
ako nemate poblem onda je najbolje netraziti ga i ne menjati nista ovaj sam savjet dobio od prijatelja(strucno lice)pa sad po zelji svakog od nas jel...

mimiki
16.02.2009, 15:06
kaspersky

vlaxxy
16.02.2009, 15:27
AWG Anti-Virus Free vec 7 godina.

Marko_kraljevic
16.02.2009, 16:21
Avira AntiVir..za sad je dobar,a i free je..koristio sam sve moguce antiviruse,i svi rade ok neko vreme i onda pocinje propustanje virusa i drugih stetocina(avg,nod32,pa cak i kaspersky)

aleksandar031
16.02.2009, 16:27
Jbg, ne znam sta da radim- najverovatnije cu zadrzati AVG, a Avast preskociti ovaj put. Jel neko radio sa njim, koliko je pouzdan Avast?

romario
16.02.2009, 18:57
Avira AntiVir..za sad je dobar,a i free je..koristio sam sve moguce antiviruse,i svi rade ok neko vreme i onda pocinje propustanje virusa i drugih stetocina(avg,nod32,pa cak i kaspersky)


Potpisujem...

mykeli
16.02.2009, 19:09
Sa Kasperom imam lose iskustvo, Nod sam koristio nekih pet godina i bio je dobar dok ga nisam testirao sa Avirom (sta je Avira reg kao prljavstinu, nod nije mogao...
Tako da sad i u firmi i na kucnom racunaru mi je Avira i odlicno radi.
Uz to sam stavio i Spybot, a veoma cesto ga propustam kroz Malwarebyte...

Za sada sve sljaka kako treba!

paragovo
16.02.2009, 19:22
A kad smo vec kod tog pitanja sta kazete za Norton posto njega vec koristim sigurno 10 godina nisam nikad imao problema.Volio bih vase misljenje
pozdrav

Vaxter
16.02.2009, 19:33
Ako pazish shta radish, i Avast ti je dovoljan...
Pa chak i ona panda, iako to stvaaarno ne mogu nazvati av-om...
Ako ne pazih...
Ni jedan te nece spasiti...
Shto se Avire tiche, nije losha...
Jedino shto ima ruznu naviku da kao maligne prijavljuje stvari koje to nisu...
Lichi, ali nije...

Misa91
16.02.2009, 21:08
Koristio sam Kaspersky pre dve godine i nije bio los u kombinaciji sa Ad-aware-om. Sad koristim Aviru i prezadovoljan sam, tako da mogu da je preporucim, a i free je!

skoricnik
16.02.2009, 21:16
Do malopre sam koristio NOD32 2.7 sa FIX-om, a sad sam namestio Eset Smart Security sa FIX-om do 2050. godine...:D

zsimonovic
17.05.2009, 23:09
Ja koristim odnedavno Nod32 v4.0 i nisam imao problema ali sam ranije imao problema sa virusima kada sam imao neku stariju v3 verziju nod-a tako da je doslo do stadijuma da mi se sam restartuje racunar na svakih minut a imao sam nekoliko gigabajta muzike sto sam skoro skidao sa neta tako da sam jedva uspeo da prebacim na D particiju da bih ih spasao.Kada se restartuje racunar na svaki minut nema sanse za to vreme da nadjem virus ili bilo sta uradim tako da sam morao da instaliram ponovo operativni sistem.Koristio sam posle tog dogadjaja AVG,najnoviju verziju,nisam imao problema,on nalazi dosta tih stetnih stvari ali mu je mana sto mnogo mi usporava racunar tako da sam morao da vratim Nod.Kasperski isto koci racunar a dobar je.

mykeli
17.05.2009, 23:41
Mrzi me da gledam svo pisanije, ja sam na Aviri...sta da kazem, sljaka dobro, cak sam na poslu stavio isti na petnest kompijutera, svi su u mrezi, ali ni jedan nije na Netu, apdejtujem ga manuelno...
Niti opterecuje mrezu, resurs...kao da ga nema, a lepo radi...

hajro
18.05.2009, 00:20
mislim da je nod 32 pouzdan jer ga imam na kucnom kopmu,a eset smart mi je instaliran na laptopu i nemam problema ali laptop mi nije priklopljen na internet pa neznam da li je pouzdan taj eset smart.

Vaxter
18.05.2009, 00:23
Koristish macos ili linux, i zaboravish shta su virusi... ;)

mykeli
18.05.2009, 00:25
Kako Vax???

jel moze Ubuntu na Win ili samo na Linuxu??

Vaxter
18.05.2009, 00:27
Ubuntu jeste linux... :D
Moje preporuka je SUSE Linux.
Jednostavniji je od Ubuntua.
Jeste da je ubuntu community veci, pa za njega ima vishe po forumu tekstova, ali je 80% tih tekstova primenljivo i na SUSE.
Suse je, pak, nemachka medecina i radi mnogo stabilnije...

mykeli
18.05.2009, 00:45
Vladane, cuo sam za taj SUSE Linux i gledam sad na youtube !

Da li bi on mogao da podhrani npr. Cubase, Sonar...ili je on ipak neki qurc koji treba da "obelim" da ga "nasminkam", dok mi Microsoft dozvoljava sve normalnije radnje koje mi trebaju za Audio obradu???

jeftabgd
18.05.2009, 01:09
Evo ja sam danas instalirao Avast i Anti-Malvare i Ad-aware a od*ebao sam NOD jer mi je kom popasao toliko virusa i trojanaca da tri sata nismo mogli da ocistimo sranja.Zasto se to desilo pored NOD-a nemam pojma.

Vaxter
18.05.2009, 01:20
Pazi, nisu isti programi za windows, linux i macos.
Sthtavishe, potpuno su razlichiti... :)
Jedino shto na linuxu postoje nachini za pokretanje windows programa.
Postoje i adekvatne zamene.
Ja sam, npr. poterao fruity loops bez problema na linuxu sa wine-om.
Chisto onako...
Cubase nisam pokushavao, jer sam koristio Rosegarden.
Bash cu probati kako ce da radi, pa javljam... :)

branoy
18.05.2009, 04:23
ja inace svaki mesec dva tri sebi dizem sistem tako boli me briga za viruse, a inace koristim nod32 uvek od kad sam na netu i ok je, nista ne zauzima ali znam ja da se virusi kraj njeg prosvercaju ali opet ko dize cesto sisteme ne bitno i nekad upalim spyware doctor za crvice i trojance. inace na dva kompa imam po 5 windowsa instalirani razlicitih , cak znam rucno viruse ubijati il brisati iz drugog windowsa, samo mi je bitno da otkrije neki antivirus, npr ili ako imate trial verziju skenirate komp i ona otkrije viruse i napise logove gde su a da bi izbrisali sa tim programom morate naravno ga platit ili vodene verzije haha, dovoljno je da udjete u drugi win koji vidi tu particiju i samo idete po logu i trazite na disku i brisete ih rucno ,pomaze ako nekad zaskripi total, zato ja nikad jedan sistem na kompu ne drzim, to je kao jedan zivot :D pozzz

ROBOT
18.05.2009, 10:11
imam avast vec 2 godine i nikakvih problema nema a avg mi je toliko usporavao comp da je jedva otvarao programe znali iko do cega je moglo biti da je toliko usporavo comp ??? a evo sa avastom sve super radi ...pozz

branoy
18.05.2009, 14:30
ima par njih sto usporavaju mnogo PC ali ako imas dual core ili quad neces ni osetiti usporavanje ni sa jednim..! poz

milanceshow
18.05.2009, 14:55
Kaspersky i neki firewall.....i nema problema.....
Mada sve je to relatvno...:D
Moj procesor je Intel Core 2 Quad Q6600 tako da ne primecujem neko kocenje na racunaru!

makso68
18.05.2009, 14:56
Ja sam već duži period na Avastu i prezadovoljan sam.Nema usporavanja,a zaštita je dobra.Pozdrav!!!

ROBOT
18.05.2009, 15:00
hvala vam na odgovorima..pozz

mimiki
18.05.2009, 17:20
meni je usao pre neki dan trojanac ali me bas boli uvo:),imam AVG i pojavilo mi se VIRUS THREAT i ja otisao na HEAL valjda sam ga izbacio ne znam dal se to tako bas radi ako ne onda sam ga ostavio da leluja i vrslja po kompu za svoju dusu:D
na drugom kompu sam imao oko 500 zarazenih mesta i radio mi je solidni ali sam ipak na kraju instalirao sve ispocetka
Dodato:
sad sam testirao, ipak ga je nasao ponovo:mad:,kako da ga uklonim?:mad:

branoy
18.05.2009, 22:33
milanceshow imamo isti procesor Intel Core 2 Quad Q6600 ... ja ga ne mogu natovariti sve leti na njemu, a dok sam pre radio na p4 ma sve stopa, imao ga cistog il overclockovanog.. samo pofala! zeznuo sam se nije taj nego Q9300 .. hahaha nemam pojma kako sam pomesao ma vrucina haha..

mimiki pa ako znas lokaciju po logu od skenera s kojim si ga otkrio a s njim ne mozes da ga izbrises ukloni ga rucno ako imas 2 wina instalirana... ili skontaj neke vodene verzije pa testiraj dok ga ne uklonis tj budes siguran... ja nema kakvih nisam cudesa video ali ono da samo izadje na ekran upozorenje i jednostavno pobrise sve opticke uredjaje i usb da ne mozes nista sacuvati, cak neda da vidis disk iz explorera, i sve sam to resavao iz drugog wina.. inace sa tog samog ne bi mogao bas jednostavno.. poz[/quote]

Vaxter
19.05.2009, 00:32
Naj, ali naaajsigurniji nachin chishcenja virusa je sa bootabilnog diska!
Drugi sistem uvek moze biti zarazen...
Veoma lako...
Ono shto ja radim je da na sistemu za zajebanciju particiji na kojoj je onaj za muziku izbrishem slovo, tako da ge vecina loshih stvari ne vidi u opshte.
Skoro svi traze diskove samo po slovu, i tako i operishu sa njima.
Kada mu izbrishesh slobo, poprilichno je sigurniji.
Saim tim, na njega i ne instaliram av.
Ali mu iskljuchim i mrezu.
Koji ce mi mreza na sistemu za muziku? :))
I sve i svashta josh, ali to je optimizacije radi... :)

mimiki
19.05.2009, 01:06
nemam dva win-a imam na starom kompu sad nisam imao potrebe za tim,a takodje nemam ni vise particija nego samo jednu...kad ga rucno trazim ne vidim ga...takodje me zeza jedan virus vec duze vreme i siri se kao kuga imao sam ga i na klavijaturama,flash-u...ja ga izbrisem ali se on stalno vraca...zove se RAVMON dosadan je kao zubna bolest

Vaxter
19.05.2009, 01:13
Bootabilan neki sistem uzmi.
Imash WinPE paketa raznih...
Avast, koji inache i ne tretiram kao antivirus, ima bootabilan skener.
Malo bolje ipak radi od onog instaliranog na radni sistem na hardu.
Moja preporuka je potraziti neki bootabilni alat koji ima vishe antivirusa.
Bio je neki kinez sa kasperom, nodom i mcafee.
To je bila do jaja varijanta.
Uzmesh i prechistish sistem sa sva tri.
Nema nishta da prezivi...

E.R.O
15.06.2009, 23:53
najbolja zastita od virusa je bar u mom slucaju vista + avast, s naglskom na visti jer odkad sam nju stavio ima vec godinu dana nikakvih problema s virusima nemam. Prije dok sam imao xp svako 2-3 mjeseca sam morao brisati i instaliravati OS.

grandia
13.08.2010, 23:22
taman sam zavrsio scan sa AVIRA antivirus free

nisam siguran sad dal je skenirao sve partiticije il samo 2 ... HD mi je oko 350 gb velicine, 60gb je VISTA, 120gb XP, a 170gb je HD koja sluzi za oba sistema kao DATA-HD ...

uglavno scan je trajao 2:50 h a skenirano su cca. 1.200.000 fajlova ...

to je bilo za informaciju ;)

drug vaxter, da nije to velika greska kad se instaliraju vise od 1 antivirus-programa?

ja sam cuo a i desilo mi se licno, da se onda sistem obesi posto se oba antivirusa bore za kompu ...?

Vaxter
14.08.2010, 03:28
Nije velika...
OGROMNA JE! :))
Razlozi su brojni.
Najbitniji su opterećenje kompjutera i to da antivirusi često sputavaju jedan drugog, u borbi za hardverskim resursima, tako da ustvari samo rade još lošije.

dzejmi91
14.08.2010, 15:24
ESET Smart Security

Jednostavno najjbolji antivirus i antispyware , firewall ,antispam

milepsr
14.08.2010, 15:38
Ja koristim aviru i zadovoljan sam.

gega
14.08.2010, 17:27
Avira koju skidate free..ne vrsi ni priblizno funkciju jednog kompl.antivirus programa...mozes ga updateovati svakoga dana...isto ti je :)
Skenira,i pokazuje greske ali ozbiljne konflikte ne resava.Koristio sam ga jedno vreme dok me nije posteno ,,drmnulo,,
Isti je slucaj sa svim ostalim free programima Avast i slicno.....ne kostaju Programi badava para.Ja koristim Kaspersky,jeste da se plati za njega ali ako ga podesis, nije dosadan sa pitanjima ....a i cupa iz korena :lol:

aZZo
14.08.2010, 18:21
Kaspersky Internet Security!!!

*File antivirus
*Mail antivirus
*Web antivirus
*Proactive defense (App. activity analyzer, App integrity control, Registry guard)
*Firewall (najjača stvar)
*Privacy control
*Anti spam
*Parental control

Jedina mana što nema Spyware opciju.

za mene najjači antivirus!

Simke
14.08.2010, 18:59
definitvno KASPERSKY,mada je i BITDEFENDER sasvim ok!!

nesaband
14.08.2010, 19:08
ja koristim na visti Business McAfee antivirus na laptopu,a Aviru koristim na desktop racunaru.
i jedan i drugi su OK mada kao dodatak svremena na vreme pustim program Malwarebite i Spybot da odrade svoj deo posla ako nesto proleti u komp.
Za sad ta kombinacija radi kako treba.

korgpa2xpro
16.08.2010, 21:55
i ja sam zadovoljan takodje sa avirom koju sam skinuo gratis.predhodno sam kupio kaspersky i verujte mi da mi je komp kocio i nije hteo da otvara stranice zbog njega.mozda je i bio podesen da maksimalno stiti.non stop je nalazio neke viruse itd.obrisao sam ga i instalirao aviru i evo vec godinu dana nemam problema.radi komp ko nov.

Vaxter
17.08.2010, 00:09
Prvi put čujem da je nekome problem što mu je antivirus nalazio neke viruse non-stop... :))

nesaband
17.08.2010, 00:32
@korgpa2xpro.
ako si imao original verziju kasperskog onda mi bas i nije jasno da nisi bio zadovoljan sa njim?
mozda si nesto u setovanju pogresio pa si imao probleme,inace kasperski je dobar sistem zastite ali ni jedan antivirus nije idealan,uvek moras da imas jos neku alternativu da proveris komp.

armin
17.08.2010, 14:46
Ja koristim neki norton sto vrijedi godinu dana 10€ sam ga platio znaci originalna verzija...
Ja sam trenutno zadovoljan odradjiva svoj posao fenomenalno... Mogu ga preporuciti...

harepa50
17.08.2010, 15:58
Ja koristim Avast u kombinaciji sa Ad Aware 2007, Malwarebytes i Spysweeper. Takodjer pored ovoga koristim i CCleaner i TuneUp Utillities 2008 koje toplo preporucujem za dodatno odrzavanje racunara. Trenutno nemam nikakvih problema.

opusdei
17.08.2010, 16:32
Po mom misljenju (probao sam puno nih), najpouzdani je "Kaspersky internet security".
Problem su kljucevi, ja se snalazim s jednog kineskog sajta za kluceve.
Momentalno koristim verziju 11.

Boban010
17.08.2010, 16:52
Dok sam ukapirao da je u pitanju podesavanje Kasperskog,pojeo mi je najmanje 10-tak diskova,najsigurnije mi je bilo da ugasim antivirus pa onda da koristim Nero!
Sada imam Avast i uzivkam,pa kad zapatim viruse opet kaspersky i tako dalje i tako dalje......

hantraga
22.08.2010, 22:59
Hm. antivirus ja koristim samo Windows produkte microsoft security essential ali znam da je norman bijo jako dobar na xp pro sad koristim vistu tako da ima po meni razlike puno po sistemu koji koristis... al meni je najbolji avg bijo kad sam jednom skino i probo ga od zeze...

milanceshow
23.08.2010, 01:16
Izbacis antivirus i ne razmisljas o tim problemima.

Mada mislim da Kaspersky ima odlican engine ....

Jolly
23.08.2010, 02:35
Već 4 ili 5 godina koristim Avast.
Probao sam ga na svim sistemima koje sam do sada koristio(od Xp-a,preko Vista-e,pa do sedmice) i u kombinaciji sa ZoneAlarm-om i SpyBot Search&Destroy,sve šljaka bez problema.
Pošto nisam nikad želeo da dajem novac za legalan Nod ili Kaspersky,Avast mi je bio najbolja opcija jer je besplatan kao Home Edition i za korisnike tog tipa.
Krekovani antivirusi ipak,po mom mišljenju,nisu pametno rešenje,pa ko ne može ili ne želi da plaća,Avast je vrlo pametno i pouzdano rešenje.
Bar je legalan,licenca traje godinu dana,dosta mogućnosti za različita podešavanja,mail zaštita,web zaštita,P2P zaštita,IM zaštita,mrežna zaštita.
Nekada sam koristio "kupljene" antivirus programe i uvek sam imao probleme.Navlačio sam raznorazna sr..a od kojekakvih virusa,a onda sam instalirao Avast koji mi je ,jednom prilikom,spasao računar upravo tom opcijom kojom skenira pre nego što se sistem podigne.
Sigurno da nije najbolje rešenje,koliko para,toliko i muzike:),ali s' obzirom da je free,i više je nego odličan i dovoljno pouzdan,ako se vodi računa,posebno u korišćenju interneta.
Pozdrav!!!

gagy
23.08.2010, 08:08
Kaspersky je dobar samo mnogo "tezak" za racunar.

stadza
23.08.2010, 11:01
NOD je najbolji ubedljivo

rafael
23.08.2010, 14:41
Sto se mene licno tice , ja ne koristim niti jedan, jer samo usporavaju rad racunara , a svakako antivirusi mogu uticati samo na manje viruse, oni komplikovani i veliki ce svjedno proci ,ma kakav antivirus imali..provjereno!:)
Po meni je najbolje rijesenje,Kada se nakupi virusa u kompu , samo fresh copy windowsa i to je to , radim Fresh Copy jednom mjesecno i Racunar Fercera Fantasticno,,pozdrav..

mnmpn
30.08.2010, 11:32
Avast, nikad nisam imao problema sa njim.... stvarno je odlican...

kizo
19.09.2010, 22:37
Ja koristim Avast i prezadovoljan sam njime!

yamahapassion
19.09.2010, 23:33
Uzeo sam pre par dana KIS 2011 posto mi je jedan od favorita. I pre toga sam imao kaspersky 2010, i sto rece kolega iznad mene, tezak za racunar, ali radi radnju fantasticno. Pre toga sam imao Avira Antivir koji je isto ok, al kaspersky je ipak moj favorit.

nedjo
20.09.2010, 16:08
Danas tek citam ovaj forum pa da kazem i ja nesto. Do skora sam koristio Nod 32 i maltene kleo se u njega ali sam uvideo da to i nije tako dobar antivirus. Instalirao sam Avast 5.0 koji je besplatan, uz njega jos Malwarebytes i obavezno Spybot i jedan vrlo koristan programcic CC Cleaner. Sve to gotovo nimalo ne opterecuje sistem i radi savrseno. Napominjem da se radi o W7.

alleksandar
20.09.2010, 16:36
Mcafee je dobar takodze i Avira.. sa avira sve i svasta od viruse sam uhvatio :)

MusickerPro
22.09.2010, 18:40
Ja sam koristio Nod ranije,ali posto sad ne moze da se skine krekovan,avast mi je odlican,ne koci komp i brise lepo viruse kad naidju!;)

Meldin
22.09.2010, 18:47
Evo i ja koristim Kaspersky vec godinu dana i sve je Super !
Jest da je malo tezak za racunar ali ima dosta funkcija !!!

psssss
22.09.2010, 19:11
po meni kaspersy nema konkurenciju korisito sam mnoge antiviruse ali nisu pomogli obarao sam sistem svaki 2-3 mjeseca ovako mi izdrzi i vise od god...kasperski zahtjeva malo bolju konfiguraciju ja ga korisitm na 1g rama i dual core 1.8 i radi odlicno bez nekog napora za komp...pozz

qqqqq
22.09.2010, 21:22
Kasperski je dobar antivirus program ali koci racunar,narocito ako je slabija konfiguracija.Ja koristim NOD32 v4 i lepo mi radi.Pored njega koristim i RemoveIT koji ne radi stalno nego samo kad hoces da skeniras racunar pa i sanjim precistim racunar ako posumljam da ima neki virus,inace nijedan antivirus nije 100% efikasan.Bitno je da se redovno update-uju.trebalo bi pored antivirusa imati i neki antispyware,antimalware,antimalicious softver.

aZZo
26.09.2010, 10:38
Ne razumem zasto je kasperski tezak za komp? Jedina mana za koju ja znam je da nekad pobrljavi i skenira i skenira a to onda koci racunar. Jer npr ako otvoris folder a u njim imas brdo slicica,programa,zipovanih fajlova, tacnije receno svega, on ce poceti da skenira redom jedan po jedan. I tu se desava TO "tezak za kompjuter" jer mu treba vremena i onda opterecuje ram i procesor. Ili pokrenes citac veba, pa cekas dok ne skenira, same fajlove pretrazivaca, pa plaginove, pa dodatke, pa javu, isto se nacekas. E zato ima opcija pod File antivirus, da se namesti da skenira na odredjeni nacin i odredjene fajlove.
Imas dole PERFORMANCE bar. Ako je izabrano ALL FILES, naravno da ce kociti. Uz malo podesavanja ima da radi kao sat. A mnogi to ne znaju onda kude software a cak ga i Jackie Chan reklamira :P

stefan2410
29.09.2010, 02:30
Ja sam dugo koristio AVG i pokazao se vrlo dobro u mom slucaju.

rolandg800
04.10.2010, 21:47
Po meni je za sad najbolji Avast 5

Meldin
04.10.2010, 21:49
Kaspersky je super ali i norton je dobar

Svaba
04.10.2010, 22:00
Po meni NOD32. . .;)

GOKOARSOV33
05.10.2010, 00:00
Ja se dugo sluzim sa Avast5 sa orginalni key i radi odlicno

Milan$
05.10.2010, 00:03
samo Avira..

fiky
05.10.2010, 00:20
NOD 32 najbolji,,, ja ga koristim na kompu vec dosta godina i nista se nije desilo.............

kizo
08.10.2010, 12:57
Koristio sam duuugo Avast koji mi se činio najboljim. Nakon usporavanja računala i nekih grešaka, reko' idem probati neki drugi staviti. I sad stavim Norton 2010 i nađe mi dosta grešaka koje mi Avast nije uspio. Više ni sam ne znam koji antivirus koristiti.

Todorgm
08.10.2010, 14:14
Ja sam probao skoro sve antiviruse i oni su mi samo usporavali racunar tako da sam odlucio da uopste ne koristim antivirus posto nemam bas jaku konfiguraciju i stvarno mi je komp "zabadao" dok sam ih koristio!!Samo sam instalirao Malwarebytes' Anti-Malware i sve radi super

Meldin
08.10.2010, 17:09
Evo za mozzilu ima sad nesto novo zove se mc afee

GOKOARSOV33
08.10.2010, 20:02
Ja poput avast za greske koristim Registry Machanic koji me spasio dosta puta od format

nesaband
08.10.2010, 20:05
mc afee je stari pouzdani antivirus.ja ga koristim vec godinama,radi ko svajcarski sat!!!!

Steva-Zamza
08.10.2010, 20:09
Koji preporucujete, ako uopste moze da se izdvoji najbolji?
Ja trenutno imam AVG, ali cu ga mozda zameniti Avastom. Mada, ne znam da li mi je to pametno:confused:

Ovako prvo pozdrav svim ovo je moj prvi post na ovom forumu, sto se tice antivirusa moja preporuka ti je da ostanes na avastu iz milion razloga jer verujem da koristis free verziju antivirusa tj. neplacas za isti :D :D zato je avast najbolje resenje jer ima free verziju koju mozs da koristis beskonaa gcno ali ako zelis da platis onda postoje mnogo bolji antivirusi pocevsi od nod-a pa nadalje pozzzzzz#:S

GOKOARSOV33
10.10.2010, 06:23
Sta se tice Free verziju Avasta tacno postoi i ga mozes koristiti ali update neces uraditi nikad kako sto treba ako ne platis ili ne nadjes orginalni key

zoric
10.10.2010, 19:20
Najbolji antivirus za mene je defrinitivno Nod 32 iz razloga jer najmanje gusi kompjuter neznam kakva su vasa iskustva ali kod mene je tako!

armin
10.10.2010, 19:28
sad smo svi napisali kakav antivirus koristimo...
jos sad da znamo koji najpouzdaniji...
al mozda jos neko ima da nije napisao kakav antivirus koristi

Jokerski
10.10.2010, 22:08
Sinoc sam dobio ponudu za 45 licence iz razlicnog prouzvodaca, pa najskuplji je NOD32, zatim kaspersky i bitdifender (ovaj kosta 150e ali pravi vise problema nego sta pomaze) i mislim da bez razmislenje odaberem nod32, jer vec 10 godina radim sa tim, i uz sve frke nikad me nije ostavio razocaran, radi perfektno za mene.

Ace
11.10.2010, 00:23
Armine ja jos nisam napisao ..... a ja se slazem sa kolege da je Gari Kasperski najbolji :D
On se najbolje brani.

armin
11.10.2010, 01:20
hehe ace pisi pod hitno mozda cemo pomoci covjeku... :D

Tinda
11.10.2010, 22:18
Ja trenutno koristim avg i zadovoljna sam, redovan update i to je to :)

korg18
11.10.2010, 23:14
za mene je najbolji nod32 2007 taj je najbolji koristim ga evo vec dugo i nikad nisam imao probleme dok sa drugim imam obrise mi i ono sto mi treba a ovaj antivirus radi svoj posao ,ja ga nikad ne nadogradjujem nit obracam paznju vec ga instaliram i rahat sam nema virusa cim prebacujem sa drugog kompa na stik pa u ovaj drugi odma pokaze ili sta sa neta za mene prvo mjesto 1. nod32-2007.

levkoo
28.10.2010, 02:47
trenutno koristim avira premium security suite i sam odlicno zadovoljan...pre toga sam koristio nod 32 ali upropastio sam pc....nije me zastitio

armin
28.10.2010, 03:30
Ma bolje si ti pokrivaj to ce te najbolje zastiti... i od gripe i studeni i svasta nesto... :))

zeljko
28.10.2010, 04:55
Jbt ja sam kroz svoje iskustvo prokusio da me niko nece napadati ako se ne branim:lol:Pa mislim da je tako i za komp najbolje nece ni haker da napada kad mu nije komp interesantan,a ovo ostalo je samo bacanje love....mozda cak takvi koji su napravili ovaj antivirus rade sta hoce sa mojim kompom...bas skoro mi neko mazno pjesmu:lol:Odjednom je nestade ni traga ni glasa:rolleyes:Inace lijep pozdrav za druga Armina a i za ostale

semso
28.10.2010, 11:27
Ja imam Kaspersky i do sad sve ok funkcionise.....

majdevac05
28.10.2010, 12:00
Nod 32 i Avira. Kao podrsku koristim Malwerebytes Anti-Malware.

Aldin92
28.10.2010, 12:25
pozdrav kolegama.
evo ja bih imo jedno pitanje moj laptop je intel inside celeron (1ghz) na windows xp
sa 512mo ram.
sad bih ja vas pito koji bi od free anti virusa bijo dobar za moj laptop a da ga neusporava ili da ga ni neprimjecuje, vidim da vecina od vas upucuje prema avira anti virus ali jeli bas on najbolji u mom slucaju?
hvala unapred :)

majdevac05
28.10.2010, 12:55
Najbolji - najkvalitetniji, anti-virus programi, naravno nisu free ( za Aldina). Ovi gore najćešće pominjani programi su manje više korektni( efikasni), normalnu uz posebnu opreznost nas kao korisnika.

Aldin92
28.10.2010, 13:12
dobro to sam i znao da oni koji se placuju da su i bolji al moje je pitanje:
od free anti virusa koji je dobar onako i koji bi se najbolje uklapo sa mojim sistemom to znaci intel inside celeron 1ghz na windows xp i sa 512mo ram.
hvala ti ipak majdevac05 :)

igorkac
28.10.2010, 13:47
Ja koristim NOD32 4, nije losa stvar i jos je free, ima fora da se skinu user name i password pre nego sto se instalira i imas licenciran antivirus....

Aldin92
28.10.2010, 13:51
mozda cu postati dosadan ali
dali bi taj nod32 4 usporijo moj kompjuter. dao sam vam specificnosti kompjutera i mom zadnjem postu
hvala

Zlatek
28.10.2010, 17:22
@Aldin92
Od free verzija bi ti u svakom slučaju preporučio Avast i to zadnju verziju 5.Program je potpuno free, a verzija 5 troši zbilja malo resursa.Prije sam imao i NOD 32, i neke druge, ali za sada sam vrlo zadovoljan sa Avast-om!

Aldin92
28.10.2010, 17:33
ok hvala ti zlatek znaci avast 5 dobro isprobacu pa ti javljam kako radi :)

Sejox
28.10.2010, 17:34
Ja koristim NOD32 4, nije losa stvar i jos je free, ima fora da se skinu user name i password pre nego sto se instalira i imas licenciran antivirus....

NOD32 v4 nije nikada bio free.
To je komercijalan software.
To sto Vi radite,naravno spada u sferu piraterije i samo da Vas upozorim
da ne biste slucajno opisivali te postupke ovdje na forumu.

Zastita racunara u velikom procentu zavisi kao prvo od samog covjeka
koji ga koristi i da li zna sta radi.
Ostalo je stvar i ukusa,navike,subjektivnog vidjenja....itd.
Jer kao sto se vidi za svakoga je po neki program kao najbolji.

Vaxter
28.10.2010, 17:55
Ova tema je zaista maksimalno prežvakana, tako da je dosta sakupljanja postova.
Tema ide pod lock, sve dok ne dodje do nekih značajnijih promena i novijih verzija antivirusa.