PDA

Pokaži Full Verziju : kupovina preko interneta


gibanica
14.02.2009, 12:35
kako se kupuje preko neta,nista ne znam o ovome.
kako to sve funkcionise?
sta mi treba sve i koliko je to sigurno?

sinisa
14.02.2009, 13:00
Odes lepo ovde u Tem. u raffeisen banku otvoris racun i uzmes karticu Visa Electron ona je samo za placanje preko neta i to ti je to.:)

gibanica
14.02.2009, 13:57
imam neku dina karticu,el ta ne moze?
a sta je s onim da to jos ne funkcionise kod nas? el to tacno?
vidim momak na sajtu kupio na ebayu klav za 800e.

Vaxter
14.02.2009, 14:03
Sa dinom ne moze.
SA Visa elktron moze.
U rajfajzenu mozesh da je otvorish bez nekog posebnog rachuna u banci i bez redovnih uplata na rachun.
Sam uplatish onoliko koliko ti treba da platish.
I mislim da im placash neki godishnji iznos za usluge vodjenja tog rachuna.
To shto ne funkcionishe kod nas je paypal, ali placanje visom direktno funkcionishe bez problema.

gibanica
14.02.2009, 14:23
au pa to jekao da kupujem macku u dzaku

gibanica
14.02.2009, 14:25
a sta je ovo

Millan
14.02.2009, 14:27
Pa, organa...:D

sinisa
14.02.2009, 14:47
to ti je sta ostane od korga kad ga doneses na servis.=))

tesla
14.02.2009, 15:18
to dobijes kada kupujes klavijaturu preko interneta=))

gega
14.02.2009, 16:26
To je igracka.
U principu je to jedna elasticna folija sa touch sensorima(u vidu dirki)
Jedna piezzo sirena daje tonove u zavisnosti sta sviras.
Radi se o GEGG-u (zezalica)
Obicno kosta 19 Eura u radnji.
Dodato:
taj decko je iz okoline Beca zato je mogao kupti kako ti kazes Macku u dzaku preko Ebay-a.

Ovde funkcionise placanje elektronskim putem ako igde u nekom institutu imas konto. Zove se ili Telebanking ili Sofabanking.
Transfer novca je ovim putem besplatan za sve zemlje clanove evropske zajednice .

gibanica
14.02.2009, 16:42
znaci sa kupovinom preko ebaya da se pozdravim u srbiji?

yamahapassion
14.02.2009, 17:10
Ja sam kupovao cesto na ebay.at, i imam uglavnom dobra iskustva. Mozda mi se jednom desilo bas da dobijem neko djubre ali to je bio neki eksperiment, neto tipa lutrije za neke sitne pare :) A sve sam zivo kupovao, kameru, jednu klavijaturu, neke sprave za vezbanje, neke midi kablove, jednom cak i mobilni telefon, i nikad se nije desilo da mi posalju nesto da nije ispravno, uglavnom kako stoji u opisu tako je bilo. Fazon je samo videti koliko je prodavac pozitiv, ono u procentima sa strane pogledati, i nije lose pogledati ni komentare koje su prethodni kupci ostavili o njemu. Ali stvarno moze da se nadje dobrih stvari. Jedino sto je malo zeznuto dogovoriti se za isporuku u zemlje koje nisu u EU, posto vecina prodavaca nece da salje.

gega
14.02.2009, 19:59
U principu je rizik dosta veliki...zasto?
I ja polazim od toga da su svi ljudi,,dobri,,a mali delic je ,,los ili neposten,,
to je i filozofija ove platforme.
Medjutim onih manje dobrih bude u zadnje vreme vise i vise.
Ima i neke pravne zastite od strane ebay a ali to je sve KESA.
Ispod 25 Eura kupovne cene ne podrzavaju te pravno,moras sam da se
zezas sa advokatima sto kosta puno vise nego da mu alalis tih 25 eura.
Prodavac dobije opomenu ;-)
Ako se radi o vecoj sumi i nesto krene koso..npr. Dobijes klavijaturu ali ni priblizno nije opisanom stanju ili pak sa nekim vidljivim ili nevidljivim ostecenjem- (citao si primer sa PA80)
to ume da zaboli...i sigurno neces dobiti pomoc.Sve ostaje na opomenama.
Sto se opomena ili negativnih ocena tice,cim dobijes negativnu,odjavis se i prijavis se pod drugom email adressom sa drugim imenom.
Neki ljudi imaju po 5 imena . NAZALOST!!
Kod prijavljivanja moras navesti adresu i drzavu gde zivis,pa ako ta drzava ima zvanicno monetarno sredstvo placanja EURO ,automatski ti se odobrava placanje karticom (mislim na dadzbine kada ti prodajes preko ebay-a) A kako ces ti nekome platiti robu koju si kupio to odlucujes sam,nema veze sa ebay-om ,to je stvar dogovora izmedju prodavca i kupca. Sledeci problem je CARINA. Tako da mislim da to nije bas ono pravo za kupce iz srbije. Drugar,ako imas love i kuci mozes kupiti sta god hoces.Nove stvari su jeftinije u Srbiji ,a i cene polovnih ne padaju tako brzo kao ovde.

jager
16.02.2009, 05:15
Nije Ebay uopste los. Nisam kupovao instrumente, ali sam MNOGO razne racunarske opreme nabavio na taj nacin i to u glavnom specijalizovane mrezne opreme (Cisco ruteri, switchevi itd). Sve to je po 4-5 puta bilo jeftinije polovno na ebayu nego novo kod nas od nekog dilera!!
Ni jednom nisam imao problema sa isporukom neispravne opreme. Vrlo je vazno da se pogleda koliko kakvih komentara o prethodnim prodajama prodavac ima. Ima ih i sa nekoliko hiljada pozitivnih ocena. Od takvih moze bez ikakvog rizika da se kupuje, a ostaje jedino problem carine...
Moze to da se dopremi do nekog poznanika koji zivi u EU, pa posle polako preko granice .... :)

mladenkom
16.02.2009, 06:29
ebay je super,ja sam kupovao preko njega,kao i mnogi dugari,i nikad nista nije falilo,uglavnom je onako kako pise,samo treba sve procitati,ima fora,pre neki dan sam video lik prodaje arapske ritmove za yamahu i stavio sliku od psr2000,a ovi sto su bidovali to izgleda nisu ni gledali nego zinuli u jamahu....:Ddok saqm ja pratio bilo je oko 10 bidera,a cena je dostigla oko 399 i nesto$,mada i ako pobedis na aukciji nemoras to da kupis,ako se predomislis,ali ce ti kasnije mozda praviti problem kada budes hteo nesto drugo..;)pozdrav
Dodato:
300 i nesto htedoh reci,jebala me tastatura