PDA

Pokaži Full Verziju : XP 30 nema zvuka


Gogi88
12.02.2009, 19:29
Ljudi pomogni te mi hitno....stigao mi danas ROLAND XP 30....super sacuvan...orginal kutija...upustvo..cd i to...klavijatura nije nidge ogrebana...folija je na display.....sve je ok...SAMO NE CUJEM NISTA....sam je upalio...i sve to...i bilo koju boju da biram..ne cujem je..cujem primer od boje kad idem na "phrase preview" ali kad sviram na dirke nista ne cujem....ljudi molimvas pomogni te mi....

milanceshow
12.02.2009, 19:32
Pogledaj da u MIDI podesavanju nije iskljucena! LOCAL OFF ,a treba da bude na LOCAL ON!
Mozda je predhodni vlasnik svirao preko midija!!!

svrakan
12.02.2009, 20:14
Pa jesi je prikljucio na razglas ili na bilo sta,posto nema zvucnike?

Gogi88
12.02.2009, 23:03
uff..hvala milance..t je bilo..local bio je na off...sad imam onaj kabel koj si mi reko da kupim..na jednu stranu usb na drugu midi out/in...sam istallirao sound diver...ali ece da cita sint...sta da radim???

pozz

milanceshow
12.02.2009, 23:16
:D Znao sam ja da je LOCAL bio na Off!!!!:D
Cim je klavijatura lepo ocuvana ,to znaci da je neko to svirao preko midi!!!!:D

Instaliras njegov program sa CD-a........
Instaliras drjvere za taj kabli.......
Ubacis USB u komp,a MIDI deo u klavijaturu!!!!
Na klavijaturi pozdi stavis na MIDI,a ne na PC.....tako valjda,nisam bas siguran,ali to je to.....

Onda trazis preko programa klavijaturu.....onda ocitas sve sa klavijature......

Trebao bi da imas objasnjenje na CD ili u knjizi.....da ja sad ne lupam napamet.....

Gogi88
12.02.2009, 23:34
jao milance..naj bolji s...hvala ti puno....sve funtionise..cim sam installirao driver za midi kabel...sad cu probam malo rolanda..:D

pozz

milanceshow
12.02.2009, 23:46
OK!!Samo cepaj.......