PDA

Pokaži Full Verziju : Cubase SX 2.0


korguser2005
27.01.2005, 01:58
Jel zna neko kako se može snimiti kada sviraš uživo na aranžeru a da svaki instrument bude na pojedinoj traci?

Inače kad snimam u cubaseu ritam i pratnju sve ide u jednu traku!

Ajde mislimo malo !

Vaxter
27.01.2005, 19:10
Pa trebalo bi da moze.
Nisam siguran zato shto to nikad nisam radio.
Ako hocu da snimam live snimam direktno sa klavijaturom, a posle prebacim i doradjujem.

Za pojedinachno samo shaljem sve preko jednog kanala i menjam ulaze.

Trebalo bi najverovatnije podesiti klavijaturu da shalje preko midi-a pojedinachno tj. da svaki kanal sa klavijature shalje na posebnom midi kanalu.
Na cubase podesiti da svaki kanal snima signal sa odredjenog midi kanala sa klavijature.


Mislim da bi tako neshto trebalo da odradi posao...

korg_pa 80
11.02.2005, 13:37
Vako sad brate:)

Da bi ti podelio sve boje iz aranzera posebno treba da radis preko midi na cubase znaci da snimas sve sta zelis i posle da podelis,znaci ti nasnimas jednu traku pr. bubanj,posle bass,posel solo i tako dalje:o)ako ti se opet cuje i kad ih podelis na kolko treba kanala i opet se cuje sve instrumente u jednu traku onda ides u sound kartu tvoju i ides gde ti eje ona saraound ili kako bilo drugo mixer i stavis ga na LINE (on line) e onda ti garantujem da nece da ti snima svce od jednom zasto uvek zvucne karte su postavlenje na ono "What am Here" i onda sve sta cue on snima i........znaci problem ti je resen ako imas i dalje probleme pisi tu sam :o) .........caossss pozdravcic :o)

Vaxter
11.02.2005, 15:05
Ne razumem shta hocesh da kazesh???

Na taj nachin on snima kao wav i sl.
Meni se chini da on hoce da to snimi kao midi.... :?: