PDA

Pokaži Full Verziju : vase misljenje


sinisaBL
11.02.2009, 21:54
po meni je ok za nesto manje love ali da cujem i vase misljenje.pravim kombinaciju za pop rock shemu i eventualno laksi ''narodnjaci'' rajovic,samardzic,aco pejovic itd...

vise sintova mi treba jer bi u toj kombinaciji sam svirao klavijature i to uzivo sve .+bubnjar i gitarista.

1.sint Korg n5
2.sint yamaha sy 77
i treci korg trinity ili triton.

vase misljenje ...

pozdrav

cincilator
11.02.2009, 22:11
Mozda, Roland XP80 i Triton?
Mogu se jeftino kupiti, barem u USA, a pretpostavljam i u zapadnoj Evropi...
XP80 ima oktavu vise, odlicne klavire, testaturu i toplinu rolandovog zvuka.... Odlicna kombinacija sa Korgom, plus, Triton posjeduje sempler. Mnogo dobrog zvuka za malo love...

skoricnik
11.02.2009, 22:35
Ja bi kao glavnu spravu uzeo Trinity, kao drugu Roland XP30/50/80, a kao trecu Korga M1/T3...

kuki
11.02.2009, 22:59
Ja bi uzeo jednu yamahu,jednog rolanda i jednog korga.

Ne znam koliko para hoces da izdvojis,ali ako hoces starije klavijature
ja bih se ovako odlucio:
1.Yamaha EX5 ili EX7
2.Korg Trinity plus ili V3
3.Roland XP30,50,60 ili 80

Pozdrav!;)

sinisaBL
12.02.2009, 00:16
hvala vam na sugestijama puno.vidim otprilike sta mi je treca spravica.naime korg n5 sam vec uzeo kad sam se dvoumio od tih korgova M,T I N serije.navodno su slicni po sintezi zvuka tj oscilatorima i sample wave u njima.mislim da ce mi on sluziti za bas i eventualno stringsove i brasove neke jer dobro zvuce.e sad ta treca izgleda po vasim sugestijama je trinity.u principu me semplovanje ne zanima jer sempler imam modul i sta mi je potrebno u drugoj muzici to imam semplovano harmonike i trubace.ostale instrumente mi je toooliko glupo semplovati kad su nam sve inzinjeri dali u sintovima.cuo sam da na zapadu ozbiljniji bendovi nista ne sempluju nego kupe klavijaturu da bi je svirali:-)).e sad me zanima posto se nisam sa korgovima suretao puno razlika izmedju trinity i tritona (ne mislim na le triton i razliku u tezini semplinga znam da je kod trinity malo za...bano oko scsi hdd i rama za semplove).interesuje me razlika u kvaliteti zvukova u samom sintu njegovih piana,padova,gitara,synth,brasova itd...

a kao onu drugu sam zamislio yamahu sy 77 iz razloga sto volim i analogni sound bar simulaciju analognog sa fm sintezom jer je mocna sprava ako se dobro iskoristi cuo sam dosta primjera na youtube sta sve moze a posto ima 6 operatora i 24 alogaritma znaci trebao bi da moze zvucati kao soft fm7 i fm8 a tuuuuu ima svega i to vrlo iskoristljivog za pop muziku.e sad ne mora biti to bas yamaha za analog opciju ako imate neki prijedlog od tih starih a da je prihvatljiva cijena svaki prijedlog dobrodosao.cuo sam da je jupiter jp 8000 jos uvijek paprena cijena...

znaci da skratim korg n5 sam vec nabavio i ostaju mi dva jedan mi treba za analogiju a drugi malo moderniji workstation tako da pokusam objediniti sve zvukove sto ce mi trebati za svirke live.

pozdrav svima

TomyCroSound
12.02.2009, 00:25
Ja bi kao glavnu spravu uzeo Trinity, kao drugu Roland XP30/50/80, a kao trecu Korga M1/T3...

alo, jesi ti kad slušo M1 ?!

sinisaBL
12.02.2009, 00:46
alo, jesi ti kad slušo M1 ?!

u pravu si amadeusvk znam sta zelis reci postom na citat kolege.ma ne mislim ja to dijeliti u svirci kao glavnu sporednu itd sve su mi glavne sve tri evo npr sto bi mi n5 bio sporedna u odnosu na ostale pogotovo sto su vuci bas sa nje a stingsove brasove i ostale saw zahebancije ima savrsene mislim kako izlaze na razglas ne pricam o soundu u slusalicama.

e da dodam za dilemu oko drugog korga tj trinity triton sad dal classic ili extreme.znaci ne zanimaju me ''nase'' boje i ubacivanje tih semplova toga imam u akaiu spojenog na dx 11 za drugu muziku i zvuci savrseno.i ne zanima me razlika u kolicini memorije jer mi ne treba ni u polifoniji i efektima itd znaci samo intreni zvuk ima li tu veelike razlike izmedju trinity triton classic i triton extreme ili je to kako neke kolege na forumu rekose isto sr... drugo pakovanje sa vise efekata polifonije rama i ostalom perifernom opremom laksi rad sa semplovima itd a u sustini sam interni izvorni sound i boje se ne razlikuju.to me zanima.necu da uzimam pa se mucim semplovanjem i smaram ''sredjivanjem'' sinta nego da ga SVIRAM eventualno poneku farbicu na brzinu u njemu editovati svojim potrebama.kod mene svi sintovi dobro zvuce generalno.

pozdrav za kolege

milanche007
12.02.2009, 01:59
jaooo,samo da te pitam koce da ti nosi instrumente,znas li ti koje je smaranje postavljannje i kasnije pakovanje tri sinta:winking: mislim da korg t3 ne bi trebalo da izbegnes,za zabavnjake(dobar i za narodnjake) po meni najjaca klavijatura....uzeo bih nekog rolanda i neku yamahu, na kraju jos neki sempler u rack verziji i to je to.sempler bi ti trebao samo zbog harmonika i buzukija i tako tih zezalica sbog grand hitica,inace za ove pop rock stvri ne bi trebao ni da razmisljas o njemu.ti rece da imas akai sempler,vec si resio jedan problem:Dpozdrav

TomyCroSound
12.02.2009, 04:34
Možda nije baš vezano za temu, al htio sam uz G6 stavit dolje M1, ono za harmu npr, al kakvu harmu mogu izvuć iz njega :(( ??!
skontao sam da ne znam na koju foru, ako spojim midijem u rolanda, preko njega sviram ch1... Moram malo to prokopčat, možda mogu proširit rolanda tako da dobijem + 5 oktava više na njemu.. (ako netko to radi, nek se javi)

skoricnik
12.02.2009, 13:46
@amadeusVK

Tebra, nisam mislio bukvalno kao trecu klavijaturu po rangu, nego sam tako pisao kako mi je dolazilo iz glave...Znam da je M1 prava masina i nisam mislio da je omalovazavam :D

TomyCroSound
12.02.2009, 14:58
HAHAHA sad si ti mene krivo shvatio!
Po meni, M1 nema ništa! Ne može harmu jednu običnu da izusti kako treba!
Kažu da ima dobre brassove...
A na mojoj nikad to nisam čuo, a prelistao sam milion setova za nju.

sinisaBL
12.02.2009, 17:07
kod mene na n5 brass savrseno zvuci posto je ista sinteza AI2 trebao bi i m1 da ima.nasao sam super bras pod r:cm pod brojem 97 brs sect 2 i u combi mu dodao jos jedan ne znam na pamet nije mi kuci u studiju je.ako m1 ima isti set zvukova mogu ti tacno napisati kako sam editovao i koje brasove stavio da probas.

zsimonovic
12.02.2009, 17:41
Roland xp-30,dobra sprava,triton tr,le ili extreme takodje i ne treba ti nista vise posto nemas 5 ruku.I sa jednom dobrom spravom mozes da zavrsis posao,splitujes i cepas.Ja bih kupio,da sam na tvom mestu Roland G-6,imao bi strasnu spravu,sredio je kako mi odgovara i ne treba ti vise nista.U njoj sve imas.Aj pa tako!

Dell
12.02.2009, 20:09
nevezano za temu, ali moje misljenje je da takva muzika koju ti sviras nije dostojna tvoje svirke, tvojih prstiju i tvoje tehnike ;) ali jebiga tu su danas pare, zalosno :(

sinisaBL
13.02.2009, 00:20
hvala drug na pohvalama ali ovo ne radim samo zbog love.naime.narodnu muziku sviram dugo i sve od toga imam u malom prstu i imam posebno spravu za to moja vjerna dx 11 i sempler za pokoju bojicu harmonike trube buzuki najlon gitare itd itd.a sad hocu da se malo vratim u starije dane posto sam svirao i metal i rock i to gitaru vrlo dobro ali sam je ostavio jer sa sintom imam puuuno vise posla a sa dirkama baratam od malih nogu.malo sam umoran od narodne cisto svirke pa zelim da sa kumom koji je naj bubnjar u banjaluci nesto za nasu dusu napraviti malo pop rock svirke.e to je za kolegu zasto to radim.a za gosp.Simonovic.rado bi ja brate samo jedan sint i najvise volim tako raditi ali u ovoj varijanti sam cu da sviram skoro sve u lijevoj bas uzivo a desna da te bog sacuva sve ostalo i klaviri i hemmondi i stringsovi solo i podloge i brasovi brejkovi improvizacije i padovi ma sve buraz.kako to da stignem sa jednim sintom da se rasturim od tipkanja po bojama.kontas.a ovako 3 sinta na jednom bas i desno sta mi treba a i druga 2 mogu podijeliti zavisi koliko mi boja trenutno treba.lakse za zivu svirku puno.i imamo jos samo gitaristu.nesto kao trojka sto prati Acu Pejovica .bubanj drveni,gitara i sint koji svira i bas.cim zazivi svirka i bend stavicu na youtube snimke sa prvih nastupa da cujete kako to moze dobro nadam se zvucati.a iz tog razloga i trazim starije sprave koje dobro zvuce jer zamisli kad bi sad te tri sprave bile yamaha motif xs roland fantom g i recimo korg oasiss to mi je sve zajedno preskupo.

eto pozdrav za sve kolege na forumu

Dell
13.02.2009, 00:45
a dobro, jebiga umori se covjek to je normalno, nemoj samo puno od narodne odlutat, a sjecas se ti mene? Na onom forumu si mi govorio sta trebam za trilere radit, predvjezbe i razna sranja, hehe sad idem na sate harmonike ;)

sinisaBL
16.02.2009, 12:56
e ovako ljudi poceo sam post i pri kraju sam sklapanja seta od 3 sinta koji bi trebali zadovoljiti sve potrebe za pop rock varijantu.semplovi me rekao sam vec ne interesuju u toj varijanti.korg n5 sam vec bio uzeo i stize mi yamaha sy 77 koju sam probao i mogu reci super zvuci taj spoj AWM i FM sa 6 operatora kad se spoji u jednoj boji neogranicen broj mogucnosti nesto sto stvarno fali ovim novim zujalicama da bi zvucale puuno bolje uz svo postovanje nove tehnike i sempliranja na fantomima motifima itd.e sad mi je ostala treca koju se dvoumim izmedju YAMAHA EX-7 ILI KORG TRITON???obe su vidim izasle u isto vrijeme i konkurencija su jedna drugoj bile u to vrijeme oko 2000 godine.

vase sugestije ko je radio i probao obe dobrodosle.znaci sad posto u ove 2 imam skoro sve treba mi mozda koja ima bolji piano i tako te akusticne instrumente.znam da obe imaju sempling mogucnost sto mi nije od presudnog znacaja.znaci njegovi klaviri recimo acustic gitare sax itd...EX-7 ILI TRITON???

pozdrav svima

kuki
16.02.2009, 17:14
Sto se tice EX7 ili Triton?
Moj glas ide definitivno Yamahi EX7(klaviri,gitare su mnogo bolji na njoj nego na tritonu).
Osim toga mozes da je prosiris PLG karticama,gde dobijas jos sasvim
drugacije sinteze zvuka u jednoj klavijaturi.
Imas:
-PLG-150VL-gudaci,duvaci....
-PLG-150DX-sinteza zvuka legendarne yamahe DX7
-PLG-150AN-analogna sinteza
i jos druge...
Naravno tu je sempler 65MB...koji si rekao da ti i nije toliko bitan.

markoucha23
16.02.2009, 23:33
samo xp 30 jer je najjaci u seriji i fantom g6......nita vise, i nabavi basistu!!!!

sinisaBL
17.02.2009, 01:41
basista mi je samo visak:-)sta da radim sa lijevom rukom dosadno.salu na stranu ali ovdje ne mogu naci bas gitaru da zadovoljava sto zelim cuti na basu pun mi je k... pimplaca i basista koji cim ga uzme u ruku zna samo ispucati slap fazon naucio foru a kad treba da u svirci cujem bas koji je stub orkestra da je pun kao kuca nigdje ih nema.

mislis da je roland xp-30 puno bolji za pop rock svirku od yamahe ex-5 ili korga trinity v3?

svrakan
17.02.2009, 16:11
Ja se slazem sa malim Skoricnikom,po meni je to jeftina a ubitacna varijanta