PDA

Pokaži Full Verziju : No coment


AndrijaGM
11.02.2009, 13:07
http://www.youtube.com/watch?v=9emBfz0kxU8&feature=related

glogin
12.02.2009, 10:27
... ali nije zakopcao kais preko ledja ...

tesla
12.02.2009, 10:32
e to mu je mana bas me razocarao sad =))

jeftabgd
12.02.2009, 22:41
A ima i ravne tabane,missim stvaaarno!

Draze
13.02.2009, 00:02
Pogledaj ovog.

http://www.youtube.com/watch?v=NkkoehOKnJs&feature=related

nele1
13.02.2009, 00:19
Boze sacuvaj ma Sasko je prevezbao majkemi
sa svakim sa radio ali on je tata roditelj staratelj
svaka mu dala
pozdrav

Magic-Boy
13.02.2009, 00:44
Covijek stavio izolaciju na vrata i zid :D
Bas je car!

tesla
13.02.2009, 01:35
Boze sacuvaj ma Sasko je prevezbao majkemi
sa svakim sa radio ali on je tata roditelj staratelj
svaka mu dala
pozdrav
de si bre care traze te ljudi ovde ne mogu da te navataju, jesil' zavrsio selidbu???
ajd javi se pozdravi kuci cujemo se

hamso
19.02.2009, 14:33
Nadam se da mi nečete zamjeriti nešto bih rekao u vezi Saska i nekih drugih.Pod broj jedan Sasko je 10 0000 outa bolji od mene ,zašto to kažem zato ono što ču reći vjerovatno če biti primjedbe u stilu stavi tebe da čujemo.Prvo neštu Neletu brate ništa ti nisi gore od Saska tako da se nemoj podcijenjivati.Drugo šta mi se kod njegove svirke ne sviđa.Uzeo je foršpili od Kemiša desna radi 100 na sat a lijeva spava ništa dva tona odsvirano.Oni koji sviraju znaju da desna ruka se uči sto put brže od lijeve,pa se nekim baš i ne da učiti još i lijeva.Konstatno vrti hromatiku kroz sve svoje svirke i to je nakon nekog vremena postaje dosadno slušati.Danas imamo jako puno tih zvijezda koji sviraju super prva liga sve pet kad sviraju svoje stvari a kad dođe na red nešto tuđe,postaju razina prosjećnog harmonikaša,ne bi vjerovali oni jednostavno nestanu nema tig super improvizacija,oni najednostavniji foršpil od sviraju jedva.Tako da sam se jako razočarao u nekima.

saki1
19.02.2009, 18:49
Hamso ovo sad sto si napisao je u potpunosti istina.
te inprovizacije su sjedeci kuci nabildane do ludila, i nema sta da se kaze sve to dobro zvuci, nema zamerke, ali to postaje jako dosadno, jer kad ti u svakoj drugoj pesmi to radis, postajes dosadan, jedino klincima koji tek uce harmoniku nije dosadno.
ono sto se meni svidja tj stil sviranja mozete pogledati na youtube pod imenom Igor Rus (tezgarosh)
i mozete ukucati i eemir75 decko isto dobro svira.
mada je igor bolji ali je i profesionalac,
a eemir75 je amter.
to je sviranje, a ne nabildovati neku inprovizaciju i samo to znas i nista vise.
kao onaj klavijaturista mislim da je cortan, po meni bezveze svira nema emocija nema nista, dobar bi bio za cirkus jer te inprovizacije meni nikad nista ne znace.
ovo je samo moje misljenje i nista vise.

hamso
19.02.2009, 22:31
Saki druže jako mi je drago šta se slažeš sa mnom,ima Saki njih još gorih i od Čortana samo ne smijem reći,jel bi me nabili na kolac.Dugo vremena sam mislio za jednog harmonikaša da vrh je vrhova,svira sa samom elitom i onda kasnije sam ga čuo kako svira neke jednostavne stvbari tipa hej evo me svira ko amater.Za pojam ako imaš volje poslušaj Dragana Bosanca ako češ htjeti objasniću ti zašto mi se sviđa

mladenkom
19.02.2009, 22:47
Dragan Stojkovic Bosanac je veliki majstor harmonike,uzivam slusajuci njegove aranzmane,i po meni je jedan od najboljih aranzera kod nas...jedino mi se od njega vise dopada Bane Vasic,koga bih mogao slusati neprestano,jer covek ubija kako svira,njegova tacnost i brzina na klavirnoj harmonici se granici sa perverznoscu,bar po meni.....a obojica su veliki ljudi,skromni i nisu medijski propraceni kao neki,sbe naj za njih dvojicu...pozdrav;)

glogin
20.02.2009, 13:53
Hamso ovo sad sto si napisao je u potpunosti istina.
te inprovizacije su sjedeci kuci nabildane do ludila, i nema sta da se kaze sve to dobro zvuci, nema zamerke, ali to postaje jako dosadno, jer kad ti u svakoj drugoj pesmi to radis, postajes dosadan, jedino klincima koji tek uce harmoniku nije dosadno.
ono sto se meni svidja tj stil sviranja mozete pogledati na youtube pod imenom Igor Rus (tezgarosh)
i mozete ukucati i eemir75 decko isto dobro svira.
mada je igor bolji ali je i profesionalac,
a eemir75 je amter.
to je sviranje, a ne nabildovati neku inprovizaciju i samo to znas i nista vise.
kao onaj klavijaturista mislim da je cortan, po meni bezveze svira nema emocija nema nista, dobar bi bio za cirkus jer te inprovizacije meni nikad nista ne znace.
ovo je samo moje misljenje i nista vise.

I ja preporucujem da poslusate Igora Rusa (tezgarosh).Extrrrra!

kreso
20.02.2009, 14:08
D. S. Bosanac je perfektan harmonikaš, jedan od najboljih, što se opčenio tiće tehnike na našim prostorima.
Što se tiće "bildera" iz videoklipa (Saška) mislim da oduvijek sve samo stvar viježbe. Ne da je on tanak na tuđem repertoaru nego jako je bitna činjenica da je previše uvježbo šablone iz različitih sviračkih pravaca, a neke zanemario. Primjerice neke legendarni stvari iz 80'-tih godina je danas puno teže odsvirati od današnjih hitova, jer na tezgi se uglavnom vrti i svira noviji repertoar, a stari se povremeno odsvira jednom u mjesec dana, ako netko naruči za pare. Bez obzira što su te stare stvari legendarne upravo zato što smo ih zanemarili se danas teže odsviraju iako smo ih prije 20 godina jeli za doručak ko od šale.
Danas nema savršenog harmonikaša jer je nemoguće u svim pravcima i stilovima biti dobar. Negdje si "zvijerka", a negdje si Teletabis i zbog toga ne treba razbijat glavu. Suština svega je budi svoj, ne kopiraj nikoga i potrudi se da razviješ svoj stil i način sviranja koji će se raji dopasti. "Papagiranjem" načina svirke je mnoge dobre i kvalitetne muzičare unazadilo.

saki1
20.02.2009, 17:01
ok. ja razumem da se nemoze sve odsvirati jer taj bi repertoar bio podugacak.
pa eto za znalce, sta se danas trazi na tezgama?
s,obzirom da je to sve mladja publika koja slusa nove stvari
pa predpostavljam da se to i trazi, ali pitanje je kako ce to biti odsvirano na harmonici, i kako skidati te stvari kad je to sve miksano u studiju.

zsimonovic
20.02.2009, 17:32
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx -Makedonska muzika


to nikako nisi smeo da postavis